DÜNYANIN ÇÖZÜLEMEYEN 10 SIRRI...

Bu Bölümün Amacı Muhtelif Konular Üzerinden Tartışarak Bilgimizi Derinleştirmektir
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 28 Kas 2011, 17:01

şiddetle yazıların okunmasını tavsiye ediyorum...önemli olmasaydı videoyu siteye atmazdım...

YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Re: DÜNYANIN ÇÖZÜLEMEYEN 10 SIRRI...

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 28 Kas 2011, 19:19

usta eline sağlık hepsi cok güzel ve ilginç bilgiler.... :tsk
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim

merlasi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen merlasi » 02 May 2012, 19:51

:tsk :tsk :tsk :tsk :tsk
Güzel videoymuş :)

KoRsAN_52
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen KoRsAN_52 » 08 May 2012, 18:31

ELLERİNE SAĞLIK USTAM AMA ŞAHSEN BANA FAZLA İNANDIRICI GELMEDİ NE BİLİM CONTERİUM OLAYINA DÖNMESİN BU DA

semih80
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen semih80 » 18 May 2013, 03:25

:tsk

emredeniz34
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen emredeniz34 » 11 Haz 2013, 21:54

Arkadaşlar mavi toprak ne demektir 8 metre yerin altında çıktı 3,5 metre devam etti sonra elenmiş kum dövme toprak çıktı kille beraber ama kil sakız gibi bunların anlamı ne cevap verirseniz sevinirim

mustafa34tr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen mustafa34tr » 18 Haz 2013, 14:50

mezar olabılır kardes kat kat degısım yasıyorsan kazmaya devam et

mustafa34tr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen mustafa34tr » 18 Haz 2013, 14:53

nede olsa artık kazmak yasak degıl sıkıntı yok ekle yardımcı olayım

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 18 Haz 2013, 16:21

mustafa34tr yazdı:nede olsa artık kazmak yasak degıl sıkıntı yok ekle yardımcı olayım
Kardeş adres vermek yasak olduğu için adresi sildim ve sizi ben ekledim...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

anadolu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen anadolu » 19 Haz 2013, 00:19

deşifre kardeşim teşekkür ederim.(ustam fazla yorum yapmayan biri için,okunmayacagını bildigim halde,yinede bu konuya yazmamak olmazdı.bilginin zekatı paylaşmaktır)

arkadaşlar şu yukarda dünyanın bilinmeyenleri gibilerinden sunulan bilgileri kafamıza fazla takmayalım.

bizler 20.yy da ve bilgi çagındayız,bu çagda dahi çok sıradan bilgi ve teknolojilere yeni yeni ulaşıyorken,bilmem milattan önce kaçıncı yüzyılda bu tür teknolojiler nasıl olabilir... sizce olabilirmi....(elbette olamaz diyenler çogunlukta,olabilir diyenler ise,olmuşturda mucize veya uzaylılar...der gibiler)

arkadaşlar ister kabl edin ister kabul etmeyin.bu site her ne kadar sıkça sizlerin dikkati çekilmesede,bir bilgi ve paylaşım sitesidir.
bilgiyi herşeyin önünde tuttugu,sizlerin (herkesi tenzih ederim) ciddiyetsiz ve en kısa yoldan köşe dönme hırsı ve hızı ile hareket ederek,bu nedenlede siteden gerektigi gibi yardım ve paylaşım alamamalarından bellidir ve görülmektedir.

oysaki belkide hakikaten açılan konuların en az yarı,yarısı olmasada üçte biri,oda olmassa kardeşim bir kişiye dahi dokunulsa,denizle buluşan o bir tek deniz yıldızı gibi,fayda faydadır,o arkadaşımız için çok şey degişecektir.
....bu site neden ısrarla ve inatlaşırcasına acaba site kurallarına uyum,ve azami ciddiyet diyerek ısrar etmekte acaba.
neden okuyun artık bir oymanın ne oldugunu bari kendiniz karar verebilecek duruma gelin diyor..neden acaba bir arazi yüzeyinde aykırı bi,r durum varsa bu sizin gözünüze batsın kardeşim bunu görebilecek duruma gelin diyor acaba.

... bir serçe kuşunun atmaca önündeki manevra kıvraklıgı,sizce serçe kuşu için lüksmüdür ?..
elbette lüks degil elzemdir ve gereklidir.çünki her daim peşinde olan o atmacanın verdigi can korkusundan dolayı,serçe kuşu bu türden melekeleri fazlaca geliştirmiş ve kıvraklık ve ani manevralar sayesinde kendisini koruyor kurtarabiliyor.
..işte bizlerde...arkeolog olmamız gerekmiyor,dört başı mamur bir definecide olmamız gerekmiyor.
ama madem bu alana girdiniz,en azından o serçe kuşu misali,peşinizdeki atmacalardan sakınabilmek için bazı melekelerinizi özelliklede okuma melekenizi kazanınız,bu sizin için bir gerekliliktir.
..
yanlış anlamayın ,peşinizdeki atmacalardan kastım,hem kötü niyetli kimselerden hemde,ve ençokda,sizi sizden kendinizden korumak içindir.
çünki bu iş pahalı bir hobidir.
eger ne aradıgınızı ne yaptıgınızı neyi bilmeniz gerektiginizi bilmesseniz............... gerisini bi örnekle açıklayayım.
adam hırsızlık yapıyor,dükkanın demir parlaklıklarını testere ile kesiyormuş,bekçi enselemiş..napıyorsun demiş..
adam mahcup..valla bekçi bey bişey yapmıyorum,keman çalıyordum demiş..
bekçi sorar,olum nası keman çalmak bu hani sesi çıkmıyo....
adam demiş,bekçi abi bu başka keman ,bunun sesisabah çıkar demiş..
işte eger bu konuda kendimizi yolda bırakmayacak kadar bilgimiz olmassa eger,bizimde sonumuzun sesi en
son iş işten geçince çıkacak ancak son pişmanlık fayda etmeyecektir.çünki her gördügümüz tümsegin peşinden koşarsak,her gördügümüz kaya çatlagının yada bize verilen dogru yanlış her define izinin peşinden koşarsak,bir gün bakmışız sıfırı tüketmişiz.

şimdi diyeceksinizki bunların yukardaki konu ile baglantısı nedir...
çok baglantlıdır arkadaşlar.egerki bizler okuyup aynen definecilikte oldugu gibi,serçe kuşu gibi kendimizi geliştirmez,ve her türlü bilgiye kendimiz ulaşmassak eger....birilerinin önümüze bilgi diye koydukları ile kendimizi avutur dururuz..nasılki tamda yukardaki bilgilere olsa olsa bilim kurgudur,yada uzaylılardır diyerek kestirip atarız.
2013 yılında okul kitaplarında hala yazıyormu bilmiyorum ama eminim yazıyordur.
magara adamlar,taş devri,cilalı taşdevri alt paleotik taş devri bilmem üst paoletik taş devri,vs vs vs bakın kaç devir geçti daha tunç devrine gelemedik.
..dikkat edin bu bilgiye arkadaşlar,herkesin ulaşabilecegi bilgilerden degil bunlar,,inanmak zorunda değilsiniz sadece vicdanım sızlıyor ve kendimi mecbur hissediyorum.
bu devirleri kimler ders kitaplarına soktularsa alsın başlarına çalsınlar.insan ve insalıgın,bilgi ve bilimin yüzkaraları ve baş düşmanlarıdır onlar,şeytandan da şeytandırlar,.şeytan bile insanlıga bu kadaraını yapmamıştır.
bu batı denen kokuşmuş (hakiki isevi olan batı hariç) medeniyett,üm dünyanın bir sülük gibi kanını emmiştirmilletlerin insanların ,tarihiyle oynamıştır,genleriyle oynamıştır.hiç bir ilahi kitap onlara...kendilerini efendi digerlerini köle görmeme ikazına olumlu bir cevap alamamıştır.
eger tarihi bu şekilde insanlıga yutturmamış olsalardı,o zaman yaradılışa dolayısıyle Allah a teslim olmaları kaçınılmazdı. ve dolayısı ile yenilgiyi kabul e mecbur olacaklardı.
yazı uzun olmaması için kesiyorum,neden yukardaki bilgiler (icat ve teknolojiler gerçektir ve insanlara aittir,mukayesesini siz yapın.)

şeytan Hz Adem e secde etmemesinin sonucu olarak,bilginin eşyanın adını(tüm ilmi bilgi) verememesinin ardından,Rabbimizin aynı soruyu Hz Adem efendimiz e ...sen söyle Ya Adem anlat eşyayı isimleri ile...diye sormasının ardından, Hz Adem in ilk insan ve ilk peygamber olarak eşya yı hakikati ile anlatması ile başlayan hak ile batıl ın mücadelesinde konuya mevzu olan iştebu olaydır.
işte buradan Kur an ın kendisinden anlıyoruz ki Hz Adem yani insan bilim i her şeyiyle biliyordu.yani eşyayı hakikati ile biliyor ve tanıyordu.
işte ilk insandan bugune tarihin hiç bir döneminde insanlık magara adamı taş devri bilmem ne dönemlerinin karanlıgında kalmış degildi.eşyayı bilirler,sanat ı işlerler,ekip biçerler,kumaş işlerler her türlü gereksinimleri,teknoloji dahil(o günün şartları ve gereksinimlerine uygun olarak)her şeyi yapabilirlerdi,aynen bizim gibi,o günün ihtiyaç ve şartlarına göre,tekamül edip ilerleyebilmekte oldukları arkalarında bıraktıkları eserlerden malumat sahibi olmaktadır insanlık..,
(antik pil örneginde oldugu gibi.işlev aynı sadece kullanılan malzeme farklı.)...
son olarak...
işte bu nedenle ,birilerinin önümüze tarih diye koyduklarını okumaga devam etmemek için,300 yıldır 500 yıldır üstümüzde düven sürenlere artık bir dur diyebilmek için,okumalıyız arkadaşlar.
çocuklarımızı okutmalıyız.bu bilgi kirliligi içinde dogru bilgiye ulaşmalıyız vede çocuklarımızı ulaştırmalıyız.onlar bizim herşeyimiz,onlar yarının bu milletidir.çocuklarımıza hak ettikleri gibi saygı duymalıyız.onlara bilgiye ulaşabilmeleri için her türlü destegi saglamalı en baştada biz onların önüsıra buna gayret etmeliyiz.
sabır gösterenlere teşekkürler,selam ve dua ile.

yanasip
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen yanasip » 19 Haz 2013, 00:30

hocam yazı uzun gibi görünebilir ama başlayınca bir nefeste okunuyor elinize sağlık selametle

44mlt44
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen 44mlt44 » 19 Mar 2014, 00:55

Ellerine sağlık kardeşim Çok ilginç bilgiler..

yusufemir
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen yusufemir » 19 Mar 2014, 11:17

izledikçe hayret ediyorum asıl uzaylılar onlarmış sanki :)

goran
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen goran » 05 Kas 2014, 20:35

selam arkadaşlar size bir bilgimi anlatmakistiyorum büyük bir mağaranın giriş kapısını hemen önünde kazı yapılmış bir gün mağarayı gezmek için gitik kazı yapıldığı 2metre yerin altına indik çupukla biraz inceledik kömür gibiparça parça siyatoprak çıkıyor bukömüre benzeyen siyah toprak ne anlama geliyor bilgilendirirseniz çok memnun olururum şimdiden teşekürler

eKrem28
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen eKrem28 » 05 Kas 2014, 21:37

arkdaslar krıstal kafa tası bır kere cozuldu lutfen ıyı arastıralım tek bır vıdeoya sabıt kalmayalım....

dertly
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen dertly » 26 Kas 2015, 08:44

selamun aleykum güzel bi yazı Anadolu kardeşim

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen TOLUNAY-10 » 27 Kas 2015, 00:11

Selamun Aleykum
Anadolu ustam fazla yazmaz ama mükemmel bir cevher. Keske herzaman yazsa saygı duyarak okuyorum yazılarını. :gül :toka

“ARAŞTIRALIM TARTIŞALIM” sayfasına dön