ÇOCUK AYAĞI VE AT NALI

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

ÇOCUK AYAĞI VE AT NALI

Mesajgönderen defineci37 » 03 Nis 2011, 19:46

ARKADAŞKAR YORUMLARINIZ BEKLİYORUM BEN BU İŞTEN PEK ANLAMIYORUM AMA MERAKIMDA VAR :) YAROMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

videoya aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz

Kullanıcı avatarı
defineci37
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: ÇOCUK AYAĞI VE AT NALI

Mesajgönderen HayatAğacı » 03 Nis 2011, 20:20

S.A
kardeş resimlerinizdeki ayak ve nal dediğiniz doğal oluşum... en ufak bir insanoğlu tarafından yapılmış işçilik yok... arazinizin genel görünümünde de , araziye müdahele olmuş bir görüntü yok... emek ve kafa yorulacak bir yer değil...boş yere külfet harcamanızı istemem...saygılarımla.
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen xerkex » 03 Nis 2011, 20:39

Resim

s.a bitki örtüsü işinizi zorlaştırıyor. işaretlediğim sıra kayalığı araştırmanı öneririm
Kullanıcı avatarı
xerkex
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 04 Nis 2011, 08:33

düzlükte bişey arama,işaret olan yerin ön ve arka kısmını,yamaç olan yerleri araştır.iki yamacın fotoları varsa ekleyebilirsin...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen S I R A D I Ş I » 05 Nis 2011, 23:43

Kesinlikle ve kesinlikle insan işçiliği yok. Boşa kendini yorma... Saygılar...
Kullanıcı avatarı
S I R A D I Ş I
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Kahvecioglu » 14 Nis 2011, 03:40

Defineci 37 , ( KAPAK OLAN BÖLGE ) demişsin resim karelerin birinde , yoksa ben mi yanlış gördüm ?? inşallah dediğin gibidir ..... o dediğin yerde kapak var ise bizlerle paylaşırsan memnun ouruz ........ ( belki de vardır neden olmasın ) ..

Hani bir de kayalarda işaret resimleri fotolarken böylesine yosunlu kayalara denk geldiğimizde niçin ola ki yosunları ve ya işaretlerimizi kısıtlayacak herhangi bir bitkiyi , kuru yaprağı vs temizleme hevesi göstermeyiz anlayamadım gitti ! ! ..

Aslında sanki orada bir şeylerin habercisi var gibi yine de yosunlu kayaların bazılarında net görünüm olmadıkça fikir yürütmek pek sağlıklı olmaz düşüncesindeyim , zor bir arazi .... ( resim 2 ve 3 ) ilgimi çekmedi değil hani , nitekim bu karedeki görünenlerin el işçiliğimi ya da doğal bir oluşum mu olduğuna siz karar vereceksiniz ki ilgili alanı ve de işaret diye benimsediğinizi gerçek işçilik olduğuna netlik veriniz ,, resimler bir çok kez görücüyü yanıltabilir orijinalliğini muhakkak ilgili kişi teyit etmelidir ki kendisi anlayamaz ise de muhakkak ehli birinin işaret danışmanlığına ihtiyacı vardır diye düşünüyorum ...

Velhasıl , madem ki kapağı olan bölgeyi bulmuşsun inşallah devamını burada paylaşırsın ! ! ... benim fikir ve görüşüm öncelikle arazi işaretleri hakkında mazi araştırması yap en azından bölge hakkında geçmiş yaşantı ve kalıntıların hikayesini öğrenmiş ve de aradığından bir ip ucu almış olursun , başarılar ...
Parçaları bir araya getirmek soylu bir sanatsa gereksiz parçaları ayırmak daha soylu bir sanattır

,.-~*'¨¯¨'*·~-.¸-(_ cas _)-,.-~*'¨¯¨'*·~-.¸
Kullanıcı avatarı
Kahvecioglu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 14 Nis 2011, 03:46

KAHVECİOĞLU USTAM ÇOK GÜZEL BİR NOKTAYA DEĞİNMİŞ. İŞARETLERİN DOĞAL OLUP OLMADIĞINI İNSAN İLK ÖNCE KENDİSİ TEYİT ETMELİ.
KENDİMİZİ KANDIRARAK BİR YERE VARAMAYACAĞIMIZ GİBİ ARKADAŞLAR DA YANILIRLAR.
AMA BEN VİDEOYU İZLEDİM HİÇ DE DOĞAL GİBİİG ÖRÜNMÜYORLARDI
SAYGILARIMLA
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Kahvecioglu » 19 Nis 2011, 02:55

malianna yazdı:AMA BEN VİDEOYU İZLEDİM HİÇ DE DOĞAL GİBİİG ÖRÜNMÜYORLARDI
SAYGILARIMLA

Sayın malianna iyi ki belirtmiş video olayını ( gözümden kaçmış ) teşekkürler malianna ...... ewet izledim ve de burada muhakkak suretiyle bir şeylerin var olduğuna kanaat getirdim kendimce ( belki de nokta , arkadaşların kapak diye tabir ettikleri olaydır ) titiz bir çalışma olmadan da son noktaya ulaşmak mümkün imiş demek ( bence de bu kapak dedikleri işaretlerin göstergesi olan son nokta ) konum itibarı ile görüyorum ki videoda ilgili yer küçük bir mezarlık alanı gibi , hayırli çalışmalar konu sahibi arkadaşlara ... gerçi konu sahibi akadaş konusunu pek takip etmemiş olsa da bizlere güzel bir paylaşım sunmuş ....
Parçaları bir araya getirmek soylu bir sanatsa gereksiz parçaları ayırmak daha soylu bir sanattır

,.-~*'¨¯¨'*·~-.¸-(_ cas _)-,.-~*'¨¯¨'*·~-.¸
Kullanıcı avatarı
Kahvecioglu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen defineci37 » 13 May 2011, 17:59

arkadaşlar yapmış olduğunuz yorumlar için teşekkür ederim dediğiniz gibi konuyla fazla ilgilenemedim definecilik hakkında pek bir bilgim yok arazi bize ait dedem aracılığıyla öğrend,m orayı önceden rumlar yasıyormus köyümüzde taşların hmeen 5 metre yakınıdada rum mezarlarının olduğu söyleniyor
Kullanıcı avatarı
defineci37
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen defineci37 » 23 May 2011, 11:14

EVET ARKADAŞLAR BUNLAR SON RESİMLERİMİZ AYAĞIN BAKTIĞI YERDE OTLARIN ALTINDAN CIKTI BU TAŞLAR KAPAK DEDİĞİMİZ BÖLGEDE Bİ İNSAN BOYUNDA VAR BİR TANESİ 3 GEN İŞARETİN BULUNDUĞU TAŞIN 10 METRE AŞAĞISINDA ESKİ BİR KİLİSE VARMIS YIKILMIS

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
defineci37
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen alp 80 » 23 May 2011, 11:25

işaret güzel ama resimler kalitesiz,zaten araziyüzeyi bozulmuş ancak kara kazmayla bulursun
Hiç bilenlerle,bilmeyenler,bir olurmu ?
Kullanıcı avatarı
alp 80
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen defineci37 » 23 May 2011, 13:49

ARKADAŞLAR BU LİNKTEDE VİDEO VAR TIKLAYIP GÖREBİLİRSİNİZ http://www.dailymotion.com/video/xiuubj_video0000-1_animals
Kullanıcı avatarı
defineci37
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: rosh ve 4 misafir