Antik 9 Taş Oyunu

Antik Döneme Ait Her Türlü Oyunların Paylaşıldığı Bölümümüz
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Antik 9 Taş Oyunu

Mesaj gönderen HayatAğacı » 04 Şub 2011, 09:53

S.A
bizlerinde küçükken oynadığı dokuz taş oyununa hemen hemen çok benzeyen antik bir dokuz taş oyunu...

Resim

Resim

Resim

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

seyhani
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Antik 9 Taş Oyunu

Mesaj gönderen seyhani » 21 Şub 2011, 19:43

ustad guneydoguda bu oyuna kurtce nehberk denir ve bunun bir merkezi vardirki bu oyunun universitesi desek dogru olur mardinde bulunan bu koyun adi hundulla ben o koye rahmetli babamla gitmistim kucukken dagda koyun etrafinda ne kadar kaya varsa bu sekil vardi cok enteresan bir yer sonradan ogrendimki irak tan ve suriyeden sadece o oyunun ustalari gelir orda bir nevi turnuvasi dahi yapilirmis :gül
40 geceden sonra 40 milyon sabah gorecek gucteyiz zayifiz sanma...

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Antik 9 Taş Oyunu

Mesaj gönderen HayatAğacı » 21 Şub 2011, 19:46

seyhani yazdı:ustad guneydoguda bu oyuna kurtce nehberk denir ve bunun bir merkezi vardirki bu oyunun universitesi desek dogru olur mardinde bulunan bu koyun adi hundulla ben o koye rahmetli babamla gitmistim kucukken dagda koyun etrafinda ne kadar kaya varsa bu sekil vardi cok enteresan bir yer sonradan ogrendimki irak tan ve suriyeden sadece o oyunun ustalari gelir orda bir nevi turnuvasi dahi yapilirmis :gül
açıklamaların için teşekkürler kardeş....saygılarımla. :gül
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“ANTİK OYUNLAR” sayfasına dön