Ustam bunlara bakarsanız sevinirdim..

Bu başlıkda çubuklar konusunda öğrenmek istediginiz her şey paylaşılacakdır
atakan tek2
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen atakan tek2 » 03 Eki 2013, 13:18

Resim

atakan tek2
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Ustam bunlara bakarsanız sevinirdim..

Mesaj gönderen atakan tek2 » 03 Eki 2013, 13:20

Resim

atakan tek2
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen atakan tek2 » 03 Eki 2013, 13:23

Resim

atakan tek2
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen atakan tek2 » 03 Eki 2013, 13:24

Ustalarım Bu çubuklar işe yarar mı bizzat ben yaptırttım şimdiden sağ olun var olun :tsk

zoradam
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen zoradam » 03 Eki 2013, 19:46

atakan kardeşim çubuk sadece bşluk bulur başka bir işe yaramaz büyük farelerin yuvalarına küstepek yuvalarına her zaman boşluk verir sonuç hüsrandır zaten altına direk giden ne bir cihaz nede dedektör icat edilmedi yoksa firmalar kendileri niye satsın mallarını gider çıkartırlar

atakan tek2
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen atakan tek2 » 03 Eki 2013, 20:09

Haklısın Ustam Umut dünyası napacan İşte yorum için sağolun :tsk

arsızbela
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen arsızbela » 08 Kas 2013, 21:28

ustam slm ustam cubuk boşluk buldugun da carpımı yapar yok sa sagda ki saga acılım solda ki solamı acılım yapar bilgi verirseniz sevinirim

senseii3350
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen senseii3350 » 03 Şub 2014, 16:39

kardesım bakır cubukları 0 rh + kan gurubu olan iki kişi buk cıplak ayaklı olsunlar el ele tutussunlar soldaki sol eline sagdaki sag eline alsın dirsekler vucuda paralel eller ileride ve eksen olarak duz tutulsun bakır cubuk tutan kişiler o ellerine altın arıyorsanız altın gümüş ise gimiş bir yüzük takın ve arayın yıllardır biz bu yöntemle sonuclar aldık kim demiş bir işe yaramaz diyee,
:twisted:

efkan55
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen efkan55 » 11 Haz 2014, 13:01

cubuk ise yarar fakat yerin altini hissetmek cubuklarin dilinden anlamak ve yanilmamak beyin ameliyati kadar zordur. bazen dogru soyler bazende yaniltir boslugu soyler princ cubukladrda L olanlar ucuna altin koydugumda (sag taraftakine ) altina dogru yoneliyor ozellikle altin olan sag taraftakini takip ediuorum zaten gevince geri donuyor alani daraltinca ikisine birden dikkat ediyorum carpi yaptigi yetde hedefin ustunde bu denemeleri evde hanima saklatiyorum hali alti vesaire gibi yerlerde buldum on defada bir kere yanildim faka ince bir detay bunu toprakta denemedim hic bir seyde bulmadim deneme firsatim olmadi hic bir yeridr sonlandirma firsatim olmadı b evde yapilan alistirmalar sonucunda buldugum veriler cubuk icin cok calismalar yapmak lazim arastiralim okuyalim deneyelim uygulayalim ondan sonra emek verelim bu is pahali bir hobidir nice servetlerini harcayanlar var dikkat edelim aklin yolu bir aldanmayalim aldatmayalim en buyuk hazine insanin kendine olan duruslulugudur. ben durudtum diyebiliyorsaniz ne mutlu

eflatu333
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen eflatu333 » 24 Şub 2015, 22:26

atakan tek2 yazdı:Ustalarım Bu çubuklar işe yarar mı bizzat ben yaptırttım şimdiden sağ olun var olun :tsk
kardeş bu çubuk olayın da kan grubu önemli sensei arkadaşın söylediği gibi 0+ olacak ama + grup olanlarda da çubuklar işliyor ancak boşluğa düşme durumu çok oluyor daha önce civalısı altınlısı bakır olanı olmak üzere çok defa kullandık 10 kereden 9 u boşluğa düşüyor ama 50. 60 metrekare bir yer olur eminsibndir bir şeyler olduğuna.ozaman işe yarar yoksa bel bağlama derim

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen TOLUNAY-10 » 25 Şub 2015, 00:24

Selamun Alelkum Arkadaşlar.
Bende bilgi paylaşımı açısından hem cubuklar konusunda bilgi yazmak hemde bu çubuk konusunda bilgilerinizi öğrenmek istiyorum, İnsanoğlu umut peşinde olduğu için araştırır yada kulaktan dolma şeylere kafa yorar.
1. yapılmış ve kullandığım cubuk çeşitlerini size tek tek yazayım.
a. iç boş bakır borudan yapılmış çubuk.
b. içi dolu bakır borudan yapılmış çubuk.
c. ince bakır borudan karşılımlı iki kişi tarafından tutulan çubuk.
d. saplarına pille elektrik akımı verilen cubuk.
c. saplarından dijital yada analoğ radyonun belirli yerlerinden alınan kablolarla çalışan cubuk.
d. 4 lük soyulmuş elektrik kablosundan yapılan bakır cubuk.
e. Kaynak elektrodundan yapılan cubuk.
f. içine çeşitli metal tozları konan bakır boru cubuk.
g. alan tarama denilen oyuncaklar bunlarında ucunda bakır cubuk var. 2 li 4 lü
h. vay ellerine bakır gumuş altın alınarak tutulan cubuk sistemleri.
2. ben bu cubuk sistemlerinin hepsini araştırdım ve kullandım. Hiçbirinden verim alamadım. elektrik teknikeriyim. 46 yaşında ve bilgisayar bilgim ve internet araştırmacısıym. aynı zamanda arkadaş çevremde geniştir. farazi ile uğraşmam. maddesel ve bilimsel açıklamalara açığım.
3. çubuk boşluğa gidermiş. Nasıl gider açıklamasını bilen varsa ögrenmek istiyorum. Farazi olmadan bilimsel istiyorum açıklamayı.
4. Vlf ve pulse dedektör var. ama vlf kullanıyorum. neden derseniz açıklaması basit. başlıktan yollanan sinyal frekansı metale çarpar geri gelir alıcı bobin alır cihaza iletir. cihazda ona göre tepki verir. açıklama bilimsel ve maddesel. sonuçta metal buluyorsun. Peki çubuk. ne gönderdi ne aldı. çekim olayı varmış. kan rh faktörüymüş.Piyasadaki umut tacirleri milleti kullanmaktan öte gidemedi malesef. alan taramasıda cubukta aynı şey lütfen aldanmayalım. cubukların hepsi bakır ve bakır alaşımlı bu metal başka bir metale doğru nasıl yönlenir.
açıklamaları bekliyorum kalın salıcakla. :tsk

heves
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen heves » 25 Şub 2015, 14:17

tolunay üstadım açıklaman için cok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
juba
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen juba » 25 Şub 2015, 17:58

Bana kalırsa o çubukları ya birdaha ulaşamayacağınız bir yere kaldırın yada çöpe atın.
Bu maskenin altında bir yüz var.Ancak benim değil..Ne altındaki kaslardan daha "ben" dir o yüz ne de altındaki kemiklerden...Bu maskenin altında etten daha fazlası var.
Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez..!

Yapılan tüm yorumlar kesin olmamakla beraber yasal ve izinli kazılar için bilgilendirme amaçlıdır. Kaçak kazılardan uzak duralım!!!

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen TOLUNAY-10 » 26 Şub 2015, 01:12

juba yazdı:Bana kalırsa o çubukları ya birdaha ulaşamayacağınız bir yere kaldırın yada çöpe atın.
Ustaa hepsini hurdaya attım. :komik aklın yolu birmiş. kal salıcakla :tsk :toka

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 26 Şub 2015, 20:12

Abim, çubuk işi akıl işi değildir, aklı başında olan çubuklarla iş yapmaz... yüzlerce deneyimime göre diyorum...
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

besnili
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen besnili » 30 Tem 2015, 20:06

Hayatağacı ustam kusuruma bakmayın , yanlış çubuk kullanmıssınız tecrübe edinmemissiniz ondan dolayı..

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 01 Ağu 2015, 10:20

besnili kardeş, sizde kusura bakmayın, ben her türlüsünüde kullandım, her türlü kullanan en ustayım diyen çubukcularla da araziye çıktım, onlarca çubukların gösterdiği deşilen yerlerede gittim hepsi fosss.
yok iddia ediyorsanız gelin sivasa, iş makinam var anında dediğiniz metreye kepçemi vurdurayım.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“ÇUBUK SİSTEMLERİ” sayfasına dön