BAKIR L ÇUBUK SİSTEMLERİ

Bu başlıkda çubuklar konusunda öğrenmek istediginiz her şey paylaşılacakdır
babacan82
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: BAKIR L ÇUBUK SİSTEMLERİ

Mesaj gönderen babacan82 » 02 Ara 2013, 17:00

babacan82 yazdı:Babacan kardeşim:Bir yerden alıntı yapıp birilerinin reklamını yapma...kendi bildiğiniz bişey varsa yazın...sizleri kollamak,art niyetli insanların ellerine düşürmemeyi kendimize görev addettik... umarım darılmazsın...----------------DEŞİFRE53------------
biz kimsenin reklamini yapmadik ne site adresi var nede tel nosu bizim maksadimiz 2 tane bakir cubuga 1200 tl isteyen art niyetli insanlarin oldugunu soylemekti (sana darilamam cunku ayni kasiktan corba icmisiz)

yaptığım tüm yorumlar, sorduğum tüm sorular ya yasal Kazı Öncesi
araştırma yapmak için, yada bilgilenmek
amaçlı araştırmalardir...

kaadir
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kaadir » 13 Ara 2013, 06:43

arkadaşlar bence ortada gülecek bir durum yok.5 metre değil 15 metrede pirinç çubuk kulansanız bulamasınız
çubugu L şekline getirmekle iş bitmiyor arkadaşın birinin dediği gibi L çubugun dilinden çok iyi anlayacaksınız
ayrıca sadece pirinç çubuk kulanarak define peşinde koşmak sizi sadce hayal kırıklığına ugratır. ne kadar değersiz metal var ona yönlendirir.isterseniz küçük bir örnek verem test edin.5-10 m mesafde bir yere sarı metal paçası bırakın ona çapraz olarakta bir kaç metre ilerisine gazoz kapagı veya herhangi bi teneke kutu bırakın sonra sağ elinize küçük bir sarı parçası alarak l çubukları elinize alın 5-10 metre mesafeden l çubukları
dengeli bir şekilde tutun sol elinizdeki pirinç l çubuk hezaman anen göevi olarak kulanın bu nedenden dolayı metal arayaağınız yönü sol tarafınıza alın ve l çubukları dengeli bir şekilde tutun.sağ elinize küçük bir sarı parçası almayı unutmayın.göreceksinizki sağ elinizdeki çubuk direk sarı metaline yakın koydugunuz teneke parçasını gösterecektir.kısacası al eline L çubugu hadi define bulmaya yok öyle bir lüks.kan gurubu hikayesi,
yok çubuk saplarına altın gümüş toprak eya civa koyma hikayesi hepsi kesinlikle bilinçsizce ve bu le çubukları süslemek satış amaçlı kulanan kişilerin uydurmasıdır kanmayınız.çububuklar kesinlikle sade kulanılmalıdır.
L ÇUBUK kulanmak isteyen arkadaşlar ilk önce bol bol pratik yapın l çubukları önce tutmayı.firenlemeyi ögrenin.daha sonra bir sonraki aşamaya geçersizniz.sayğılar

kadirrr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kadirrr » 15 Ara 2013, 10:03

burada L çubuk hakında yazılanlara gülen arkadaşlar.BENCİLİK CAHİLİKTİR lütfen bencil olmayalım,hekez burada bilgi paylaşımında bulunuyor,cubuk hakındaki dogru veya yanlış bilgilerini paylaşıyor ki nede yanlış yaptığını ve eksiğini tamamlamaya çalışıyor.sizler deneyipde beceremediyseniz bu sizin sorununuz.ama şunu da bilinki L ÇUBUKLAR piyasada satılan milyalık dedöktörlerden çok daha iyidir.en iyi maden arama yöntemleri sırasında 3 üncü sıradadır 1) ses ile arama 2) elektrik ile arama 3 cüsü ise L çubuktur.Şimdi ilk başta bilinmesi gereken bazı kurallar vardır.bu çubuklar sadece ve sadce statik elektrikle yani vucudumzdaki elektrikle çalışır,herhangi pil veya bir enerji baglantısı kesinlikle olumsuz sonuç verir,nedenide çubugun dengesini bozar.L çubuk kesinlikle diğer dedöktörle gibi hobi amaçlı kulanılacak bir alet değildir çünkü çok fazla bilgi ister.çubukla asla yalan söylemz ,bunu kulanmayı bilmediğiniz için siz yanıltıcı veya işe yaramaz olarak görüyorsunuz ama aksine L çubuklar muhteşemdir yeterki dilinden anlayın sizleri hayretler içinde bırakacaktır.L ÇUBUKLARI çlışma sistemi ise dünyamıın çekirdeğinin dünayanın yer altı ve yer üstündeki nerde olursa olsun tüm mettaleri en küçük bir gazoz kapağı dahil kendine çeker bu süreklidir.işte L ÇUBUKLARIN ÇALIŞMA SİSTEMİDE BUDUR.sizler bir bilgi dah verecm ve sonra esmek zorundayım çünkü 1 gün boyunca yazsam bitiremem.bundan dolayı aklınıza takılan sorular olursa seve seve cvp verir yardımcı olmaya çalışırım.şimdi 2 çubuk kulanıyoruz bu çubukların sol elimize alsığımız Lçubuk kesinlikle anten görevi görür sağ elimizdekide yön göstecici bunun için sol elimize aldığımız çubugun sağ elimize aldığımızdan daha kalın olmasına dikkat edelim.nedenide sol çubugun sağ çubuktan daha güçlü kılmak onu daha iyi yönlendirebilmesini sağlamaktır.neyse bugünlük bu kadar diyelim.sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum.SAYĞILAR

erkan5252
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen erkan5252 » 09 Şub 2014, 20:35

s.a abıler ben sızlere bırsey anlatıcam ıster ınanın ıster ınan mayın o sızın bılecehınız bır sey bende ıkı adet 60 cm uzunluhunda pırınc cubuk var boru seklınde deyıl normal cubuk gıbı ben onları 60 cm den 50 cm +10cm tutma yerı Lseklıne getırdım benım anlatıcahım yasanmıs bır sey bazı ınsanlarda cubuk donmuyor bazılarında tam tersı donuyor kan gurubu ıle alakalı ben o cubuklarla arazıye gıttım yaklasık 30 dakımı aldı defınenın yerını bulmak ınanan madım cubuklarıma dedektor kıraladım 700 tl ye 4 metre yerın altını gosteren bır cıhaz onunla aynı sekılde aynı yontemle gıttım benım cubuhum dedoktorle aynı yer uzerınde çarpı oldu benım anlatmak ıstedıhım su ahzına altın kolına parmahına altın tak elektırıklı yap bunlar hıkaye ben sızlere bır sır verıcemm arkadaslar eher arazınız ırmak kenarı bahce dah tepe ova yanı demek ıstedıhım ne olursa olsun fark etmez sabah 06.00 cıvarı arayacahınız arazıde olun cubuhu elınıze alın ve her adım atttıhınızda cubuhu 4 kez kendı eksenınızde yanı etrafınızı dönunuz cubuhu tutarak cubuk her eksende sol el dekı cubuk sah ele donuyorsa bır adım sah tarafa donun tekrar deneyın busefer ok ısaretı oluyorsa ılerı bır kaç adım gıdın sonra tekrar elınıze alın tekrar deneyın bu sekılde ıstersenız defalarca deneye bılırsınız ama unutmayın bana hak verıcek sınız bu arada cubuk sol sa far etmez hangı tarafa donuyorsa sız o tarafa donun

erkan5252
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen erkan5252 » 09 Şub 2014, 20:43

s.a abıker prınç bubuk altına 100/75 donuyor 100/25 mınerale donuyor denedım

mirza04242
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen mirza04242 » 01 Mar 2014, 18:07

ben cubuklari denedim iki yer buldum toprak alti biri bos biri dolu cikti bence kesinlikle ise yariyor yapa bilene tavsiye ederim saygilar ustalarim

efkan55
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen efkan55 » 30 Haz 2014, 23:08

sa.herkesr hayirli brreketli ramazanlar arkadaslar cubuklari cok denedim evde sari metali saklatiyorum 10da 8 buluyorum koprulerde ve yer alti borularinda deniyorum hic yanilmiyor .gel gelelim arazide bi denryeyim dedim 6 metre indim bosluk gosterdigi yerde kis Allah kis baska bise yok dedim tunel falandir ama yok henuz tam olarak ispatlamadim o yuzden bir sey diyemiuorum ama herkeste calismiyor dogru.bu aradaL L cubuklar kullaniyorun deneyipte bosluk yada metal bulan varmi arazide emin olarsk konusalim .min olmadan kesin bilgiler vermeyelim

fatih7979
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen fatih7979 » 13 Eki 2014, 12:21

ARKADASLAR ODANIN DERINLIGINI NASIL BULUYOSUN ENI BOYU TAMAM CUBUK CIZIYOR ZATEN AMA DERINLIK OLAYINI NASIL HESAPLAYABILIRIZ

efkan55
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen efkan55 » 28 Eki 2014, 14:27

arkadaşlar çubukla ilgili görüşlerimi paylaşmak istedim bende çubuk kullanıyorum kullanmasını bilirsen en pahalı makinelerden daha iyidir bilmessen boşa kas yaparsın öncelikle toprağı işareti iyi tanımak medeiyeti iyi bilmek kısacası bilgi sahibi olmak gerekir çubuk burda kapandı hadi burda dersen boşa talim yaparsın suya gider minarele gider araştırmak okumak lazım ben bu kadar dersi üniversitede çalışsam profösr olmustum ama hala öğreniyor bu kadar bilgim var ama kendimi gördüğüm yer yolun başı öğrenmeyede devam ediyorum burada tecrübeli ustalar var paylaşıyorla bu sitenin amacıda doğruları paylaşmak bilgi sahi olmak çok uğraştım çubuklarla kaldırıp attım bazen köprulerde boşlı-uklarda açılmış yerlerde iyi bir çubukçu mineralide anlar ben gümüş çubuk kullanıyorum L olandan ucunada 22 ayar hediyelik altınlardan var onu leyimlettim altın olan çubugu sağ elime alıyorum arazide evde kendimi defalarca denedim araziye altın gömdürdüm buldum gümüş çubuklar boşluğa gitmez.sadece değerli madene gider boşluğu hiç görmez gümüş çubukları sanayide gümüş kaynak çubugu olarak bulabilirsiniz 50 cm dir 10 cm den L şeklinde bükün bakır 4 lük kablodan aynı şekilde yapabilirsiniz bakır cubuklar minarele çok gider ama boşluğuda kaçırmaz bir işaret olmadan emare olmadan sadece cubuklara güvenmeyin minarel yeni başlayan arkadaşları yanıltır minareli % 60 kesen bir maddede sodyum bikarbonat dır çekım aldığınız yere karbonatı dökün tekrar deneyin eğer yine kapanırsa minarel olmayabilir karbonatı biraz topraga karıstırın dediğim gibi çubuklar herkesde çalışmayabilir bunun kan gurubu ile alakası yok panorama arkadaşın dediği gibi enerji düşüklüğünden olur buda pille aşılır rast gele saygılar

murattekin
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen murattekin » 03 Kas 2014, 13:55

ben 6 lık bakırdan yaptım borunun altına gelen kısmıda 1 cm uzunluğunda kıvırdım güzel tepkiler aldım çalışıyor ama her metale çarpı oluyor. ama boşluk bulma konusunda ne yapmalıyım nasıl tepki veriyor test edemedim.

rainbow6
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen rainbow6 » 02 Mar 2015, 15:57

Bende pirinç çubuk var evdekı altınları vs buldum. Dedikodusu yapılan arazide ise muazzam bir biçimde çalıştı. tekrar tekrar test ettik. Altın olacakki hocamızın dedıgı gıbı sagdakı sola tam dönüş yaptı sol sabit kaldı. Yardım edecek varsa pm atsın.

maras
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

BAKIR L ÇUBUK SİSTEMLERİ

Mesaj gönderen maras » 31 Eki 2015, 14:25

Herkese slm. Bu sistemin pesinde cok para harcadim cok gezdim dolastim.20 yer actim sadece ikisinde tutturdum hos acilan iki yerde de umdugumu bulamadim. Bu sistem calismiyor diyen yalan soyler ama gercek boslukla toprak altindaki gaz olusumunu ayirt edebilmek lazim ki ben hala ayirt edemiyorum denemedigim hic bisi kalmadi sanirim gaz kesiciye kadar aldim yere bakir kazik caktim L cubugun gumusunu sarisini altinini bircok celigini denedim olmadi. Bakir cubuk boslukta is yapiyor ama gaz mi gercek boslukmu ayirt edebilirsenz.(ben daha edemedim) sari cubuk ise hem gaza hem minerale egimle sariyi hic tavsiye etmiyorum. Bakir cubukta metali görmüyor benim tecrubeme gore.isin asli bu isi yapacaksan elindw ya saglam bi bilgi veya belge oda yoksa isaretten iyi anlayan biri lazim hicbiri yoksa cikmayin araziye cok uzulursunuz

melih
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

BAKIR L ÇUBUK SİSTEMLERİ

Mesaj gönderen melih » 22 Ara 2015, 16:34

arkadslar bakir cubuk yapimda rulman sistemi varmidir varsa o malzeme metal ama yani farkli metal sistem yine calişirmi birde cubuklar princ tutma yerine alimünyum mu olacak bakirmi priçmi lutfen yardimci olurmusunuz

melih
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

BAKIR L ÇUBUK SİSTEMLERİ

Mesaj gönderen melih » 22 Ara 2015, 16:55

arkadaslar acil cvp

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

BAKIR L ÇUBUK SİSTEMLERİ

Mesaj gönderen HayatAğacı » 31 Ara 2015, 21:22

melih kardeş, bakır çubuk çeşitleri, ağaç çubuklar ve alan taramalardan uzak dur, tecrübedir..
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

BAKIR L ÇUBUK SİSTEMLERİ

Mesaj gönderen TOLUNAY-10 » 01 Oca 2016, 23:05

Selamun Aleykum
Melih kardeş sana bir tavsiyem var. Mısır piramitlerinin gizemi videosu var. Benim için o videoyu dikkatli bir sekilde izle. Bak bakalım mısır piramitleri neyin üstüne kurulmuş nereden ne almışlar. Cubukta böyledir. Su kaynagı bulmak istiyosan cubuk bulur. Başkada birsey bulmaz. mantıksal açıklamasını yapabılecek varsa saygı duyarım. Ama çalışma sistemi mantıksal açıklama ile anlatacak.
Bak usta uzak dur diyor. Ben tecrübe ettim diyor bende alan tarama ve cubuklardan uzak dur diyorum. Teknoloji ile olur herşey mantıksal açıklaması olmayan birşey için uğraşma. dedektörde sistem nedir başlık ta iki bobin var alma ve gönderme. göderme bobınınden yayılan dalgalar metale çarpar. alma bobınıde bu çarpan dalgaları beyne ulaştırıp tahmini deger verır. VLF makineler 50 cm den en düzgünü bile at nalını ayıramıyor neden dövme demir kılıç kama hancerde dövülerek yapılan demırden oluyor.
videoyu seyret tartışırız konuyu selametle :gül :toka

“ÇUBUK SİSTEMLERİ” sayfasına dön