balık işareti+koltuk taşı+oyma delik

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

balık işareti+koltuk taşı+oyma delik

Mesajgönderen alpaslan » 21 Oca 2011, 01:59

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
alpaslan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: balık işareti+koltuk taşı+oyma delik

Mesajgönderen HayatAğacı » 21 Oca 2011, 02:04

S.A
1 ve 2. resimler doğal, 3. resimde kesim izi mevcut... saygılarımla.
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen baHİra » 22 Oca 2011, 16:16

selamlar değerli alpaslan kardeşim.benim kendi yorumumdur..ilk resimdeki yerin sol köşesinden başlıyarak sağa doğru ilk önce orayı bir manilayla veya murç çekiçle bi boşat bakalım ne var ne yok ilk merakın gitsin....ikinci resime gelincede en alt köşesine doğru olan üçgenin hemen altındaki Y nin uzun olan ayağı tarafına doğru o istikametlerdede araştırma yapmalısın...üçüncü işarete gelincede on metre kadar alt eteklerinde önlerinde sıralı mezarlar aramalısın .veya taşın bulunduğu yerin yine üçbuçuk metre kadar alt eteklerinde mahsenli oda içi girişi aramalısın.çünkü burda üçlü veya çok katlı mezarlarda olabilir..onun için dedimki oda içi mahsen giriş yerini bulmalısın diye ..cenabu allah kolaylıklar versin....
Eğer nefesi alıpta geri veriyorsak hiç bir şey bizim değildir..
Kullanıcı avatarı
baHİra
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 22 Oca 2011, 17:47

baHİra yazdı:selamlar değerli alpaslan kardeşim.benim kendi yorumumdur..ilk resimdeki yerin sol köşesinden başlıyarak sağa doğru ilk önce orayı bir manilayla veya murç çekiçle bi boşat bakalım ne var ne yok ilk merakın gitsin....ikinci resime gelincede en alt köşesine doğru olan üçgenin hemen altındaki Y nin uzun olan ayağı tarafına doğru o istikametlerdede araştırma yapmalısın...üçüncü işarete gelincede on metre kadar alt eteklerinde önlerinde sıralı mezarlar aramalısın .veya taşın bulunduğu yerin yine üçbuçuk metre kadar alt eteklerinde mahsenli oda içi girişi aramalısın.çünkü burda üçlü veya çok katlı mezarlarda olabilir..onun için dedimki oda içi mahsen giriş yerini bulmalısın diye ..cenabu allah kolaylıklar versin....

S.A
usta, benim forum kurmadaki tek amacım defineci kardeşlerimi gücümün yettiğinin son safhasına kadar doğru bilinçlendirmek ve yanlış bilgilerin önüne geçmektir... bende defineci forumunda yetiştim ve araziye endeksledim her zaman için....arazi kriterlerine uygun olanları aldım, uymayanları terk ettim.... bir insan 50 yıl definecilikte yapsa anlamıyorsa yinede anlamıyordur....ömrünü defineciliğe vermiş, babam yaşındaki insanlarla konuştum ve arazide bulundum....ama halen hurafelere ve kanıtlanmayan bilgilere inananları gördüm.... reel bir arkeoloji vardır, antik insanlar hakkında her türlü bilgiyi dedilleriyle bulmaktayız....

şimdi aşağıdaki yazı sizin;

baHİra yazdı:Sayın hayat ağacı üstadım.lütfen insanların yaptığı yorumları irdelemiyelim..bırakında insanlar istediği gibi özgürce bildiklerini anlatmaya çalışsınlar..istediği şekildede yorum yapabilsinler..illaki sizin bildiğiniz veya dediğiniz şekilde yorum yapacak diyede bir kaide yok.onun için lütfen sizin şartlandırılmış bilgilerinizin dışınada çıkmalarınada izin verin...eğer burası tabiki bir bilgi paylaşım sitesi ise..bu gibi sitelerde bildiğim kadarıyla patronluk veya benlik olmamlı...her insan hürdür kesinlikle özgürlüğünü veya anlatımlarını kısıtlıyamazsınız..onun için bırakında sitede güzel paylaşımlar olsun...saygılarımla... :?:

ben gücümün yettiğince insanları serbest bırakmaktayım.... ama gerçekle ilgisi olmayan yorumlar geldiğinde ya karşı çıkarım yada orasını terk ederim....

şimdi ilk yukardaki yorumunuza benim ne demem lazım.... işçiilik olmayan iki resme burası doğal değil, bizzat insanoğlu tarafından yapılmış işaretler diyorsunuz ve sağını solunu yokla diyorsunuz... 3. resimdeki taş kesim izlerine ise sıralı mezar diyorsunuz..... hangi bilgiye dayanarak sıralı mezar diyorsunuz?
hangi reel bilgilerde böyle bir görüntünün sıralı mezar olduğunu söylemekte.... size tavsiyem antik dönemde taş ocakları ve taş kesimi nasıl yapılırdı bunları araştırmanızdır.... yoksa burada taş kesim izlerine sıralı mezar diyen oldumu ben en doğal hakkım olarak dur kardeşim, nereye böyle derim...

taş kesimi nasıl yapılırdı aşağıdaki linkden okuyarak bilgilenmeye başlayabilirsiniz. saygılarımla.

tarim-ticaret-ve-madencilik/tas-kesim-ustasi-bakin-kayalari-nasil-kesmekte-t1489.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen baHİra » 22 Oca 2011, 20:21

ama burası taş ocağına benzer bir yerde değil.ben sadece yoklayın dedim..nasıl işçilik yok bir ve üç nolu resimin olduğu yerde işçilik yokmu şimdi... :?: ..siz yok diyorsanız bilemem.sizin gözünüz farklı görüyor o zaman...illaki her yorumu tıraşlamak zorundamısınız..yani burda benim dediklerim olur diyorsanız.o zaman olabilir..kolay gelsin....çünkü o zamanki tarihte hiç birimizde yaşamış insanlar değiliz...anlattıklarımızın hepside birer varsayım değilmi.... :?:
Eğer nefesi alıpta geri veriyorsak hiç bir şey bizim değildir..
Kullanıcı avatarı
baHİra
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 22 Oca 2011, 21:52

baHİra yazdı:ama burası taş ocağına benzer bir yerde değil.ben sadece yoklayın dedim..nasıl işçilik yok bir ve üç nolu resimin olduğu yerde işçilik yokmu şimdi... :?: ..siz yok diyorsanız bilemem.sizin gözünüz farklı görüyor o zaman...illaki her yorumu tıraşlamak zorundamısınız..yani burda benim dediklerim olur diyorsanız.o zaman olabilir..kolay gelsin....çünkü o zamanki tarihte hiç birimizde yaşamış insanlar değiliz...anlattıklarımızın hepside birer varsayım değilmi.... :?:

S.A
usta , ben varsayımlarla yola çıkmam, tarihden, arkeolojiden ve araziden elde edindiğim bilgiler doğrultusunda ya yazarım, yada yazmam... yukardaki resimler doğal elbette, en ufak bir müdahele yoktur... son resim ise ister taş ocağı olsun ister taş ocağı olmasın, bariz taş kesim izidir...

antik insanlar bu şekilde kayaları ve iri taşları kırmışlarıdır.... bazen direk keski-murçlar çakarak ikiye bölmüşlerdir, bazende aynı sistemi uygulayarak iz yaptıkları oyuklara ağaçlar çakmışlardır sonrasında su dökerek çakılı ağaçların şişmelerini sağlamışlardır...ağaçlar şişince iri taşlar ikiye bölünmüşlerdir.....modern şekliyle akfiller kullanılmaktadır... yeryüzündeki tüm arkeoloji taş kesimlerini bu şekilde görsellerle destekleyerek bizleri bilgilendirmekteler....bunun aksi söylenemez...saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alpaslan » 23 Oca 2011, 21:15

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
alpaslan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Oca 2011, 21:34

S.A
son resimlerinizde de mezar sembollerinden bir emare veya görüntü yok... boş yere emek sarfetmenizi istemem...saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 23 Oca 2011, 21:57

çizmiş olduğum genişlikte ve ok istikametleriyle belirlediğim yerden dibe doğru 1 mt kadar inin bakalım sonra tekrar yönelirsiniz...resimdeki kayayıda kırıkoyla oradan alabilirsiniz.
Resim
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 18 Mar 2011, 22:39

s.a
hayat ağacı doğru söylüyor burda herhangi bir oym aya da işaret yok
bunun gibi size 100lerce foto yollayabilirim (bu da benim görüşümdür) saygılar
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

KAYADAKİ OYMA AYAK İŞARETİ

Mesajgönderen alpaslan » 22 Mar 2012, 12:41

Resim
Kullanıcı avatarı
alpaslan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen muratsal » 26 Kas 2012, 12:32

resimler ilginçmiş.
harita uygulamalarım http://haritaaraci.com/
Kullanıcı avatarı
muratsal
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen AhmetAlmanya » 02 Haz 2013, 23:02

herkese selam bu siteye kayit olmamin tek sebebi Bahira kardesimin yapdigi yarumun dogru oldugu ve buna hayatagacinin yanlis demesidir acikcasi resim 1 ve 3 cokdogru bir yorum yapdi bahira gardasim ben resim 3 deki 3 oymanin acilmisini gördüm tam alti mahsen icinde ic ice 3 mezar oldugunu gördüm ...balik isaretide dogal deyildir yapmadir bunu kör olan bile anlar sana tavsiyem kardes 3 oymanin tam altini yokla girisde yine 3 oyma göreceksin.saygilarimla
Kullanıcı avatarı
AhmetAlmanya
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 02 Haz 2013, 23:22

AhmetAlmanya yazdı:herkese selam bu siteye kayit olmamin tek sebebi Bahira kardesimin yapdigi yarumun dogru oldugu ve buna hayatagacinin yanlis demesidir acikcasi resim 1 ve 3 cokdogru bir yorum yapdi bahira gardasim ben resim 3 deki 3 oymanin acilmisini gördüm tam alti mahsen icinde ic ice 3 mezar oldugunu gördüm ...balik isaretide dogal deyildir yapmadir bunu kör olan bile anlar sana tavsiyem kardes 3 oymanin tam altini yokla girisde yine 3 oyma göreceksin.saygilarimla

3. Resimdeki balık dediğini ve işçilik var dediğini senin gibi kör beyinliler ancak işçilik var der.. bir oluşumun insan tarafındanmı, doğalmı ayırt edemiyorsan senden bir halt olmaz. .. senin gibi kör beyinlilerinde bu forumda yeri yoktur... hem kör beyinlisin hemde bilecenlik yapacak kadar cahilsin.. Şimdi defol bu forumdan.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen anadolu » 03 Haz 2013, 01:03

şu kadar kafa yormanın ilk üç foto için yapıldıgına inanası gelmiyor insanın.

mübarek adam tüm fotoları yüklesende bu kadar yormasan milleti.birde göstermek istediklerinin tamamını yakın çekim fotolamışın.(bu hatayı çogunluk yapıyor genel olmasada)
4.fotodan itibaren uzak çekimlerini temin edin bence,tabiki amacınız yorum alıp bilgilenmek ise.
çünki resimlerinizi tek tek koymanız insanları fikir ayrılıgına sevk etmiş.
üstelik biriside sırf bi müneccim arkadaşı teyit etmek için üye olmuş.

kardeşim neden kimin ne söyledigi için üye oluyorsun,bilgi için ögrenmek için üye olmak dururken.
Alparsan kardeşim,bilgilenmek amaçlı oldugunuzu gösterin,fotoların uzak çekimlerini temin edin,birde yer hakkında bilgi verin.
4. 5 ve şu son resim özellikle,bir gölmü orası barajmıdır bent midir nedir.(4.fotoda görünen iki ayrı taşmıdır bi geriden fotolayın,antik dibek görüntüsü var sanki,5.fotoyuda geriden tekrar yükleyin.selam ve dua ile.
Kullanıcı avatarı
anadolu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir