Büyük İskender Sikkeleri 359 M.Ö 100 M.S

Antik Sikkelerin Paylaşıldığı Bölüm
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10501
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 58 time
İletişim:

Büyük İskender Sikkeleri 359 M.Ö 100 M.S

Mesajgönderen HayatAğacı » 24 May 2010, 14:18

Phillip II (359-336 BC) Makedonya Yunanistan, kuzeyinde yeniden ülkenin güç ve Yunanistan'ın diğer devletlerle ittifak kurdular. Diye bilinen dünyanın en fethetmek için oğlu Büyük İskender, için zemin oldu.

Genç Alexander iktidara M.Ö. 336 yılında, babasının öldürülmesinin ardından geldi. İki yıl sonra, Yunanistan karşısında aldığı güç kurma sonra, Fars imparatorluğu saldırdı. Başarıları, muhteşem edildi. Fetihlerine arasında üzerinden İran ve Mısır ve hatta kadar ulaştı Punjab Hindistan gibi. Ancak M.Ö. 323 baharında Babil'de yılında bir ateş öldü. Onun imparatorluğu generalleri arasında bölündü - bu yeter onların ganimet tutmak kadar güçlü değildi.

Için Seleucus Mısır dışındaki tüm İskender'in imparatorluğunun gitti. Selevkos (Nikator) kolay bir zaman krallığını kuran yoktu. o final yok Pompey elinde Great az 64 M.Ö. olana kadar krallığı zamanında gerilemiştir.

Için Ptolemy Mısır gitti. Onun hanedanın M.Ö. 30 yılında Kleopatra VII intihar kadar sürmesi oldu.

Makedonya kendisi Alexander, Philip III ve zayıf kalpli üvey kardeşi için iç savaş bir arka plana karşı çıktı. Makedonya Romalılar tarafından M.Ö. 197 yılında fethedildi.

________________________________________________________________________________________________


Alan / Ruler: Makedonya: Alexander Philip II-baba Great
Kral oldu: 359-336 BC
Kupürü: AE18
Yüz: Kafa Apollon, saç tainia ile bağlı bıraktı.
Ters: at sırtında çıplak gençlik sağ prancing. "ΦΙΛΙΠΠΟΥ"
Referans: Benzer GCV 6699
Ağırlık: 6,3 gr
Çapı: 16,9 mm

Makedonya PHILIP II


Philip II Makedonya İskender'in babası Büyük ve oğlunun başarıların temellerini attı.
Makedonlar sadece Illyrians.Thanks elinde onun askeri ve siyasi çabalarını bir yenilgi sonra o güce 359 M.Ö. geldiğinde 358 M.Ö. İliryalılar bertaraf etmeyi başardı.
357 M.Ö. yılında, Molossia kraliyet evinden Olympias evli ve o Alexander gelecek yıl doğurdu.
O yeniden ordu hetairoi veya Royal sahâbe daha fazla güç verdiğini düzenledi.
338 M.Ö. Philip ordusunun Ağustos ayında Chaeronea olarak savaş olarak büyük ölçüde Atina ve Theban güçleri tarafından, henüz başarı onları yenmek onun phalanxes sayıca az idi. Her iki şehir Philip ve Makedonya konular olmak, sadece Yunan devlet olarak Sparta bırakarak Makedon kontrol altında değil zorlandı.
Yunanistan dövdükten sonra, o da onların üzerine kazandı ve onların desteği ile Yunanistan birçok nesillerin Fars işgalinden önce için misilleme İran savaş ilan etti.
M.Ö. 336 baharında, Philip Küçük Asya için 10.000 asker ile kıyı boyunca özgürleştirici Yunan şehirlerini başlayacak generallerine Attalus ve Parmenion gönderdi. Philip hemen önce kendini seyahat, o öldürüldü.
Resim

Alan / Ruler: Makedon İmparatorluğu: Alexander III (Büyük)
Kral oldu: M.Ö. 336 - M.Ö. 323
Kupürü: AR Tetradrachm
Nane: Babil
Yayın Tarihi: 325-323 BC
Yüz: Kafa Herakles'in, sağa, bir Lion deri giyiyor. ('Bankacılar işareti' yanağından)
Ters: arka ayakları önünde üzüm taht l. üzerine Zeus, kartal ve asa tutan, bacaklar birlikte; demet, "ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ". ön bacak Monogram taht altında, "M" altında.
Referans: Fiyatı 3642b
Ağırlık: 17,2 gr
Çapı: 25,9 mm

Alexander III, BÜYÜK


Alexander Pella yılında Makedonya, M.Ö. 356, Philip II oğlu Makedonya'nın başkenti, kral ve Olympias, Epirus.One onun öğretmenler ile bir prenses doğdu Aristo idi.
Alexander Makedonya kralı M.Ö. 336 yılında, babası Philip suikast üzerine oldu.
O Makedonya ve Yunanistan, babası ve 336 yılında M.Ö. Persia karşı bir savaş için Yunan kuvvetleri komutanı Korint olarak devletlerin bir kongre tarafından seçildi ele geçiren ayaklanmalar bastırıldı.
İskender MÖ 334 yılında 35.000 Makedon ve Yunan askerlerinin bir ordu ile Hellespont (modern Çanakkale) geçerek İran karşı savaş başladı.
nehir Granikos olarak, modern Türkiye'nin Truva antik kenti (yakın), o saldırdı ve 40000 Pers ve Yunan hoplites (paralı) bir ordu yendi.
Daha sonra Kral Darius III, altında Issus olarak, Suriye'nin kuzeydoğusu ana Fars ordusunu yendi.
M.Ö. 332 yılında, yedi aylık bir kuşatmadan sonra Lastik ve liman aldı.
Daha sonra Mısır yakalamak için, Nil ağzında İskenderiye şehri kurucu yola çıktı.
Torna kuzeye, o Babylon için 1 Ekim, MÖ 331 tarihinde o Battle Gaugamela Savaşında yenildi 40.000 piyade ve 7.000 süvari toplantı Darius ve Farsça ordu, bir ordu ile yola çıktı.
Babylon, yakalandı ve Susa ve Persepolis, Fars İmparatorluğu'nun başkenti. 327 M.Ö., onun kural Orta Asya, Hazar Denizi ve modern Afganistan'a genişletildi.
Alexander 326 M.Ö., İndus Nehri geçti ve Pencap içine kadar gelişmiş olarak nehir Hyphasis (modern Beas), Makedonyalılar ileriye gitmek için reddetti nereye.
Daha sonra tekne filosu inşa ve Hydaspes aşağı yelken, Hint hükümdarı Porus (326 BC), Eylül ayında 325 M.Ö. İndus delta ulaşan yendi.
Fars Körfezi kadar filo gönderme, o, 324 M.Ö. bunu ulaşan ordusunu geri Susa yürüdü.
Haziran 323 M.Ö. yılında Alexander ateş sözleşmeli öldü.
O, kendi deyimiyle en güçlü "," yaptığı imparatorluğu bıraktı. Bu Antigonus (daha sonra) Ben Makedonya Antigonus olmak vardı, Ptolemy (daha sonra Ptolemaios I Mısır) ve Selevkos (daha sonra Seleukos imparatorluğunun Seleucus I kurucusu)
Resim

Alan / Ruler: Makedon Krallığı: Philip III, Arrhidaeus
Kral oldu: 323-317 BC
Kupürü: AR Tetradrachm
Nane: Arados (Suriye)
Yüz: Head Herakles hakkı, aslan cilt Headdress giyiyor.
Ters: Zeus, kartal ve asa tutan sol oturmuş, monogram (H..) Sol alan ve (AR) tahta altında. "ΒΑΣΙΛΙΩΣ" sol "ΦΙΛΙΠΠΟΥ alanına doğru altındadır.
Referans: Fiyatı * 162
Ağırlık: 17 gr
Çapı: 26,5 mm
Yorum: Fiyat * P162 (Newell Marathus listelenen ve Nane tarafından Price, bu sıfat) vardır Houghton tarafından yapılmış şimdi atanır Arados. * Martin J. Fiyat: 'Arrhidaeus' Philip içinde Sikkeleri adının Büyük İskender ve

Philip III, Arrhidaeus

Philip III Arrhidaeus doğan yaklaşık 359 M.Ö. - dan ve Makedonya kralı sonra 11 Haziran, M.Ö. 323 yılına kadar ölümüne Aralık M.Ö. 25, 317. He II Philip bir oğul King of Makedonya Philinna tarafından Larissa, iddia edilen bir Thessalian dansçı, bir üvey kardeşi ve Büyük İskender . Adlı Arrhidaeus doğumda, o tahtı devraldı ismi Philip yılları yükseldi. rapor

olarak Plutarch, diye oğlu oldu hem fiziksel hem de zihinsel olarak onu olası rakibi için, Queen Olympias, istediği ortadan kaldırmak engelli karısının II girişimi tarafından Philip zehirlenmesi sonrasında Alexander. Ancak bu ve verebilir, adil olmak zararlı dedikodu var durumdur hiçbir kanıt Olympias's gerçekten neden üvey oğlu. Alexander oldu düşkün çok onu ve kampanyalar onun aldı onu, hem de yaşam korumak onun için tahtı için zorluk içinde piyon olarak kullanılmayan olacağını garanti diye. Babylon ölümünden Alexander sonra Arrhidaeus Asya orduda Makedon kralı tarafından ilan edildi. Ancak, o başka bir sadece kukla, sonra tek bir piyonu, güçlü generaller. Saltanatı ve hayatının uzun ömürlü yoktu.

üstünde Moon Ariadaeus krater onu almıştır.

O II Philip için arkaya's için Alexander tehlike olmamıştı a sahip görünen, rağmen onların olmanın yaşı hakkında aynı, bütün, aynı zaman Karya Pixodarus of satrap kocası Arrhidaeus olarak sunulan, önerilen kızı Philip için evlenme, Alexander) düşündüm M.Ö. 337 baba (ihtiyatlı yaptığı irritasyon önemli blok operasyon ile. kardeşi Alexander ve egemenlik altında Arrhidaeus 'nerede belirsiz, ne kesin) olduğunu hiçbir sivil veya askeri M.Ö. 323 - M.Ö. komut olarak verilen onu o on üç yıl (336.

O idi ölüm Alexander's of Babylon zaman 11 Haziran M.Ö. 323. A arkaya kriz patlak verdi: Arrhidaeus aday olduğunu en açık, ama kural olduğu için uygun olmayan zihinsel. Bir çatışma arasında patladı Perdiccas süvari lideri ve Meleager kim falanks komutasındaki: ilk bebek erkek bir sağlayacağını istedim beklemek görürseniz Roxana eşi hamile, İskender, ikinci sırada yaşayan itiraz göreli Arrhidaeus oldu yakın ve böylece seçilmelidir kral. Meleager ve öldürüldü uzlaşma mühendisliği vardı: Arrhidaeus ve ismi kral olacak Philip onun adı ile katıldı amcası ve olacaktı katıldı tarafından olduğu gibi o Roxana oğlu olarak ortak bir erkek kanıtlamak egemen olmalıdır diye Alexander. Bu naip olarak yeni derhal karar verdi Philip Arrhidaeus istiyorsunuz saltanat değil, kural ve ayrıcalıklı olmak: Bu oldu, Perdiccas.

zaman haber geldi Makedonya ki II Philip kızı Arrhidaeus vardı be seçilmiş bir Cynane olarak kral, olgunlaştı, tasarım Asya'ya seyahat ve eşi teklif yeni kızını Eurydice onu kral. Bu hamle baypas Cynane vardı tamamen naip oldu bir için apaçık hakarettir: Cynane öldürmek Alcetas için kardeşi önlemek taşımak onun gönderdi Perdiccas, ama cinayet Bu reaksiyonlar arasında oluşturulan asker oldu öyle ki kabul etmek zorunda kaldı naip vermek ve yukarı evlilik. Arrhidaeus üzerinde Philip andan itibaren bu gücü kocası onu kanıtlayıcı bükük olduğunu olmak, bir gurur ve kararlı bir kadın gelin onun altında sway of.

Eurydice şansını gerekli geldi savaşın ilk ne zaman kaderi mühürlü Diadochi Perdiccas yerleşim, yapım, yeni bir; M.Ö. yerleşim 320 yılında yapılan Suriye Triparadisus içinde. Eurydice, taşınır ustaca ve Peithon Regents tasarlanmış yeterince elde kaldırma ilk iki Arrhidaeus ama Antipater'in güçlü çok oldu güçsüz blok: ikinci karısını yaptınız yeni naip ve Philip Arrhidaeus ve Makedon onu takip zorunda kaldılar.

naip halef doğal öldü nedenleri ertesi yıl onun gibi aday olmayan oğlu Cassander, ama arkadaşı bir, Polyperchon. Cassander reddetmesi kararı kabul babasının naip kontrol yol açtı ikinci savaş dan Diadochi, hangi Philip ücretsiz şans bir kez Eurydice gördüm. Bir fırsat Makedonya dan Polyperchon sunulan kendi içinde 317 BC sınırdışı Cassander,: Eurydice hemen onunla kendini müttefik ve naip ona yeni aday kocası yaptı onu ve Cassander Yunanistan'a kampanyaya sol o ülkenin karşılık tarafından ayrılmadan onu tam olarak kontrolü. Bir diğer önemli atama oldu kuvvetlerinin Makedon komutanı Eumenes yeni bu Asya müttefiki güçlü atmadan bu şekilde Polyperchon's, Antigonus Monophthalmus.

Ama tüm bu derece kanıtlamak oldu için uçucu: Aynı yıl (317) Polyperchon ve Olympias ile müttefik, invaders vardı onlarla getirdi Alexander kralının Epir oğlu için mücadele reddetti Aeacides, işgal Makedonya, asker Makedon süre. Philip ve Eurydice kurtulduk seçeneğim yok ama, sadece Amfipolis olarak çekilecek ve hapse atıldığında. Yakında oldu ve belli ki, Philip vardı ona karşı takım çok tehlikeli, sol ayakta olmak için yararlı bir testere düşmanlarının Olympias çok onu kadar çok Aralık'ta 25 317 BC oldu intihara mecbur etmek karısı o vardı ise, idam onu.

yıl sonra, ne zaman Cassander Makedonya reconquered ve öldürülmesinin intikamını Philip'in, o ve Aegae olarak birlikte kraliyet ihtişam Eurydice Philip ve organlarının gömüldü kendi onuruna oyunlar kutladı cenaze töreni.
Resim

Alan / Ruler: Trakya: Alexander III (Büyük)
Kral oldu: M.Ö. 336 - M.Ö. 323
Kupürü: AR Tetradrachm
Nane: Mesembria
Yayın Tarihi: 250-175 BC
Yüz: Head genç Herakles'in, sağa, bir Lion deri giyiyor.
Ters: backless tahtta Zeus, kartal ve asa, sağ bacak geri çekilmiş holding bıraktı. bacak önünde Korinth kask. Ön arka "ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ için" ΒΑΣΙΛΙΩΣ ". "Sağ el ΙΔΗ" altında. Monogram tahta altında.
Referans: Fiyatı 1036
Ağırlık: 16,6 gr
Çapı: 31,5 mm

Alexander III, BÜYÜK


Alexander Pella yılında Makedonya, M.Ö. 356, Philip II oğlu Makedonya'nın başkenti, kral ve Olympias, Epirus.One onun öğretmenler ile bir prenses doğdu Aristo idi.
Alexander Makedonya kralı M.Ö. 336 yılında, babası Philip suikast üzerine oldu.
O Makedonya ve Yunanistan, babası ve 336 yılında M.Ö. Persia karşı bir savaş için Yunan kuvvetleri komutanı Korint olarak devletlerin bir kongre tarafından seçildi ele geçiren ayaklanmalar bastırıldı.
İskender MÖ 334 yılında 35.000 Makedon ve Yunan askerlerinin bir ordu ile Hellespont (modern Çanakkale) geçerek İran karşı savaş başladı.
nehir Granikos olarak, modern Türkiye'nin Truva antik kenti (yakın), o saldırdı ve 40000 Pers ve Yunan hoplites (paralı) bir ordu yendi.
Daha sonra Kral Darius III, altında Issus olarak, Suriye'nin kuzeydoğusu ana Fars ordusunu yendi.
M.Ö. 332 yılında, yedi aylık bir kuşatmadan sonra Lastik ve liman aldı.
Daha sonra Mısır yakalamak için, Nil ağzında İskenderiye şehri kurucu yola çıktı.
Torna kuzeye, o Babylon için 1 Ekim, MÖ 331 tarihinde o Battle Gaugamela Savaşında yenildi 40.000 piyade ve 7.000 süvari toplantı Darius ve Farsça ordu, bir ordu ile yola çıktı.
Babylon, yakalandı ve Susa ve Persepolis, Fars İmparatorluğu'nun başkenti. 327 M.Ö., onun kural Orta Asya, Hazar Denizi ve modern Afganistan'a genişletildi.
Alexander 326 M.Ö., İndus Nehri geçti ve Pencap içine kadar gelişmiş olarak nehir Hyphasis (modern Beas), Makedonyalılar ileriye gitmek için reddetti nereye.
Daha sonra tekne filosu inşa ve Hydaspes aşağı yelken, Hint hükümdarı Porus (326 BC), Eylül ayında 325 M.Ö. İndus delta ulaşan yendi.
Fars Körfezi kadar filo gönderme, o, 324 M.Ö. bunu ulaşan ordusunu geri Susa yürüdü.
Haziran 323 M.Ö. yılında Alexander ateş sözleşmeli öldü.
O, kendi deyimiyle en güçlü "," yaptığı imparatorluğu bıraktı. Bu Antigonus (daha sonra) Ben Makedonya Antigonus olmak vardı, Ptolemy (daha sonra Ptolemaios I Mısır) ve Selevkos (daha sonra Seleukos imparatorluğunun Seleucus I kurucusu)
Resim

Alan / Ruler: Makedonya: "Zaman" veya Fetret
Periyod: 286 BC - 277 BC
Kupürü: AE 16mm
Yüz: Makedon kalkan, merkezinde Gorgon başı ile.
Ters: kret ve yanak ile Makedonya kask - parçalar. Caduceus sağ alt. Monogram? Alt bıraktı.
Referans: GCV 6781 varyant
Ağırlık: 3,1 gr
Çapı: 16,4 mm

MAKEDONYA - "Aralığı"

Makedonya Avrupa Balkan güney-orta kesiminde bir bölgede Yarımadası'nın güneydoğu içinde.

Demetrios Poliorketes, 294-288 BC (Antigonos'un oğlu Tek gözlü, Demetrios Poliorketes ('Besieger') bir karakter takip edildi romantik bir renkli kariyer yılda üçten spanning fazla. yıllarda daha önceki o merkezli Asya destekli onun olduğu güç Babası, Küçük ve 306 yılında Kıbrıs uzakta sahil, savaş Salamis zaferi büyük deniz bir elde üzerinden Mısır ve Ptolemy. iniş çıkışlar sonra çok kendisi ve içinde 294, taht Makedon ele geçirilen ancak o Krallık Makedon hüküm için sadece altı yıl sonuna kadar kurulan süren o hanedanı. O M.Ö. 283 yılında öldü olarak Suriye'de esir ve

ardından Demetrios Lysimakhos'un tarafından 'devirmek Pyrrhos, Makedon bir, ama bu süre boyunca hiçbir hükümdar anonim edildi dönemde bu yayınlanan sikke kontrol başardı bronz ülke için herhangi bir uzunluktaki zaman, BC olarak bilinen 288-277 süren 'Aralığı ve Fetret' veya çoğu uygulanan on yılda bir Birkaç Lysimakhos'un içinde monogrammatic Pyrrhos adını si oluşturmaktadır. ayrıca nane Amfipolis yaptığı olağan tip vurdu bazı tetradrachms.

Antigonos Gonatas oldu Demetrios Poliorketes oğlu ve Trakya Galya işgalciler üzerinde zafer elde bilinen sonra babasının tahtını onun iddia etti. Makedonya Krallığı M.Ö. 277-239 refaha yeniden egemenliği altında yaptığı uzun ve aydın,
Resim

Alan / Ruler: Mısır: Ptolemy II
Kral oldu: 285 BC - 246 BC
Kupürü: AR Tetradrachm
Nane: Lastik
Yüz: Ptolemaios I Diademmed kafa, sağ, himayesi giyiyor. Test işareti
Ters: "ΠΤΟΛΜΑΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΩΣ" Eagle ayakta yıldırım üzerine bıraktı. kulüp üzerinden sola alanında, TYP monogram.
Referans: GCV 7771 varyant, Svoronos 644
Ağırlık: 13,9 gr
Çapı: 25,0 mm

PtolemyII Philadelphus

Ptolemaios II Kralı Büyük ve oldu oğlunun Berenice ve Ptolemaios I (komutanı güvenilir vardı be a Soter) altında Alexander 323 Alexander vardı üzerine gelen Antigonus Mısır wrested ölümü M.Ö. kendini ilan. Ptolemy II Philadelphus 'anlamına gelir Kardeşi seven' Hanedanı'nın Ptolemaios hükümdarıydı ikinci. O M.Ö. 285 babası ile-hükümdar işbirliği yaptınız ve ben karı ilk Ptolemy başarılı için tahta içinde 283 BC Arsinoö, Lysimachus kızı, çocuk onun meşru idi annesi.

Bir nişan onun ilk yarısında yaptığı savaş bir valisi altında Ptolemy Soter-as Cyrene yönetilen vardı, kardeşi Magas ve ikinci ölümü üzerine istila Mısır'a vardı çalıştı. biriydi savaş Suriye ve at uzunluğu tarafından sonlandırıldı antlaşma, Ptolemaios nişanlı kaldı Berenice onun küçük kızı Büyücü ise, Cyrenaica in sahibi tartışmasız kralı Magas olarak desteklediği,. II Antiokhos, bir Philadelphus oğlu. Philadelphus

bir karar Romalılar antlaşma ile II Antiochus evlilik meşgul içinde çatışmalara Berenice kızı verdi onun Ptolemy tarafından hangi bir barış antlaşması Suriye ile, saltanat yakın onun doğru sonlandı. Mısır Akdeniz doğu deniz gücünün egemen olduğu sol, kürenin güç Ptolemaios Semadirek genişletilmiş Üzerinden Cyclades ve limanlar ve Karya Likya sahil kasabalarının Kilikya Trakea ("Dağlık Kilikya"), Pamfilya.

Ptolemaios ve boyutu arttı İskenderiye ünlü kütüphane prestij ve edebiyat himaye bilimsel araştırma ve. O toplama yaptığı kapalı topraklarına gönderdiği uzak garip hayvanlar eklemek için saraya onun. O Euclid matematikçi kendini çevrili olan şair, filozof ve bilim adamları dahil. Gelenek Yunan bağlayan içine Eski Ahit Septuagint çeviri Ptolemy. yorum Yunan göre doğru Mektup "nin Aristeas", bir Ptolemy II talep akademisyenler Yahudi 70 içine Tevrat çevirmek gelmek Kudüs'e toplama Kütüphanesi Büyük olmak yerleştirilmiş.

koloniler birçok yeni şehirler veya Philadelphus tarafından kuruldu. Sea Red orada Berenice vardı en azından annesinin onuruna iki taşıyan adlandırılan isim biri Arsino sonra başka onun adlı şehirler iki kız kardeş Philotera. Aynı isimler Filistin'de meydana da Kilikya ve Suriye, Ptolemais kendisiyle yapılmış kale önemli. onun

saltanatı Philadelphus bir yakın fil-savaş arabaları ve savaş dışında olan bir duran ordunun at 200.000 ayak ve 40.000; filosunun bir 1500 gemi ve 740.000 yeteneklerini bir miktar hazine onun.

politik nedenlerle Muhtemelen için, o komplo, için Coptos Üst suçlaması ile Mısır onun sürgün Arsinoö ilk eşi Lysimachus kızı. kaldırıldıktan sonra onun Ptolemy Lysimachus evli kendi kız kardeşi Arsinoö dul. Kendi kız kardeş bir uygulama evlenerek Yunanlılar iğrenç üzere idi özel bir Mısır. Bununla, o M.Ö. 30 oldu hanedanının sonuna kadar devam etmesi özel bir Ptolemy

Philadelphus M.Ö. Ocak öldü 29, 246
Resim


Alan / Ruler: Suriye (Selevkos İmparatorluğu): Antiochos VIII (Grypos)
Kral oldu: 121-96 BC
Kupürü: AR Tetradrachm
Yüz: Onun diademed kafa tutar. Filleted sınır.
Ters: Zeus ayakta, yıldız ve asa tutan başında hilal bıraktı. Sağda, "ΒΑΣΙΛΙΩΣ / ΑΜΤΙΟXΟΥ" On "ΕΠΙΦΑΜΟΥΣ" sol alanında, "M".
Referans: GCV 7143
Ağırlık: 16,3 gr
Çapı: 30,2 mm

Antiochos VIII (Grypos veya çengel burunlu)

Antiochos VIII ikinci oğlu Demetrius Nikator ve Kleopatra. ellerini kendi koymak, anne ile ünlü Kleopatra'nın diledim zorunda güç ölümü onun büyük kardeşi Seleucus, çünkü tarafından O M.Ö. 125 yılında tahta yerleştirilen üzerinde. O ve 120, onun zehirli anne sonradan Cyzicenus IX Antiochos kardeşi yarı onun taşınan savaş için bazı yıl. Nihayet 112 yılında, kardeş iller arası krallık paylaşmak kabul onları, Suriye ve Fenike ve Grypus kalan ve Coele Cyzicenus sahip. Grypus 96 katledildi. Dönem devlet küçük doğu Akdeniz bir zamanlar güçlü Seleukid Dünyası'na tanık nihai çöküşünün

Resim
Alan / Ruler: Mısır: Kleopatra VII
Kral oldu: M.Ö. 51 - M.Ö. 30
Kupürü: AR Tetradrachm
Nane: Paphos (Güney Kıbrıs) *
Yayın Tarihi: M.Ö. 38
Yüz: Ptolemaios I (Soter), sağ ve Laureate başkanı.
Ters: "ΠΤΟΛΜΑΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΥΣ" Eagle ayakta, kanat, yıldırım üzerinde omuz at, palm kapalı bıraktı. Sol: "LΙΑ" = 14, sağa: "ΠΑ
Referans: Svoronos 1828
Ağırlık: 13,4 gr
Çapı: 25,5 mm
Yorum: * " PA", Paphos için mintmark nane ama zaman bu, bir iyi paralar görünür İskenderiye gibi.

KLEOPATRA VII


kraliyet evde özel olarak Kleopatra 51 BC, kimi o da evliydi için kardeşi (ile iktidar babasının, Ptolemy XII, ölümü üzerine vezir) oldu, Ptolemy XIII (51-47).
Ptolemaios XII kardeşi Ptolemy XIV (47-44) co-cetvel ve koca olarak geçti.
Zaman Jül Sezar ) geldi Ekim Mısır'da 48 peşinde, Pompey (at kim yenilmiş son zamanlarda vardı Farsalus, Kleopatra onu cezbetmek için yola çıktı.
O Suriye ve Filistin ve ağabeyi Ptolemaios XIII karşı Ptolemaios mallarını elde etmek onun yardım istedi.
bir iç savaş sonrasında, Sezar sonunda muhalefet yenilgiyi ve kardeş ortak kuralı yeniden açmasını başardı.
Sezar 27 Mart, 47BC üzerine, Kleopatra Caesarion, co-Ptolemy XV Caesar (44-30) olarak yönetilen adında bir oğlu geride bırakarak Mısır bıraktı.
Kleopatra planları ters zaman Sezar M.Ö. 44 öldürüldü gitti.
Daha sonra, Mark Antonius'un cenaze konuşması Roma neredeyse başkomutanlığı Antony bırakarak döndü komplocuların Roma karşısında insanlar.
Rakibi mirasçı olarak Gaius Octavius ile yeğen oğlu Sezar ve onun belirlenir. iki için bir zaman, uzlaşma ve birlikte Lepidus ile Marcus Aemilius kurulan İkinci Üçlü yönetim , kendilerini Roma İmparatorluğu arasında bölünmesi.
M.Ö. 42 yılında Filippi Savaşı sırasında, iki Sezar'ın suikastçıları güçlerin ezilmiş üçlü yönetim, Marcus Junius Brutus ve Gaius Cassius Longinus.
M.Ö. 42 Daha sonra da, Antonius'un Tarsus kentinde, Kilikya'da (şimdi Türkiye), Kleopatra tanıştı ve aşık ona düştü, birlikte dönen onu Mısır'a M.Ö. 41 yılında.
M.Ö. 40, Roma arkasında üçlü yönetim split Roma dünyası, Antonius ile ise doğu bölümünü alma.
Octavius ile olan ilişkileri çimento için o ikinci kız kardeşi Octavia ile evlendi.
Bununla birlikte, Antony yakında Mısır ve Kleopatra döndü.
M.Ö. 36 yılında Partlar karşı bir askeri sefer, Roma onun kuralları popüler onaylanmama neden yenildi.
Kleopatra ve çocukları arasında doğu bölünmüş Octavian yerinde Sezar'ın vârisi olarak M.Ö. 34 yılında Octavius Caesarion ilan etti.
Octavius düşmanlığa kadar karıştırma ile, savaş kaçınılmazdı.
M.Ö. 31 yılında Antonius'un güçleri ve Kleopatra bu Octavius of Actium bir deniz Battle at, Yunanistan kıyıları yenildi.
Cleopatra, Antonius tarafından takip savaşa sahne kaçtı.
30 BC, Octavius ve askerleri tarafından İskenderiye'de kuşatılmış Çevrede Kleopatra intihar sahte raporu aldattı, Antony kılıcı üzerine düşerek kendini öldürdü.
Kleopatra sonra ünlü bir asp ile kendini öldürdü.
Resim

Alan / Ruler: Suriye (Selevkos İmparatorluğu): Demetrius II (2 Reign)
Kral oldu: M.Ö. 129 - M.Ö. 125
Kupürü: AE 16mm
Nane: Antioch
Yüz: Kral Diademed büstü, doğru.
Ters: Zeus, sol ayakta. "ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ" üzerinde sağ tarafta "ΝΙΚΑΤΟΡΣ" bıraktı. Içinde madeni paranın alt tarafındaki yazı "Ξ"
Referans: GCV 7112, IV 5769 SNG
Ağırlık: 5,4 gr
Çapı: 16,7 mm

Demetrius II

Demetrius II Demetrius II, (seslenmek Nikator öldü c. 125 BC), kral oldu, Suriye (145-139 M.Ö. 127-125 BC) Mısır Kralı VI, Ptolemy yardım ve grubu I. oğlu Demetrius Devrik ve M.Ö. öldüren gaspçı Alexander Balas 150-145 (hüküm) ve M.Ö. kralı oldu 145 Suriye'de. Demetrius (evli selefi dul eşi Kleopatra Thea c. öldü M.Ö. 120), VI Ptolemy kızıydı. M.Ö. 140, Part savaş sırasında, Demetrius esir alınmıştır. esaret yılında M.Ö. Pers kralı 129 yılında Mithridates I. Demetrius II döndü Suriye Rodogune evli olan kızı. 139 M.Ö. ve evli Cleopatra Thea Onun da tahta gasp vardı kardeşi Antiochus VII, ve M.Ö. savaşta öldürüldü 127 kadar taç kazandı. Mısır saldırı Ptolemaios başarısız ardından bir o Zebina gaspçı Alexander onun krallığının kaybetti kuzeyinde ve 125 M.Ö. o Lastik de öldürüldü. Oğlu Selevkos V, onu başarılı ama zamanında zevk kısa; o yılın aynı konulmuştur anne, Cleopatra Thea, onun için ölüm. O oğlu genç's idi başarılı tarafından Demetrius Antiochos VIII
Resim

Cetvel: Pontos-Amisos: VI Mithradates
Kral oldu: M.Ö. 120 - M.Ö. 63
Kupürü: AE 20mm
Yüz: Head genç Ares, sağ, kask takmış.
Ters: Kılıç askılı kılıf içinde. Star & Crescent & Monogram. "ΑΜΙΣΟΥ"
Referans: GCV 3643
Ağırlık: 7,7 gr
Çapı: 19,6 mm

Mithridates VI EUPATOR veya Mithradates (Büyük c.132-63 BC), Kral Pontus (c. 120-63 ile)

Pontus) modern olarak Kuzey Anadolu (Küçük Asya, Türkiye. Mithradates kral vardı büyük iddia soyundan gelen iniş hattı, Mithradates denilen Fars hükümdarlarının Persia Darius I. O M.Ö. Mithradates V Euergetes, içinde 120 babasının yerine geçmiştir onun, o, hâlâ genç bir çocuk ve yıl boyunca birkaç annesi naibi olarak hüküm sürdü. M.Ö. yaklaşık 115, o anne Devrik onun ve cezaevi içine onu koydum.

Daha sonra, Deniz gönderilen seferleri kuzey kıyısında bir Kırım, Siyah ve Kolhis için, kıyıda doğu, hem de yakalayan onları. Bitinya toprakları yeniden kazanmak için çalışın IV Nikomedes ile kavga kayıp Anadolu, ölüm onun babası Mithradates müzakere, daha sonra. M.Ö. yaklaşık 95-90, o ancak gelen Nikomedes çıkarmaya çalıştı güç oldu Nikomedes Protégé oldu engellediklerini tarafından Romalılar olan.

Romalılar, Pontus krallığı saldırı Nikomedes ikna ve Mithradates, Romalılar sonra protesto, savaş ilan etti M.Ö. 88. Bu Roma ilk büyük Mithradatic savaşa karşı oldu. Nikomedes ve Roma orduları yenildi ve Ege zorla Propontis ve geri kıyılarında. Roma eyaleti Asya'da bütün kayboldu. olarak, muzaffer Mithradates ile Minor müttefik kendilerini Atina dahil olmak üzere Yunanistan yaptım çoğunu, Asya batı En Yunan şehirler. Mithradates olarak M.Ö. 88 şehit için gelmiş "dedi hangi 80.000 oldular sırasında sipariş bir katliam büyük bir, Asya'da yaşayan Roman. Sonunda, Roma'nın en iyi general Sulla Asya Yunanistan ve fimbria, 85 86 ve sırasında savaş güçlerinin yenilgiye çeşitli ve Mithradates içinde. Mithradates köle başvurdu onların devrim ve özgür kışkırttıkları girişimi için, savaş devam onları kendi tarafına da dahil olmak üzere bir karşı sindirme onun Yunan müttefikleri. Ama bu M.Ö. 85 ve ona vermedi önlemek onları terk, o, filo Antlaşması zorlandı Sulla yapmak ile barış teslim Dardanus, onun ve tazminat ödeyerek büyük.

ikinci Mithradatic savaş, Romalılar başladı tarafından ne zaman, 83 M.Ö., Romalı general Lucius Licinius Murena aniden provokasyon olmadan Pontus'u işgal etti. Ancak, o Kalkedon de vardı mağlup M.Ö. 82 yılında 74 Üçüncü olarak, konsolos Mithradatic Savaş Roma zaman Mithradates mağlup Marius Aurelius Cotta, patlak verdi. Lucullus sonra) 68 (yendi onu Artaxata ve) 69 (Cyzicus dışında Tigranocerta M.Ö. rağmen skorlama iki büyük zaferler az 72 Tigranes hukuk-onu almak neden sığınma Ermenistan'la oğlu-in, Lucullus isyan asker onun oldu zorla içine çekilmek . Lucullus yılında 66 Tigranes ve Mithradates dı yerini tarafından Pompey, tamamen yendi. Mithradates çekildiler ve kral da 64 olarak Pantikapaion M.Ö. kurulan kendisi de Pharnaces (Kerç) on Kimmer, Boğaziçi oğlu vermiş önce yüklenmiş onun. Ona oğlu isyan karşı planlanan bir karşı-saldırı liderliğindeki Roma ama takipçileri onun. kendine zehir başarısız olması için, Mithradates onu öldürmek Galya paralı asker için bir emretti. Vücudu Pompey gönderildi.
Resim

Alan / Ruler: Asi üzerinde Suriye: Antioch (Antakya)
Periyod: Erken 1 Cent BC
Kupürü: AE 18mm
Yüz: Laureate Zeus, sağ haed.
Ters: Zeus, Nike ve Asası tutarak sol oturmuş. Tarih madeni paranın alt tarafındaki yazı içinde. (Börek kapalı) "ΑΝΤΙΟXΩΝ / ΤΗΣ" arkasında, önünde "ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ".
Referans: GCV 5853, cf BMC Suriye 153 hayır pg. 12-18
Ağırlık: 6,6 gr
Çapı: 18,2 mm

Antakya Asi üzerinde

ANTAKYA veya Antakya, Deniz İl Hatay olarak kentte sermaye, Türkiye'nin güneyinde Akdeniz, üzerinde Asi Nehri yakınında. It İmparatorluğu Roma eyaleti eski sermaye olarak bir ve Suriye Seleukos hanedanı içinde. Kent M.Ö. 301 yılında Seleucus I, bir generaller ve İskender'in ardılları Büyük tarafından kurulmuştur. Stratejik olarak önemli kervan yollarının kavşak noktasında bulunan, yakında bir ticaret merkezi ve dünyanın, mimarisi, sadece o Roma ve İskenderiye rekabet halinde olduğu ihtişamı ile ünlü önde gelen şehirlerinden oldu. Ne zaman Suriye Roma tarafından 64 BC yılında fethedildi, Antakya Roma İmparatorluğu'nun doğu başkenti oldu. Romalılar şehrin mimari splendours için, tapınaklar, saraylar inşa eklenen ve tiyatrolar, su kemerleri uzanan ve mermer ile ana caddeleri kaldırım.
Resim

Alan / Ruler: Kilikya: King Tarcondimotus
Kral oldu: M.Ö. 39 - M.Ö. 31
Kupürü: AE 20mm
Yüz: King's diademed başını sağa.
Ters: Zeus bıraktı oturmuş. ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΥΑΡΚΟΔΙΗΟΤΩΥ "olarak madeni paranın alt tarafındaki yazı": "ΦΙΛΑΝΥ"
Referans: Seaby 1998a 1 BMC
Ağırlık: 8,1 gr
Çapı: 21,1 mm

KİLİKYA'NIN

Kilikya Türkiye'nin bölge Asya eski olan bir Küçük Körfezi, uzanan boyunca kıyılarında kuzey kuzeydoğu ve İskenderun gelen Toroslar için Amanos Dağları Adana ili merkez il İçel ve oluşan güney şimdi. Başlıca şehirler İmparatorluğu idi Tarsus, Seleukeia (şimdi Silifke) ve Issus, Roma oldu müreffeh sırasında. Achaemenids 4 From M.Ö. 6. yüzyılda, Asya'nın en Farsça kontrol Minor oldu altında Kilikya satraplık bağımsız bir Farsça bir krallığı ödeyen kısmen veya haraç İran. Great, Alexander sırasında Helenistik sonra fetihler döneminde gelen 4 M.Ö. 2. yüzyıl, Kilikya en İmparatorluğu Selevkos oldu parçası. Doğu Kilikya, M.Ö. gerçekleşti fethetti Romalılar 103 ve bütün Kilikya. Roma eyaleti hakkında bir oldu 67 MÖ

King Tarcondimotus karşı Pompey desteklenen Sezar , daha sonra karşı Octavian Cassius (Augustus) ve Anthony Octavian karşı. yenilgisinden sonra Anthony's oğulları Octavian için terkedilmiş.

Resim

Alan / Ruler: Kapadokya Krallığı: Ariarathes V, Philopator Eusebes
Kral oldu: 163-130 BC
Kupürü: AR drahmi
Yüz: King's orta yaşlı diademed kafa tutar.
Ters: Athena ayakta, Nike (taçlandıran kralın adı) sol elinde bıraktı. On Sağda: "ΒΑΣΙΛΕΩΣ" sol "ΑΡΙΡΑΘΟV" madeni paranın alt tarafındaki yazı olarak: "ΕVΣΕΒΟΥΣ / ΓΑ"
Referans: GCV 7286
Ağırlık: 4,1 gr
Çapı: 17,3 mm
Yorum: madeni paranın alt tarafındaki yazı son bölümü = regnal tarih yıllık 33

Ariarathes V

Kapadokya Krallığı Kapadokya satrap kuruldu tarafından Ariarathes biridir fethi Alexander zaman I, bağımsız Farsça yapılmış kendini bir Empire. O Eumenes Perdikkas ve pozisyon tutulan bu kadar 322 ölüm ne zaman M.Ö. olduğunu koydu.

Ariarathes V Antiochis IV ve Ariarathes olarak oğlu. O Orophernes oldu talip geçici olarak ihraç yılında krallık 158 MÖ. kültür adamı A, o krallığı yöneten onun M.Ö. 130 akıllıca kadar o Aristonikos'un talip Bergama öldürüldü mücadele için Romalılar.

Resim

Alan: Roma Suriye: Seleukeia Pieria
Periyod: 2 Cent AD
Kupürü: AE 21mm
Yüz: Peçeli ve kent tanrıçasının büstü taretli, bıraktı. "ΙΕΡΑ CΥ ΑΥΤ ΝΟΜΩΥ"
Ters: taburede Kanatlı yıldırım. ΠΙΕΡΙΑC "Δ" altında dışkı CΕΛΕΥΚΕΩΝ ".
Referans: türleri için BMC Suriye P.272. 5195 GIC benzeri
Ağırlık: 6,9 gr
Çapı: 20,6 mm

Seleukeia Pieria

Seleucia Pieria Suriye'nin antik kenti olarak M.Ö. 300 yılında Kral Seleucus I tarafından Pieria Dağları'nın eteğinde, kuzeyinde Asi Nehri'nin ağız kurdu. Şehir Antakya liman ve büyük üne Seleukosların ve Suriye sahibi için Ptolemaios hanedanı arasındaki savaşlar sırasında yükseldi. Romalılar resmen 70 M.Ö. Seleucia bağımsızlığını tanıdı. 5 yy Ancak, şehir By çürüme içine düşmüştü.
Resim


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

emr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 3
Kayıt: 16 Eyl 2012, 02:27

Re: Büyük İskender Sikkeleri 359 M.Ö 100 M.S

Mesajgönderen emr » 16 Eyl 2012, 02:30

fiyatları hakkında bilgi verir misiniz kaç $ ??HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10501
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 58 time
İletişim:

Re: Büyük İskender Sikkeleri 359 M.Ö 100 M.S

Mesajgönderen HayatAğacı » 16 Eyl 2012, 10:13

burası alış veri yapan bir site değil... fiatları ancak ya müze verir, yada yasal koleksiyoner... bu ikisinden birini verebilirsiniz.


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

emr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 3
Kayıt: 16 Eyl 2012, 02:27

Re: Büyük İskender Sikkeleri 359 M.Ö 100 M.S

Mesajgönderen emr » 03 Eki 2012, 01:17

biliyorum satış yapılmadığını sadece fiyatı hakkında bilgi edinmek istedim üzerlerinde gcv falan yazıyo bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz yada hang ülkenin para birimi ???HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10501
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 58 time
İletişim:

Re: Büyük İskender Sikkeleri 359 M.Ö 100 M.S

Mesajgönderen HayatAğacı » 03 Eki 2012, 07:55

emr yazdı:biliyorum satış yapılmadığını sadece fiyatı hakkında bilgi edinmek istedim üzerlerinde gcv falan yazıyo bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz yada hang ülkenin para birimi ???


nadirliğine göre değişir... bulunan sikkeler genelde şehir sikkeleri olduğundan pek değerli olmazlar.... bakır ise zaten yüzüne bakan olmaz... seri sikkeler topluluğu yada küp gibi birşeyin içinde toplu bulmuş iseniz biraz para eder.... bu işin alıcıları vardır... müzeler ve yasal koleksiyonerlerdir... bu forumda da alıcı yok... net te araştırın artık...saygılarımla.


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

emr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 3
Kayıt: 16 Eyl 2012, 02:27

Re: Büyük İskender Sikkeleri 359 M.Ö 100 M.S

Mesajgönderen emr » 03 Eki 2012, 14:30

teşekkürler çok sağolun ..Kullanıcı avatarı
Likya
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 19
Kayıt: 11 Eyl 2013, 17:46

Re: Büyük İskender Sikkeleri 359 M.Ö 100 M.S

Mesajgönderen Likya » 21 Eyl 2013, 12:31

Güzel Sikkeler herkese nasip olsun.Saygilar
“SİKKE KATALOĞU” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir