BAKIR L ÇUBUK SİSTEMLERİ

Bu başlıkda çubuklar konusunda öğrenmek istediginiz her şey paylaşılacakdır
nazm
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: BAKIR L ÇUBUK SİSTEMLERİ

Mesaj gönderen nazm » 06 Haz 2011, 00:31

sayın ustalar pirinç cubuk yaptım 50 uzunluk 10 tutma yeri bunlara 11 sn bakır boru tam kullanmayı bilmiyorum bilen arkadaş yardımcı alurmu evimin bağcesinde hep aynı yerde sol cubuk düz duruyor sağ cubuksolun üzerimde yani sol 12 istikametini sağ 9 istikametini gösteriyor neyse inceledim zemin yerli kaya biraz genişlettim 40santim çapında oyuulmuş dertinlik 40santim bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz ne yapayım devam mı

Kullanıcı avatarı
ErAy
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ErAy » 07 Haz 2011, 10:25

Allah razı olsun Hayatağacı ustam emeğine sağlık bilgi verici bir paylaşım olmuş. :tsk
neye gulup neye gulmeyecegını ayırt edemeyen arkadas bu senın ıcın :alayci :çatla :alayci
" Asıl yetimler anadan babadan değil ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır..." Hz. Ali (R.A)''

===============>LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM<===============

Resim

firat787878
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen firat787878 » 19 Eki 2011, 22:09

ARKADAŞLAR BE RESİMLERİ GÖREMEDİM ÜSTTEKİLERİ

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 19 Eki 2011, 22:54

firat787878 yazdı:ARKADAŞLAR BE RESİMLERİ GÖREMEDİM ÜSTTEKİLERİ
kardeş, resimler düzenlenmiştir... :gül
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

bitinyalikamil
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen bitinyalikamil » 05 Mar 2012, 23:37

selam hayat agacı usta,
ben L cubuk yapmakistiyorum daha önce L cubuk yaptım ici malzemesiz olarak arastırmalarıma göre içinde civa ve farklı malzemelerle 4lü cubuk oluyor ben bunu tek kişilik kullanım icin yapmak istiyorum bununla ilgili tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim..
saygılarımla..

morecherno
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen morecherno » 24 Ara 2012, 20:46

Bizim pek çok arkadaşımızın kullandığı metal ve su arama çubukları, batıda dowsing rod olarak bilinir ve aslında Almanlar tarafından keşfedilmiştir. Çevredeki manyetik anomalilere yöneldiği sanılıyor ancak tam bir bilimsel açıklama ne yazık ki yok. Dowsing rodu en çok kullanan ve bunun için üniversitelerinde pek çok araştırma yapanlar ise Ruslar olmuştur. Özellikle komünizm döneminde sadece su ve maden aramak için değil aynı zamanda askeri amaçlarla da kullanmışlardır.
Eski arkadaşlar hatırlayacaklardır. 90'lı yıllarda pek çok şehirde Rus pazarları kurulurdu ve bavul ticaretiyle uğraşanlar getirdikleri malları bu pazarlarda çok ucuza satarlardı. Satılan şeyler arasında bizim çubuklar da mevcuttu.
Bir süreden beri Ukrayna'da yaşıyorum ve bir üniversitede şu an ders alıyorum. Teknik üniversitede (Politeknik) bu alanda da çalışmış bir arkadaşımdan öğrendiklerimi sizinle paylaşmak isterim.
Öncelikle bu çubukların nasıl yapıldığını anlatayım. Çünkü bunun fabrikası yok. Ruslar bu alanda çalışırlarken hangi çubukların daha başarılı olduğunu anlamak için bazı deneyler yapmışlar. Bu çubuklar imal edildikten sonra belli frekans aralıklarında elektrik uygulanıyor. Yani her bakır ya da pirinç çubuk L şekli verildikten sonra hemen araziye çıkılmıyor. bu çubukların nasıl çalıştığı konusundaki en akla yatkın teori düşük frekans aralığındaki manyetik alanlara bu çubukların yöneldiği şeklinde. Neden? Çünkü özellikle havadaki elektrikselliğin çok yüksek olduğu kapalı ve yağışlı havalarda bu çubukların ne yapacağı hiç belli olmuyor. Bu tip havalarda kullanılması önerilmiyor. Ama bazen gerçekten de çok daha iyi sonuçlar da verebiliyor.
Mühendis arkadaşa çubukları herkesin kullanıp kullanamayacağını sordum. Ve kan grubu iddiasından bahsettim. Kan grubu iddiasıyla ve çubukları yalnız belli kan grubundaki insanların kullanabileceği ile ilgili bir şey bilmediğini söyledi. Rusya'da herkes kullanır dedi. Yalnız önemli bir şey var. Bu çubuklar kullanıcının biyoenerjisinden etkilenebiliyor. Yani kendinizi o gün iyi hissetmiyorsanız sonuçlar çok iyi olmayabiliyor.
Önemli noktalardan biri de çubukların kullanım ömrü ile ilgili. Çubukların kullanım süresi sınırsız değil bir süre sonra bu çubukların değiştirilmesi gerekiyor. Arkadaşım 'biz çok uzun süre kullanmadığımızdan sonuç ne olur bilemiyoruz ama hocalarımız çubukların ilk yıldan sonra kullanılmasının yanlış olacağını söylüyorlar' diyor
Lecher Anteni ise yine Almanya'dan çıkmıştır. İnternette bir çok resim görebilirsiniz.
Alman mühendis Lecher düşük frekanslı manyetik değişimlere yönelecek yeni bir anten yapmıştır ve bu anten kendi ismiyle anılır. Yalnız bu anten üzerinde sonradan bazı değişiklikler de yapılmıştır. Lecher Anteninin en güzel tarafı aramak istediğiniz şeye göre ayar yapmanıza olanak sağlamasıdır.
Lecher Anteni bizim define meraklısı arkadaşlar tarafından pek bilinmiyor. Zaten Türkiye'de temin etmek de kolay değil. Lecher antenini çubukları kullanan ve bu konuda deneyimli olan arkadaşlar deneyebilirler. Kullanımı son derece basittir fakat biraz alıştırma yapmak gerekebilir.

Kullanıcı avatarı
sawas
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen sawas » 04 Oca 2013, 20:58

çubukları bırakın arkadaşlar çelikçomak oynamayalım 3 boyutlu makinalarla icraat yapalım yada icat edelim
işin özü
Doğru yer doğru zaman doğru adam...

Rızık ALLAH tandır o ol der o şey oluverir o dilemedikçe bir yaprak bile kımıldayamaz....

kartal452
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kartal452 » 14 Oca 2013, 10:03

s.a bu çukbukların içi dolumu boşmu olucak yani dolu malzemedenmi boş malzemedenmi yapılıyor.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 14 Oca 2013, 11:41

kartal452 yazdı:s.a bu çukbukların içi dolumu boşmu olucak yani dolu malzemedenmi boş malzemedenmi yapılıyor.
L çubuklar dolu oluyorlar.... 4'lü çubuklar içi boş oluyorlar....
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
nirvana_jr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen nirvana_jr » 15 Oca 2013, 15:36

kan grubu meselesinde birlikte iş yaptığım 30 yılı aşkın emek vermiş üstadların söylediğine göre bakır çubukları kullanan kişinin 0 RH kan grubundan olması gerekiyo veya bu mayetik zorunluluğun ortadan kaldırılması için küçük bi pil düzeneğinin kullanılması gerekiyo.. en son dün denedim farklı yönlerden farklı zamanlarda farklı hava koşullarında hep aynı noktayı göstermekte. kullanmasını bilirsen iyi sonuç veriyo internetten okuyup da hemen denemeye kalkarsan böyle saygısızca gülersin.. :mafya
Şerefsizce söylenen yalanlar hoşumuza gitmişti bu yüzdendir onurlu bir doğruyu kabullenemedik..

Kullanıcı avatarı
sawas
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen sawas » 17 Oca 2013, 22:38

arkadaşlar bakın özellikle hayatağacı arkadaşıma acaba hiç kırmızı civalı çubuk gördünüzmü??? bu konu hakkında bilgin varmı???
işin özü
Doğru yer doğru zaman doğru adam...

Rızık ALLAH tandır o ol der o şey oluverir o dilemedikçe bir yaprak bile kımıldayamaz....

Kullanıcı avatarı
leyla6808
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen leyla6808 » 22 Oca 2013, 16:48

Öncelikle hepinize selam, bir bayan olarak bu konulara çok meraklıyım.
arazide bakır çubukla su ararken bir noktada çubuklar dışa doğru açıldı acaba nedeni ne olabilir.

Resim

Kullanıcı avatarı
nirvana_jr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen nirvana_jr » 23 Oca 2013, 13:44

leyla, şekildeki gibi açıldıysa boşluk var demektir..
Şerefsizce söylenen yalanlar hoşumuza gitmişti bu yüzdendir onurlu bir doğruyu kabullenemedik..

Kullanıcı avatarı
leyla6808
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen leyla6808 » 23 Oca 2013, 16:48

nirvana sağolasın
peki bu boşluğun ebatlarını nasıl bulabiliriz? belli bir yöntem var mı?

Kullanıcı avatarı
nirvana_jr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen nirvana_jr » 23 Oca 2013, 17:15

leyla6808 yazdı: nirvana sağolasın
peki bu boşluğun ebatlarını nasıl bulabiliriz? belli bir yöntem var mı?
bu büyük tecrübe gerektirir ama pratik bilgiler vermeye calısayım..

yavaşça ilerlerken çubuklarının tam olarak V şeklini aldığı yere bi taş koy. sonra yavaşça ilerle tekrar I I şekline geldiği yere bi taş daha koy sonra bu iki taşın arasındaki mesafeyi ölç. bu mesafe sana genişliği verecektir. ama bunu bir kaç kez tekrarla ilk olarak gittiğin yönü şimdi arkana alarak tekrarla her seferinde aynı mesafeler veriyorsa doğru demektir. ancak bu bilgiler asla kesin değildir. :dede bunlar tecrübe gerektirir..

Kullanıcı avatarı
leyla6808
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen leyla6808 » 24 Oca 2013, 15:32

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim, çok yardımcı oldun.

bu boşluk ne kadar derinde bunu anlamanın basit bir yolu varmı?

burası düz bir tarlanın ortasında herhangi bir fiziksel işaret yok (kaya, tümseklik, ağaç v.b.)
sadece bu boşluğun üstündeki toprak diğer yerlere göre biraz yumuşak, toprak cinsi v.b. aynı.
burada bir şey bulma şansım var mı? bu konuda fikrin nedir

Kullanıcı avatarı
nirvana_jr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen nirvana_jr » 24 Oca 2013, 16:27

bu elindeki çucuklara göre değişir.. birşey bulma şansına gelince eğer bir boşluk varsa gerçekten.. mahsen, oda mezar, eski bi kuyu vs.. olabilir. sunusu varsa buda bölgeye göre değişecektir..

monster
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen monster » 14 Mar 2013, 12:46

arkadaşlar bende bunu uçları kapalı boş pilastik boru ile deniyorum ama tam deneyemedik ama haber verecem olumlu olum suz die

ah_36
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ah_36 » 30 Mar 2013, 18:07

ah_36
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ah_36 » 30 Mar 2013, 18:08

bakırdan çubuk yaptım içine altın pil komürü gümüş ve civa koydum cubukların ucunda sarı tel yaptım bunun çekim gücü ne kadar etkili olur LÜTFEN YARDIMCI OLUN ARKADAŞLAR ???

babacan82
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen babacan82 » 27 Kas 2013, 00:27

Babacan kardeşim:Bir yerden alıntı yapıp birilerinin reklamını yapma...kendi bildiğiniz bişey varsa yazın...sizleri kollamak,art niyetli insanların ellerine düşürmemeyi kendimize görev addettik... umarım darılmazsın...----------------DEŞİFRE53------------
yaptığım tüm yorumlar, sorduğum tüm sorular ya yasal Kazı Öncesi
araştırma yapmak için, yada bilgilenmek
amaçlı araştırmalardir...

babacan82
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen babacan82 » 27 Kas 2013, 04:17

yorum sizlerin
yaptığım tüm yorumlar, sorduğum tüm sorular ya yasal Kazı Öncesi
araştırma yapmak için, yada bilgilenmek
amaçlı araştırmalardir...

barca43
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen barca43 » 01 Ara 2013, 19:34

internette pek çok ilan veya site var yok 8 metre yok 12 metre toprağı gösteren veya altını bilmem kaç metreen bulan özel alışımlı yok amerikadan ithal gibi çok ilan var çoğu bana ucuk geliyorsizin önereceğniz bir site veya bir yol varmı .bu sektörde kötü niyetli insanların tuzağına düşmek istemem :) ....saygılar

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 01 Ara 2013, 20:05

Uzak dur...bugün piyasada satılan cihazlar 50-60 cm den öteye gitmez,onunlada ancak tektekçilik olur...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

barca43
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen barca43 » 01 Ara 2013, 20:50

isorum biraz açık olmamış.sorum dedektör cihazlarla ilgili değil L çubuk sistemleri,çubuk olayındada piyasada çakal çok

“ÇUBUK SİSTEMLERİ” sayfasına dön