BU BİR MADALYON MUDUR SİKKE MİDİR NEDİR?

Bu Bölümün Amacı Muhtelif Konular Üzerinden Tartışarak Bilgimizi Derinleştirmektir
kursat0144
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kursat0144 » 17 Haz 2017, 04:40

Merhaba arkadaslar gecen tarlada böyle birsey buldum cok büyük degil 25 kurus büyüklüğünde bir metal birsey. Etrafında 5-6 kelimelik bi cümle var hangi dil olduğunu anlayamadım bi tek gelimelerden birisi victoria biri delgra bunları seçebildim şimdi bu nedir hangi alfabedir hangi dönemdir çok merak ediyorum. Ayrıca antik bir değeri var mıdır bunları bilen birileri cevaplayarak yardımcı olabilir mi?

Resim

Resim

Resim

Dediğim gibi illa para etsin istemiyorum böyle seylere cok merakım var şu madeni nesneyle ilgili her türlü bilgiyi bana dökebilir misiniz üstündeki yazı neycedir ne yazıyor orda bu para mıdır madalyon mudur hangi döneme aittir üstündeki simge ne anlama geliyor gibi. Şimdiden çok teşekkür ediyorum yazıları gözle okumak bile zor olduğu için fotoğrafını çekemedim ayrıntılı kamera odaklanmadı.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 17 Haz 2017, 14:14

pirinç madeninden yapılma yakın dönem madalyon veya kolye, sikke değil...
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“ARAŞTIRALIM TARTIŞALIM” sayfasına dön