Kazı Çalışması ve Buluntuları(video)

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Kazı Çalışması ve Buluntuları(video)

Mesaj gönderen HayatAğacı » 14 Haz 2010, 20:06

faydası olur ümidiyle, güzel bir kazı çalışmasını ve objeleri ne kadar hassas bir şekilde topluyorlar...zihnimizde bir portre oluşturabiliriz....
bir çok mezar kazıları duyuyoruz ki boş çıktı denilmekte...oysaki toprak altı bloklarlar yapılmış mezarlar olsun yine diğer basit mezarlar olsun her zaman için, bir kaç paraları, ok uçlari, yüzükleri, broş ve fibula ları bu tip mezarlardan çıkmakta...

ama bilinçsiz kazı sistemi tüm bu küçük objeleri toprak la beraber kaynaşıp atııldğını bilmekteyiz...aşağıdaki kazı video ve zaman zaman bu tür kazı videolarını paylaşacağız ki defineci kardeşlerimizin zihinlerinde kazı sistemi nasıl olur canlandırabilsinler...
sadece yazmakla ve anlatmakla bu işin olmayacağını bilen birisi olarak video paylaşımlarınıda uygun gördüm...umarım faydasını gören olur...saygılarımla.

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
mustafaa
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Kazı Çalışması ve Buluntuları(video)

Mesaj gönderen mustafaa » 07 Eyl 2010, 23:01

haklısın ustad...
Allah’ım ben senden temiz rızık,faydalı ilim ve kabul edilmiş amel istiyorum. ....

“Arkeoloji Kazı Videoları” sayfasına dön