L bakır çubuk hakkında bilgi

Bu başlıkda çubuklar konusunda öğrenmek istediginiz her şey paylaşılacakdır
haydarberk
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen haydarberk » 09 Eyl 2013, 00:53

sa hayat agacı ustam ben bakır çubuklardan aldım ve deneme yaptım bilerzik yüzük veçeyrek üzerinde deneme yaptım sonuç güzel ama metal parada olumsuz metale hiç tepki vermiyor arazide birkaçyerde denedim veolumlu yere dedöktör tuttum ve dedöktörde metala deyilde altın bölümünde sinyal verdi fakat kazı yapmadım sizlerinde gilgisine güvenerek sizlerede sormak istedim çubuk vededöktör tutdugum yer de kazı yapmalımıyım sizce bana öneriniz ne olur saygılar

Kullanıcı avatarı
nirvana_jr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: L bakır çubuk hakkında bilgi

Mesaj gönderen nirvana_jr » 30 Eyl 2013, 16:27

çubuktan bahsetsene biraz cıvalı mı kömürlü mü pirinç kaplı mı çıplak bakır mı bataryayla desteklenmiş mi.??
Şerefsizce söylenen yalanlar hoşumuza gitmişti bu yüzdendir onurlu bir doğruyu kabullenemedik..

arsızbela
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen arsızbela » 01 Ara 2013, 19:57

arkadaşlar bende l cubuklar var fakat benim ögrenmek istedigim şu ki cubuklar boşluga gelince sagdaki saga solda ki solamı acılım yapar yok sa her ikiside carpımı yapar saygılar :dede :gül

arsızbela
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen arsızbela » 13 Ara 2013, 16:37

:tsk :dede

Kullanıcı avatarı
nirvana_jr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen nirvana_jr » 19 Ara 2013, 11:08

arsızbela yazdı:arkadaşlar bende l cubuklar var fakat benim ögrenmek istedigim şu ki cubuklar boşluga gelince sagdaki saga solda ki solamı acılım yapar yok sa her ikiside carpımı yapar saygılar :dede :gül
aynen öyle.. dışa doğru açılır her iki çubuk..
Şerefsizce söylenen yalanlar hoşumuza gitmişti bu yüzdendir onurlu bir doğruyu kabullenemedik..

monster
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen monster » 29 Ara 2013, 00:18

minareldede aynı tepkiyi verir aldatır cubuk hikayedir

FenerLi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen FenerLi » 11 Tem 2015, 13:06

Bakır çubukları mümkün oldukca boşluk icin kullanmanızı tavsiye ederim. metal de sizi yanıltır bu çubugun ilk gidecegi minarel ve gaz'dır

ayazbey42
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ayazbey42 » 11 Tem 2015, 13:58

S a ustam bendeki cubuklar pirinç l cubuklar bosluga geldiginde carpu degil ust uste gelip kapanıyor boslugu gectiginizde sag ve soldaki cubuklar geriye dogru donuyor eger malzeme veya bosluktan uzakta iseniz suzi oraya kadar yonlendiriyor ve uzerine geldiginizde birbirinin ustune geip kapanıyor ben yanlismi kullaniyorum acaba cubuklar ciplak cubuk hic bir şey yok sadece sol elimin basparmak altina cubugun kivrim noktasina altın koyup bakiyorum bu konuda ustalarimizdan yorumlarini bekliyorum yardimci olursaniz sevinirim selametle!...

ayazbey42
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ayazbey42 » 11 Tem 2015, 14:00

S a ustalarim sizden diger bi ricam cubuklarla derinligi nasil tespit ediyorsunuz ölçümü nasıl yapılır! ... :tsk

FenerLi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen FenerLi » 11 Tem 2015, 14:22

Pirinç çubuklarda ele , parmağa veya ağıza hangi tür metal alınırsa çubuk üzerinde o metalin sinyalini kesmiş olursunuz , örnek vermek gerekirse parmagımıza altın taktık ve pirinç çubuklar ile aramaya basladık , çubuklar o durumda altını aramıyor farklı metalleri aramaya baslar , sizin yaptıgınız çubuk üzerinde altını sinyalini kesmiş oluyorsunuz o bakımdan çubukları normal tutmak ve ele metal almadan olması şartı ile.. derinlik ölcümüne gelirsek çubukların sizde vermiş oldugu boşluk tepkisi şu sekilde sağ çubuk sola dönüyor , sol çubuk da sağa yani gögüse dogru kapanıyor ilk yapacagınız çubuklar ile boşlugu çıkartmak oda ise oda veya mezar 4 taraflı seklini cıkarttınız ve cıkarttıgınız sekilden anlarsınız ki alta oda oldugunu peki bu odanın girisi de olması lazım bu durumda odanın kenarlarını daha önceden cizdiniz ve cizmis oldugunuz kenarların 30 santim kenarından çubuklar ile yürüyün bi yerde çubuklar boşluk tepkisi verecek orası da sizin girisiniz , peki simdi de derinlik almaya geldik odanın bitiş kısmına gecin çubuklar düz sekilde duruyor yavasca yürümeye baslayın çubuklar daha önceden boşluk üzerindeki tepkiyi yürüyüs esnasında bi noktada size verecektir kapanacak yani orayı cizin işaretleyin devam edin yürümeye çubuklar yine kapandı orayı da işaretleyin ondan sonra , ilk çubuk tuttugunuz yer ile son yer arasını ölcün orası sizin derinliginizdir.. diyelim ki ilk kapanan yer 2 mt ondan sonra ki kapanan yer 2 diyelim buda 4 mt eder yani ilk 2 mt odanın yer ile tavan arası olur , diğer 2 mt ise tavan ile üstteki toprak olur ama siz girişten gireceginiz için 4 mt açmanız gerekmektedir.

Kullanıcı avatarı
garipyaren
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen garipyaren » 11 Tem 2015, 14:57

bunların hepsini ancak tecrübe ile anlayabilirsin. Bakır, prinç vs birkaç çubuk çeşidi var. hepsinin tepkisi farklı. çünkü çekim güçleri farklı.
Yasalara saygı, insana saygı ile başlar..

FenerLi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen FenerLi » 11 Tem 2015, 15:01

tecrübeli kullanıcı bunları rahatlıkla ayırt edebilir , çekim gücü ile alakası yok bütün çubuklar cekim de iyidir.

Kullanıcı avatarı
garipyaren
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen garipyaren » 11 Tem 2015, 15:41

aynı olmasında imkan yok. altın gümüş prinç bakır hepsinin çekim gücü farklıdır. iletkenliği farklıdır. Tecrübe etmeyen bilemez kardeşim. Klaveyeden yazmakla olmaz bu işler.

FenerLi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen FenerLi » 11 Tem 2015, 15:47

arkadasım sen çubuk kullanıyormusun

ayazbey42
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ayazbey42 » 11 Tem 2015, 22:42

Fenerli ustam verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler
benim icin mükemmel bilgiler sagolun
Bize öğretilen sol elimize arayacagimiz malzemeyi
Sol parmakla pirinç arasinda tutmamizdi demekki yanlis bilgi
Derinligi mesela odanin seklini aldik odanin herhangi bir bitis
noktasinda cubuklar aciliyor orayi ciziyoruz tekrar kapaniyor devam
Ediyoruz tekrar aciliyor ve orayi ciziyoruz ilk acildigi yerle son acildigi
Yer aradaki mesafeyi ayak boyuyla sayiyoruz diyelimki uc ayak geldi
Bunu 75cm le carpiyoruz 2.25 olarak ariyoruz ama hic dogru ciktigini
gormedim bundan böyle elime altın veya gümüş almadan ariyorum
Bilgiler icin tekrar teşekkür ederim hayırlı bayramlar selametle ustam!... :gül

Kullanıcı avatarı
garipyaren
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen garipyaren » 12 Tem 2015, 14:48

Her cihazın yanında mutlaka çubuk ta olmalı bence. şuanda piyasada olan 10.000 tl ye kadar olan makinelerden daha sağlamdır. Hayat Ağacı usta ve diğer ustalarında benimle aynı görüşte olduğunu düşünüyorum çünkü bu kesin bir durum. Her metalin iletkenliği aynı olabilir mi. Hangi akılla konuşuyorsun. :komik

Kullanıcı avatarı
juba
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen juba » 13 Tem 2015, 00:13

Bütün Çubuk Sistemleri çok faydalıdır kol kası baldır kasları göbek yağlarını eritmede birebirdir buraya dikkat onun dışında hiçbir şeye kesin olarak hiçbir şeye yaramaz bu yorum ve bu düşüncemi destekleyecek bin kişi den fazla adam bulurum lütfen çubuk sistemlerini evinizden ve aracınızdan uzak tutunuz.
Bu maskenin altında bir yüz var.Ancak benim değil..Ne altındaki kaslardan daha "ben" dir o yüz ne de altındaki kemiklerden...Bu maskenin altında etten daha fazlası var.
Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez..!

Yapılan tüm yorumlar kesin olmamakla beraber yasal ve izinli kazılar için bilgilendirme amaçlıdır. Kaçak kazılardan uzak duralım!!!

Kullanıcı avatarı
garipyaren
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen garipyaren » 13 Tem 2015, 00:49

o iş kişinin kendisine bağlı. 5 gün kas yapar 6.gün duş alırsın. bu işler bakkaldan ekmek almaya benzemez. Çubuk ile beceremiyorsan o zaman alırsın Exp 5000 Pro işi kökten halledersin JUBA kardeş.

Kullanıcı avatarı
hersey_ayni
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen hersey_ayni » 13 Tem 2015, 00:56

O makinenin fiyati ne ki kardes :komik

Kullanıcı avatarı
juba
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen juba » 14 Tem 2015, 00:33

Arkadaş eline iki çubuk alıp dağa çıkan kendini profesyonel defineci zannediyor sonra gelip internette bu saçma içatların prospektüsü varmış gibi yazdıkça yazıyor bu aletlerle ne buldunuz yazın çizin gösterinde herkes yapmaya çalışsın herkes öğrensin yıllarını versin tecrübe edinsin de amacına ulaşsın çarpı olucak paralel olucak dönücek ben bu alete radyo bağlayanı bile gördüm ne elde etti sonuç kocaman bir sıfır. Burda konuları devamlı takip eden arkadaşlar bilirler çubuksuz neler elde edildiğini şimdi gelmişsin bakkaldan ekmek almaktan bahsedersin kasdan duştan bahsedersin çok şükür kasımızıda yaptık ama çubuksuz tecrübe yaparak duşumuzu da abdestimizide aldık hemde gideceğimiz yere gitmeden ben o senin bahsettiğin prolarıda bilirim eğer elime birden 130.000.00 tl geçmiş olsa bırak o makinaya o parayı vermeyi şu mübarek ayda mazlumun yüzünü güldürürüm o makinayla yapacağım işi de zaten kendi kendime edindiğim tecrübe ile er yada geç yaparım. Biz burda hurafe satmıyoruz kimseyide kandırmıyoruz kimsenin emeği ilede hiç mi hiç oynamıyoruz tavsiyem sende bırak bu savsatalarıda tecrübe edin ama bişeylere bağlı kalmadan..
Bu maskenin altında bir yüz var.Ancak benim değil..Ne altındaki kaslardan daha "ben" dir o yüz ne de altındaki kemiklerden...Bu maskenin altında etten daha fazlası var.
Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez..!

Yapılan tüm yorumlar kesin olmamakla beraber yasal ve izinli kazılar için bilgilendirme amaçlıdır. Kaçak kazılardan uzak duralım!!!

Kullanıcı avatarı
garipyaren
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen garipyaren » 15 Tem 2015, 03:36

Juba cığım. Ben bir kişi görmedim ki şu aletle şunu bu çubukla şunu çıkardım diye şu siteye yazanı. Profesyonel define ci diye bir kavramın olduğunu düşünmüyorum zaten. Tecrübeli veya tecrübesiz olarak nitelendirebiliriz. Yolun açık olsun. Allah.cc. gönlüne göre versin ne deyim.

Kullanıcı avatarı
garipyaren
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen garipyaren » 15 Tem 2015, 03:37

hersey_ayni yazdı:QR_BBPOST makinenin
Juba kardeş Türkiye fiyatını vermiş. Fabrikasından getirtmek istesen en fazla 90.000 Tl ye mal oluyor. :gül

Kullanıcı avatarı
hersey_ayni
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen hersey_ayni » 15 Tem 2015, 11:07

iyi paraymış. bir arkadaşım var saolsun. define konusunda çok iyidir. bir gün sohbet ederken makina define işin de hikayedir.GÖZ en güzeli der hep

Kullanıcı avatarı
garipyaren
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen garipyaren » 15 Tem 2015, 11:35

hersey_ayni yazdı:QR_BBPOST
gemi var gemicik var hesabı bu iş :-)
sitede Hayat Ağacı ustamın makineler konusunda paylaştığı çeşitli bilgiler vardı okuduğum. inceleyebilirsin.
Bizim hatamız makineyi alıyoruz hiç bir bilgi sahibi olmadan çıkıyoruz araziye. Arazinin özlliklerini bilmiyor, makinenin dilinden anlamıyoruz hoopp makine bulsun diyoruz. Hepsi birbirini tamamlar. Yukarıda bahsetmiş olduğum cihazın hata oranı neredeyse sıfıra yakın. Ama bilinçli ve tecrübeli kullanıcı için geçerli bu. Buna da bi örnek vereyim : Bizim memlekette merkeze yakın bir mahalde jandarma büyükçe bir kayanın etrafını çevirdi. Ne oluyorki dedik. Baktık MTA görevlileri ellerinde bir makine ile geldi (cihazın ne olduğunu bilmiyorum), 6-7 metre eni 6-7 metre yüksekliği olan kayaya cihazı tuttular. 2 dk bile sürmedi. Hemen makinalarla kayayı deldiler. 2 saat içinde birşey çıkardılar. hemen bir konteynır gibi birşeyin işine geçirip götürdüler. O zaman vay be ne cihazmış demiştim kendi kendime.
Minelab var lorenzo var şu anda uygun fiyata alınabilir cihazlardan. Bunların derinlik oranları düşük. Kısmetin varsa çok iyi iş görür.
Yukarıda bahsetmiş olduğum Exp 5000 Pro i söylememin nedeni ise bildiğim bir cihaz. Bu cihaza para verip alan da eniştem. Bu cihaza verecek parayıda o işe yaramaz denilen çubuklar sayesinde oldu. Çok dolaştım. ufak tefek bulgular da olunca daha çok heveslendim dedi. O makineye verdiği paranın 2 katı kadar bir buluntusu olunca makine almaya karar veriyor. Araştırmaları ve Yurtdışı kaynaklarından aldığı tavsiyeler ile bu makineyi alıyor. Şu anda makine bende. Bu makine ile sağladığı faydayı anlatmaya gerek yok. Aile baskısı nedeni ile bıraktı. E yaşta 45 i geçince ve parayada ihtiyaç kalmayıca. O makine ile elde ettiği parayla turistik bir mekanda 4 yıldızlı otel işletiyor. birkaç da mağazası var. Aslında tam olarak vazgeçmedi. Makinenin anakartı yanmış(trafonun altında gezinirken) 6.000 $ civarı bir masrafı çıkınca mecburen bıraktı. çünkü cihazı fabrikasından almıştı. Buradan garantiye veremiyor. Almanya ya gitmesi lazım. Bende melül melül bakıyorum cihaza. :üzgün

Kullanıcı avatarı
hersey_ayni
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen hersey_ayni » 15 Tem 2015, 12:07

kardeşim eniştenin varmış parası yaptırsın hayırına :komik :komik

“ÇUBUK SİSTEMLERİ” sayfasına dön