Bizans Mühür Sikkleri

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Bizans Mühür Sikkleri

Mesaj gönderen HayatAğacı » 16 May 2010, 22:46

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Atilla
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Bizans Mühür Sikkleri

Mesaj gönderen Atilla » 09 Mar 2012, 13:58

S.A.
ustalarım bu mühürler ne için kullanılır? biri bana sordu tarif edip bu ne diye... 3 değişik boyda insan 1'i mızraklı şeklinde tarif etti... sitedeki katalogda ararken baştan 3. olduğunu söyledi... yani şu:
http://img404.imageshack.us/img404/5408 ... erim2o.jpg

bunun anlamı nedir? Ege bölgesinde, Manisa'da bulmuş... bu mühürler ne amaçla kullanılır? imparatoru mu temsil eder yoksa bir şahsı mı? dönemi nedir?
Şimdiden teşekkür ederim. A.E.O.
Tüm yorumlarımı araştırmalarınızı yasal zeminde yürüteceğiniz varsayımıyla ve ön bilgi amacıyla yapıyorum... Kaçak kazı yapmayınız...

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 09 Mar 2012, 14:52

A.S KARDEŞ,
tarihte mühürler krallar ve kralların yetki verdiği bölgesel yöneticilerin kullanıkları resmi emirlere vurdukları özel sıcak mum damlalarına vurulan damgalardır... bu mühürler, kimi kralların yüzükleri olur, kimi kralların bölgesel yöneticilere çoğaltılmış özel mühürler olurdu...kimi mühürlerde derin baskılı sikke şeklinde olurdu...

yukarıdaki 3. sıradaki mühür sikkesi hangi karal ait bilmiyorum... saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Atilla
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Atilla » 10 Mar 2012, 23:17

Teşekkür ederim ustam... Saygılarımla...
Tüm yorumlarımı araştırmalarınızı yasal zeminde yürüteceğiniz varsayımıyla ve ön bilgi amacıyla yapıyorum... Kaçak kazı yapmayınız...

Kullanıcı avatarı
alp 80
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen alp 80 » 15 Mar 2012, 13:42

bizans dönemi posta mühürleri,kurşundan olur
Hiç bilenlerle,bilmeyenler,bir olurmu ?

Atilla
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Atilla » 16 Mar 2012, 18:52

Teşekkür ederim ustam bu bilgiyi de ileteceğim soran kişiye. Saygılarımla

“Bizans Sikkeleri” sayfasına dön