bu işaretlerin anlamı nedir..kendim çizdim..

Forum Kurallarını İhlal Eden Mesajların Toplandığı Bölüm
sancak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

bu işaretlerin anlamı nedir..kendim çizdim..

Mesaj gönderen sancak » 05 Ağu 2012, 00:47

s.a arklar öncelikle siteniz çok güzel..başarılarınızın devamını diliyorum..bu çizim küçük taş ve kaya üzerindeki işaretlerdir.. resim olmadıgı için kendim çizdim... birde sag ayak ne anlama gelir... tşkResim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: bu işaretlerin anlamı nedir..kendim çizdim..

Mesaj gönderen HayatAğacı » 05 Ağu 2012, 01:17

S.A,
çizimle yola çıkmak doğru olmaz... büyük ihtimal doğal bir oluşumdur... kesin şudur budur diyebilmek için resim şart... saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

sancak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen sancak » 05 Ağu 2012, 01:45

a.s ustam yer arazide bir yer deil bu işaretler 2 adet küçük taş hatta taşın birisi sag ayak şeklinde baş parmagında küp şeklinde oymasıda var..en sonda aynı işaretler büyük bir kayadada var hatta kayanın bu işaretlerin oldugu yüzü kırmızı boyalı vede 2 adette kanalı var..bütün bu işaretler toprak altından çıktı yüzeyde deil .. hatta ilk taşı buldugumda beyaz bir toprak ve içinde siyah çizgi vardı inceledim ve oranın tuzak oldugunu anladım...şu an foto çekme imkanım yok.. kısaca özet yazdım ... saygılar

sancak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen sancak » 05 Ağu 2012, 02:10

ayrıca bunlar oyma işaretler...

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 05 Ağu 2012, 09:12

resim görelim kardeş.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

sancak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen sancak » 05 Ağu 2012, 11:46

hayatagacı... resim çekme imkanım olsa zaten çeker yollarım şu an üstü kapalı burasının.. bu işaretleri büyük bir taş üzerinde düşünüp yorum yapabilirsiniğz die düşünmüştüm...siteniziz 1 haftadır inceledim... emek harcanmış bir site.. ama resme takılmanıda anlayamadım...üstteki mesajımda konuyu güzelce özetledim.. illaki sizin için büyük bir kayada insan, hayvan şekillerimi olması gerek yorum için...hayatagacı usta yazdıklarını inceledim sayfada her konuda genelde bilgilisin..ama bu iaşretlerde hayalkırıklıgı yaşattın...kendimizi geliştirmek dilegiyle...

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 05 Ağu 2012, 12:03

sancak yazdı:hayatagacı... resim çekme imkanım olsa zaten çeker yollarım şu an üstü kapalı burasının.. bu işaretleri büyük bir taş üzerinde düşünüp yorum yapabilirsiniğz die düşünmüştüm...siteniziz 1 haftadır inceledim... emek harcanmış bir site.. ama resme takılmanıda anlayamadım...üstteki mesajımda konuyu güzelce özetledim.. illaki sizin için büyük bir kayada insan, hayvan şekillerimi olması gerek yorum için...hayatagacı usta yazdıklarını inceledim sayfada her konuda genelde bilgilisin..ama bu iaşretlerde hayalkırıklıgı yaşattın...kendimizi geliştirmek dilegiyle...
arkadaşım, sitemizi okumuşsun ama iyi okuyamamışsın... resim olmadan yorum yapmıyoruz... sizin gibi gelen bir çok kardeşlerimize aynen şunu tekrar ediyoruz... size göre işçilik vardır... bize göre doğaldır... size göre semboldür bize göre sembol değildir... yüzlerce örneğimiz var ki, sembol diye geliyor ama doğal çıkıyor...

kaya falcılığımı yapayım şimdi sizin çiziminize!!! böylemi yapmamı istiyorsunuz!!! forumumuzu iyi inceleyememişsiniz.. resim yoksa eğer, resim olmayana falcılık yapılır ancak...

ben sizi anlıyorumda siz bizi anlamıyorsunuz... ilk mesajımda ki yazımı dahi okusaydınız yine eyvallah derdiniz ve size yorum yapacak başka sitelere gider orda derdinize derman arardınız... bizim prensibimizdir, çizimlere ve resimsizlere ve tek resimlere, yorum yapmamak.. size göre semboldür, işçilik vardır, resim gelir doğal diyebiliri bizler... burada öncelikle sizleri düşünüp boş hayallere sevk etmekten sakınıyoruz...saygılarımla.

sancak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen sancak » 05 Ağu 2012, 12:19

hayatgacı usta benim vurgulamak istedigin şu diger siteleride inceledim senide tanımam ama gerçekten yazdıklarını inceledim bilgilisin buna kimse bir şey diyemez..prensibinizede bir şey diyemem ama aynı işaret 3 farklı yerdede varsa dogal olma ihtimali sıfır bence ve yine en son bu işaretin bulundugu büyük taştan önce küp parçası, kül tabakası ve taşın altındada limon küfü renginde toprak çıktıysa burda bir çalışma yapıldıgı belli... bende boşa zaman harcamam bu dogru... bu bilgilere göre yorum istedim sadece... öle bi yerki üstünde yapı var arazide deil..ondan foto çekemiyorum üsütde kapalı.. ben daha çok y harfinin anlamını merak ediyorum .. saygılar...

sancak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen sancak » 05 Ağu 2012, 12:25

birde usta dogal deyip kestirmeyi dogru bulmuyorum... doga neden sag ayak şeklinde taş yapmışta, sol el yapmamış... aklın yolu bir diyorum....hayat agacından allahın izniyle 1meyve de bana düşermi merak ediyorum....

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 05 Ağu 2012, 12:32

kardeş, Y harfi diye bir mezar sembolü yok... semboller, adaklar için yapılır, dinsel inançlar için yapılır ve mitolojik inançlar için yapılırlar... Y harfi ile bir sembol yok... yok derken başlı başına, mezarı temsil edecek yada yapıyı temsil edecek sembol yok... ayrıca küçük bir taş üzerinde başlı başına bir mezarı yada yapıyı temsil edecek sembol olmaz... taşı görmeden de bir yorum yapmak isabetli olmaz... benim açımdan böyle bir vakıa ya yorum yapmak, kaya falcılığından öte gitmez...

aklın yolu bir evet de, şimdi ikiye bölünmüş durumda :üzgün kestirip atmayı mecburen yapıyorum, çünkü göremiyorum... çizimle olmaz... sizin hayalleriniz var... ve kendi hayal kurduğunuz açıdan, hayallerinizi okşayan yorum istiyorsunuz... ama aklın yolu bir ise, benim açımdan düşünüp bana da hak verin... yüzlercesi başıma geliyor... sembol denen bir çok olay, resim geldikten sonra doğal oluşum olduğunu görüyoruz...saygılarımla.

woltran
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen woltran » 05 Ağu 2012, 13:41

resim verilmeden arazinin mıcır lı olup olmadıgını orada yaşam izini.taştaki işçiliği ve oyma içşiliğindeki boyut farklılıklarını yorumlayabilmektir amaç..yoksa kimse sizden mekanı deşifre edici resim istemiyor...belkide resimlerinizle yola çıkarak sizi hangi bölgeye yoğunlaşacagınızı bilgileriyle aydınlatacaktır..

sancak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen sancak » 05 Ağu 2012, 18:28

anlıyorum sizi ustalar..yeri deşifre edici demişin zaten öle bir çekincem yok...ben sitenizle yeni tanıştım ..keşke dedigim kayanın resmini çekme imakanım olsa hemen çekerdim..ama şu an kapalı toprak altında..o nedenle özetle anlattım olayı...ama siteniz gerçekten güzel degerli bilgiler var...saygılar..

“ARŞİV” sayfasına dön