ALTIN TOZU

ALTIN TOZU

Mesajgönderen HayatAğacı » 20 Şub 2010, 14:37

Resim

Altın tozu hakkında duyarsınız bir küp bulduk içinde kömür tozu vardı döktük sonra derki araştırdık bu döktüğümüz altın tozu derler bakın altın tozu küp içinde çıkmaktadır ve anlaşılması çok kolaydır nedeni ise çok ağırdır avucunuza alsanız ağırlığı ve altın tanesini çok kolay hissedersiniz.eğer kömür tozu ile karıştırılmışsa anlaşılmasın diye yine ağırlığında anlarsınz suyun içine koyduğunuzda hemen parlamaya başlar ve suyun dibine çöker.bulan birinin anlatmasına göre toprak almak için kazım yaparken kazmayı vurduğunda bir patlama oluşuyor parlak bir ışık gözleri kamaşıyor hemen yanında bulunan bir kaynağa gidip yüzünü bol su ile yıkıyor.bakıyor bir küp 20 kg civarında bir küpün içinde sarı parlayan bir toz tahlil yaptırıyor 21,8 ayar altın işte böyle arkadaşlar darısı sizlerin başına.

Resim

Daha sonra şu toz olayına gelelim...yapılacak işlem çok basit aslında bu toz veya kül herneyse, ufak bir potaya koyup eritilebilir.eğerki bir maden ise ısıyla eriyecektir ve zerrecikler şeklinde yavaşyavaştoplanacaktır potada.. daha sonra bu eriyik soğumadan bir demir parçası ile hafifçe pastırıp biraz genişyüzey oluşturun ve incelmesini sağlayın kütlenin sonra bir maşa (çift) yardımı ile potadan alın... seyreltilmiş(su + sülfirik asit) sülfirik asit içine bıraktığınızda altın veya gümüşise zaten kendi rengini alacaktır biraz mat bir halde ama.. eğerki göz aşinalığınız varsa ayarını bile 3 aşşa 5 yukarı tahmin edersiniz (bu altın için geçerli)..

Dikkat bu altın tozu işinde dolandırıcılık çok yapılmakta saf ayağına yatan bir takım şahıslar altın tozu bulduklarını ve bunu elden çıkarmak istediklerini söylerler siz gittiğinizde size biraz gerçek numuneden verirler hatta poşetten size aldırırkar numuneyi sizler tahlil yaptırırsınız ve doğru çıkar işte dolandırıcılık bundan sonra başlar malı sizle gelip paraya çevirmek istemez sizde malı götürmeden işlem yapamazsınız çünki alıcı eritip kontrolunü yapacaktır.mal sahibi size derki 10-20 bin tl en az bulup gelin size 1,1,5 kg kadar vereyim der sizde başlarsınız para aramaya veya sizde varsa verirsiniz ve size malı verirler verilen mal tornada çekilmiş prinç tozlarıdır işte burda dolandırıldığınızı anlarsınız.onun için bu gibi işlere tenezzül etmeyin.

Resim
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: ANTIN TOZU

Mesajgönderen HayatAğacı » 05 Mar 2010, 12:35

ALTININ TARİHÇESİ

Tarih boyunca uğruna savaşlar yapılmış altına tutkun olmayan millet yoktur. Yüzyıllar boyunca üllkelerin zenginliği altınla ölçülmüştür.

Hükümdarlığın simgesi olmuştur altın...Şark hükümdarlarının değerli taşlarla süslenmiş som altından tahtlarından, Avrupa krallarının başlarındaki taca kadar iktidarın sembolüdür altın...

Tarihte bilinen kayıtlara göre Mısır hükümdarları zamanında M.Ö. 3200 yıllarında, altın darphanelerde eşit boyda çubuklar halinde çekilerek para olarak kullanıldı.

İspanya Kralı Ferdinand ile Kraliçe İzabella'nın Kristof Kolomb'u gemilerle Hindistan'a göndermek için yola çıkarmalarının arkasında da altın elde etmek arzusu yok muydu? Hindistan diye yola çıkan Kolomb'un bilmeden Amerika kıtasının keşfetmesi altın hevesiyle altının dayanılmaz cazibesiyle olmamış mıdır?

Peru’da M.Ö. 2000 yılına ait altın zinet eşyaları kalıntılarına rastlanmış olup, Amerika Kıtasındaki Aztekler ve Inkaların da altına tutkun oldukları bilinmektedir.

Altına önem verenler arasında; Yunanlılar, İranlılar, Makedonyalılar, Asuriler, Sümerler ve Lidyalıları saymak yerinde olur.

M.Ö. 550 yıllarında ise Lidya Kralı Krezos, altını para olarak (sikke) bastırmış ve altının para olarak basılması ile de ticaret artmıştır. Şehirler zenginleşmiş ve dünya yeni bir refah devresine girmiştir.

Türk boylarında İskit ve Sormatların (M.Ö. 1000) milli kahramanları konu alan altın toka yapımında ileri oldukları bilinmektedir. Dördüncü ve dokuzuncu yüzyıl aralarında ise altın kase, vazo işçiliğinde en güzel örnekleri vermişlerdir. Bu eserlerden bir kısmı New York, Morgan kolleksiyonunda teşhir edilmektedir.

Türkler müslümanlığı kabul ettikten sonra altından eşya yapımını azaltmışlardır. Altın eşyayı sadece süs olarak kullanmışlardır.

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: ANTIN TOZU

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Mar 2010, 13:58

ALTIN DAMARLARI

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: ALTIN TOZU

Mesajgönderen PANORMOS » 16 Haz 2010, 14:45

emeğinize sağlık, gözlerim kamaştı... :komik
ASGARİ OKUYAN, ASGARİ ÜCRETE TALİM EDER...
Kullanıcı avatarı
PANORMOS
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen S I R A D I Ş I » 25 Haz 2010, 00:10

Altını hep böyle rüyalarımızda ya da resimlerde mi görücez? Allah'ım bize de nasip et. (AMİİİİİİNN)
Kullanıcı avatarı
S I R A D I Ş I
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 25 Haz 2010, 00:16

S I R A D I Ş I yazdı:Altını hep böyle rüyalarımızda ya da resimlerde mi görücez? Allah'ım bize de nasip et. (AMİİİİİİNN)

hocam iyi bari sen rüyandada görüyon ben resimlerle yetiniyom. :alayci :alayci
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen HayatAğacı » 25 Haz 2010, 00:17

İnşallah ustam, Rabbim en kısa zamanda hayırlı bol rızıklar verir....

Allah katında aracısız direk kabul olan dualardan biriside Müminin Mümine yaptığı hayır duasıdır.(hadis)

saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 25 Haz 2010, 00:24

hayatağacı ustamızda hem resimde,hem rüyasında,hemde gerçekte görüyor.gerçekte görmesi hergün kuyumcu dükkanına gidip izliyor :alayci :alayci :çatla :çatla
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen S I R A D I Ş I » 25 Haz 2010, 12:55

Valla ne yalan söyleyeyim. Rüyamda çok gördüm. Hatta rüyamda gördüğüm bir kaç yeri de inceledim. "Ümit fakirin

ekmeği" demişler ya, ben de rüyamda gördüklerimle yetiniyorum şimdilik. Bastonla gezene kadar devam

edecem. :dede
Kullanıcı avatarı
S I R A D I Ş I
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen bulacak » 03 Eyl 2010, 21:12

ben hic görmedim ustalar nası bişi bu altın
:üzgün
Kullanıcı avatarı
bulacak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen KAVAKLI » 10 Eyl 2010, 22:36

ellerine ve emeklerine sağlık güzel bir bilgilendirme oldu. insanoğlunu peşinden koşturarak yüzyıllarca nice can alan demek bu maden ne diyelim kölesi olmayalım izlemekle ve bilgilenmekle yetinelim saygılarımla...
...HER NE ARARSAN KENDİNDE ARA...
Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen comertoglu » 04 Şub 2011, 17:37

:tsk
Kullanıcı avatarı
comertoglu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen zoradam » 03 Haz 2012, 16:53

ustalarım bu konuda bazı olaylar yaşadım inşallah bu sitedekiler iyi dinler ve hata yapmaz
ben hakkı adında bir arkadaşım var fakat şim tamamen ayrıldım çünkü aç gözlülügünün kurbanı etti beni bizimde başımıza bir olay geldi bir telefon geldi hakkıya mugladan elinde çok küçük bilyeler şeklinde altın oldugunu söylemiş ben karşı çıktım orda yokmuymuş alıcı diye tersledim fakat hakkı beniikna etti gittik aynen söylediginiz gibi bir ihtiyar bir sakat rolünde biride genç çobanmış sözde gezerken ceylan derisinin içinde bulmuş aynen elini torbaya sokup 8 adet verdi neyse biz tahlil ettirdik altın 22 ayar bizden 20 binlira isteyince ben tamamen irtibatı koparttımneyse hakkıya jandarmayı arayalım bu işte bir iş var dedim irtibata geçelim orda beraber gideriz hakkı denen tamamen karşı çıktı neyse 6000 binlirayla gittik elinde bir torba ben anlamam altın işinden arkadaş baktı tamam dedi bu arada beni ordaki sanayiye gönderdi el çantası al diye bende giderken arkadaşı aradım gene hakkı abi burası oto sanayi ne işi olur el çantasının dedim oda bir poşet kap gelde neyse poşet aldım gittim poşete koyduk aldık ben parayı vermek istemedim bizimle ankara geleceksin otobüse binince alırsın dedim bu arada hakkı ver ayhan dyince bende ver parayı goya yanındaki sakat çocugu köye bırakıp geleyim dedi
bir süre bekledik sonra telefonu kapandı hakkı dene arkadaş tutturdu jandarmaya gidecegim diye neyse gitti ben beni karıştırma dedim jandarma her ihtimale karşı kuyumcuya götürdü fakat imitasyonmuş hepsi ustam sizin siteyi daha önce tanımış olsaydım inanıyorumki beni kimse dolandıramazdı bir sitedeki arkadaşlar sizler seslenniyorum sakın ha en yakın arkadaşınızda olsa böyle şeylere inanmayın hele bölge akdeniz olunca
Kullanıcı avatarı
zoradam
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 03 Haz 2012, 18:21

zoradam yazdı:ustalarım bu konuda bazı olaylar yaşadım inşallah bu sitedekiler iyi dinler ve hata yapmaz
ben hakkı adında bir arkadaşım var fakat şim tamamen ayrıldım çünkü aç gözlülügünün kurbanı etti beni bizimde başımıza bir olay geldi bir telefon geldi hakkıya mugladan elinde çok küçük bilyeler şeklinde altın oldugunu söylemiş ben karşı çıktım orda yokmuymuş alıcı diye tersledim fakat hakkı beniikna etti gittik aynen söylediginiz gibi bir ihtiyar bir sakat rolünde biride genç çobanmış sözde gezerken ceylan derisinin içinde bulmuş aynen elini torbaya sokup 8 adet verdi neyse biz tahlil ettirdik altın 22 ayar bizden 20 binlira isteyince ben tamamen irtibatı koparttımneyse hakkıya jandarmayı arayalım bu işte bir iş var dedim irtibata geçelim orda beraber gideriz hakkı denen tamamen karşı çıktı neyse 6000 binlirayla gittik elinde bir torba ben anlamam altın işinden arkadaş baktı tamam dedi bu arada beni ordaki sanayiye gönderdi el çantası al diye bende giderken arkadaşı aradım gene hakkı abi burası oto sanayi ne işi olur el çantasının dedim oda bir poşet kap gelde neyse poşet aldım gittim poşete koyduk aldık ben parayı vermek istemedim bizimle ankara geleceksin otobüse binince alırsın dedim bu arada hakkı ver ayhan dyince bende ver parayı goya yanındaki sakat çocugu köye bırakıp geleyim dedi
bir süre bekledik sonra telefonu kapandı hakkı dene arkadaş tutturdu jandarmaya gidecegim diye neyse gitti ben beni karıştırma dedim jandarma her ihtimale karşı kuyumcuya götürdü fakat imitasyonmuş hepsi ustam sizin siteyi daha önce tanımış olsaydım inanıyorumki beni kimse dolandıramazdı bir sitedeki arkadaşlar sizler seslenniyorum sakın ha en yakın arkadaşınızda olsa böyle şeylere inanmayın hele bölge akdeniz olunca

Kıssadan hisse...anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul zurna....
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen genesis54 » 04 Haz 2012, 12:47

bu işler sezon bitimi eylül aylarında başlar yaz boyu heryeri kazıp bişey bulamayan uyanıklar sonbahar geldimi tokada çıkıyor.lahit patlattık,bilmem tac var kemer var toz var vs. hep aynı 15-20 bin getir niyetin ciddimi onu anlayalım...yok malı büyük bulmuşta jandarma mafya takipteymiş ya dolandırıcılığında suyunu çıkardılar insan başka hikayeye geçer .biliyorlarki insanoğlu doyumsuz ve hırslı altın lafını duydumu kendini inandırıyor bunlar sahteci deyincede sen beni çekemiyorsun diyorlar......bu aralar taze dolandırıcılık afyon (biliyorsunuz hem gerçek hem sahte olarak lahit cennetidir.) daha önce kaçak kazıda mal ile yakalanmış bir vatandaş malın devamı var alamıyorum para getirin diyerek yolunu bulmaya çalışıyor aman dikkat birde özellikle çok iyi işlenmiş taşlar falan güzel bir çalışma yapılmış altın bir tac var dikkat diyorum başka birşey demiyorum....
DÜŞÜNMEDEN KONUŞAN KONUŞUNCA DÜŞÜNÜR....
Kullanıcı avatarı
genesis54
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen zoradam » 04 Haz 2012, 21:31

ok genisis kardeş bunun yanında bir viking heykeli bir papaz ve iki çocuk kocagında rahibe çok güzel bir işçilikle çalışmışlar aman ha arkadaşlar sakın altın var deyipte küçüçük şaylere aldanmayın mugla manisa uşak antalya antep adana kastamonu daha sayamadıgım bir çok yer şu anda herkese anlatıyorum ben bilkdigim ankara sincanda canı yanan 150 civarı ben dolandırıldıgımı her kese anlatıyorum bunda utanacak bir şey yok anlatsın herkes başına geliniki masum insalar aç gözlü arkadaşları yüzünden yanmasın birde aman çok dikkat yanınızda karnı tok gözü aç bir arkadaşınız varsa derhal terk edin bu insanı anlayana dost tavsiyesi tek yapmamız kereken burdaki ustalarımızın yazılarını araştırmalarını anlattıklarını birebir uygulayıp araştırmaktır allah razı olsun gerçek dürüst insanlardan
Kullanıcı avatarı
zoradam
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen nirvana_jr » 22 Oca 2013, 13:39

aahhh ahhhhhhhh :dede
Şerefsizce söylenen yalanlar hoşumuza gitmişti bu yüzdendir onurlu bir doğruyu kabullenemedik..
Kullanıcı avatarı
nirvana_jr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen ercan57 » 23 Oca 2013, 00:59

arkadaslar cok haklisiniz arastirmak lazim ve zoradamin dedigi gibi paylasmak lazim ki baskasi da dolandirilmasin burda da tanidigim bir kisi vardi dolandirilan viking heykeliyle uyanik olun kimse ne sebeple olursa olsun degerli biseyi tanimadigi insan da kar etsin diye baskasina satmaz vermez cok turlu hikayeler uyduruyorlar dikkat edin
Kullanıcı avatarı
ercan57
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen tarih1453 » 18 Şub 2013, 12:59

Kullanıcı avatarı
tarih1453
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen opfa » 10 Nis 2013, 10:26

Kullanıcı avatarı
opfa
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen elbii » 13 Nis 2013, 11:05

teşekkürlr
Kullanıcı avatarı
elbii
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen BOLU beyi » 16 Nis 2014, 16:09

Sa hayat ağacı vediğer ustalar;ülkemizde suda eleme yöntemi ile bulabileceğimiz yer biliyormusunuz????? :tsk
Kullanıcı avatarı
BOLU beyi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen zoradam » 21 Nis 2014, 10:04

s.a size bire bir görüştügüm arkadaşın başına gelen olayı anlatayım yer aksaray merkez arkadaşım internet kafe işletiyor yanına arkadaşı geliyor o ara cihaz ihtiyaçları var ne hikmetse tesadüfen birileri iletişime geçiyor 3 kişi ankaradan geliyoruz diyorlar neyse gelenlerle tanışıp yanındaki arkadaşın tarlasına gidiyorlar adamlar arabadan inmeden bilgisayara bakıp şu rası diyor gidip evde koyu sohbete başlıyorlar malı çıkarırsak bize güvenirmisiniz diyorlar arkadaşlarda neden güvenmeyelim diyorlar neyse akşam gidiyorlar kazıya başlıyorlar bir ara gaz maz derken bayılma gibi numaralar yapıyorlar neyse fazla uzatmayım bir küp etrafı sıvalı vaziyette kenarını kırıp gösteriyorlar içinde iki tane altından heykel evde koyu bir sohbet arkadaşlar heyecan derken adamlar bizim alıcımız var siz bize 40 binlira verin bunlar sizde kalsın alıcıları getirelim diyorlar bu kadar paramız diyorlar neyse zar zor 11 binlira bulup veriyorlar birde let top tabi adamlar zaten vurgunu vurmuş aradan bir gün geçiyor arıyorlar ulaşamıyorlar bizim iki akıllıda adamlar gelmedi bunlar bize kaldı havasında satmaya çıkıyor tabiki bakıyorlar sahte ben seni arkadaşın üç kagıda getirmiş diyorum inanmıyor adamlar 20 veya 30 cm önünden başlamış olabiler sen saglam topragı orda görmüşsündür diyorum hala elinde sahte heykeyler bana yok gözümün ününde kazdılar diyor yani kimseye güvenmeyin arkadaşalar şimdi hatıra olarak evinde saklıyor aman arkadaşlar sakın topragın altında ne oldugunu gösteren hiç bir cihaz yoktur kazıp bakacaksınız inanmayın tesadüfen araştırır ken şebeke elemanlarının izmitte yakalandıgı haberini gördüm facebookta paylaştım aynı malzemeler küpün içnde heykeller
Kullanıcı avatarı
zoradam
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen caho1453 » 23 Nis 2014, 00:27

s. arkadaşlar size bir sorum olacak 3 tane yuvarlak oyma işarreti buldum bunlar üçgen şeklinde 3 ayrı taşta ve önünde boş bi alan var bana yardımcı olabilecek kimse varmı içinizde...
Kullanıcı avatarı
caho1453
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen nirvana_jr » 26 Nis 2014, 12:41

caho1453 yazdı:s. arkadaşlar size bir sorum olacak 3 tane yuvarlak oyma işarreti buldum bunlar üçgen şeklinde 3 ayrı taşta ve önünde boş bi alan var bana yardımcı olabilecek kimse varmı içinizde...

fotoooooo :mafya
Şerefsizce söylenen yalanlar hoşumuza gitmişti bu yüzdendir onurlu bir doğruyu kabullenemedik..
Kullanıcı avatarı
nirvana_jr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Sonraki

Dön GENEL DUYURULAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir