DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10522
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 63 time
İletişim:

DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 20 Şub 2010, 14:07

çeşitli tuzaklar:Ölüm tuzağı yorumlaması ile ilgili bir konu daha; asla bulunmuş tuzaklar ile ilgili bilgiyi saklamamalıyız ve tüm ayrıntıları ile onları diğer arkadaşlar ile paylaşmalıyız. Gerçek yorumlar ile tuzakların ayrıntılarının aktarılması önemlidir. Onların nasıl yapıldığı ve nasıl bertaraf edileceği konusunda tüm arkadaşları haberdar etmeliyiz.
2001 ocak-şubat Bir Altın Arayıcıları Magazininde Meksika da bulunmuş 300 yıllık ve hala aktif olan bir Ölüm Tuzağının fotoğrafı yayınlanmıştı. Konuya devam ettiğiniz de yayınlanmış bu tuzağın kontrüksiyonuna benzer bazı tuzak sekillerini ve bu tuzakların nasıl çalıştığını göreceksiniz.

Resim

Birinci şekil ölüm tuzağı bulunan tünelin önden görünüşüdür. Bu tür tünel girişlerinde daha önce bahsettiğim yukarıyı gösteren semboller olabilir. Genelde tuzak doğrudan kapıya bağlıdır ve kapı kırıldığında yandaki kilit görevi gören bağlantılar yerinden çıkar, ve bu tünele ait ikinci şekilden de daha iyi anlaşılacağı gibi üstteki kaya ve hemen peşinden yığılı kum tünel girişini ve üzerinizi kapatır.

__________________________________________________________________

1-KUM DESTEĞİ İLE ÇALIŞAN TUZAK

Bu tuzak kum bloğunun dikey duran büyük kayanın altına sıkıştırılması ile oluşur. Bu tip tuzaklarda karşıdaki kayanın bir tuzak olduğu anlaşılmaz, sanki önlerinde bir kapak veyahut bir sandık,kutu varmış gibidir. Bu kutunun önündeki kol çevrildiğinde sandığın arkasında açılan boşluktan kum aşağıdaki boşluğa dolar ve altının boş kalmasıyla kaya öne doğru yuvarlanır. Bu tuzaktaki kaya tünel duvar ve tavanlarına benzetilmiştir. Böyle bir sandık bulduğunuzda onu öylece bırakırmısınız yoksa içinde ne var diye içine bakarmısınız ? Elbetteki bir çok arayıcı heyecan ile önce içine bakar.

Resim

Yapmanız gereken ilk şey önce onun resmini çekmek olsun. Ve bunun bir tuzak olup olmayacağı ile ilgili kutunun alınması konusunda düşünülebilecek şeyler :

1.Kutunun içinde ne olduğunu anlamak için açmalı mıyız ?

2.Hazine sahipleri hazineyi böyle bir duvarın dibine sabitledikleri sandığa koyarlar mı ?

3.Bulduğumuz tuzak olduğunu anladığımız bu sandığı (kutuyu) öylece bırakmalı mıyız ? İleriki bir tarihte ölüm tuzakları hakkında bilgisi olmayan başka birisi bu tuzakla karşı karşıya gelirse ne olur ?

__________________________________________________________________

2- YER TUZAKLARI

Bu tuzağın nasıl çalıştığını anlamak oldukça basittir. Yüklü bir ağırlık yapay taban üzerinde bir tarafa yüklendiğinde yapay tabanın dengesi bozulur. Genelde bu denge 45 kg. göre hazırlanır. Bu denge ağırlığı alttaki odanın şekline ve büyüklüğüne bağlıdır. Bu tuzak için semboller ve işaretler duvarların üst kısımlarına yakın bulunur. Ve tuzak sembolden sadece birkaç feet uzaklıkta bulunur.
Tabandaki tuzağın aralıkları görünmeyecek şekilde yapılmıştır. Çok dikkatli bakıldığında çatlaklar belli olur. Bu tip tuzaklar dünyanın her yerinde bulunur.

Resim

Resim

Geçtiğimiz yıl, arayıcılardan biri Arkadaşlarını ziyarete gittiğinde araştırmalarını anlatmıştı:

Orada iken o civarda bir araştırma yaptım, Araştırmamın başlamasından birkaç gün sonra, üzeri işaretlenmiş bazı kayalar buldum, dikkatli araştırmalar sonucunda yılan ve daire işaretlerine ulaştım.Yılanların bazıları aşağıyı gösteriyor bazısı ise halka şeklinde idi. Merakım iyice arttı ve etraftaki kayaların tümünü araştırdım. Bu yılanlar ve çemberlerin birkaç metre aşağısında, oldukça garip görünen bir kaya gördüm. Onun doğada görünen herhangi bir kayaya benzemediğini anlaşılıyordu. Kaya üzerinde bir insan silüeti kazınmıştı ve silüet görüntüsünün çömelmiş ve kayaya yaslanmış, itermiş gibi bir görüntüsü vardı. Silüetin kol ve ayak kasları (pazıları) dahi belliydi. Sol kolunda, kazınmış bir çentik vardı.
Birkaç gün sonra, bir tepenin yamacında etrafı büyük bitkiler ile kaplı molozların ve çöküntülerin bulunduğu bir alan buldum. Bu alan normal doğa yapısı değildi (Bulduğum insan silüeti işaretinin yaklaşık 45 metre sol tarafında idi)
Taş molozları ve bitkileri temizlemek birkaç günümü aldı. Taş molozların altında aktif durumda bir ölüm tuzağı vardı. Onun nasıl bir tuzak olduğunu ve nasıl çalıştığını anlaya çalıştım. (bu fotoğraf çekildikten sonra, bu alanda çalışan insanlar, kayaları tepeden aşağıya yuvarlayıp tuzağı serbest bırakmaya karar verdiler)
Ölüm tuzağı fotoğrafına baktığımızda, oldukça büyük bir kayayı destekleyen küçük kayalar görüyoruz (1 resim), Büyük kaya altına küçük kayalar sıkıştırılmış ve küçük kayalar alındığında hareketi sağlanacak şekilde ayarlanmıştır. Aynı zamanda önü küçük kayalar ile kapatılarak asıl büyük tuzak mağaranın önüne gizlenmiştir.
#2 numaralı kaya büyük kayayı desteklemek için tuzak kayasının sağ tarafına yerine uydurularak sıkıştırılmıştır

2 resimdeki kayaya çok dikkatli bakalım, onu fotoğrafta gördüğünüz diğer bütün kayalar ile karşılaştıralım, bu kaya ile ilgili farklı bir şeyler dikkatinizi çekiyor mu ? tekrar bakın, kayanın ön yüzü dikkatlice bir insan başı/yüzü gibi şekillendirilmiştir. Ona tekrar bakın, kayadaki gölgelere ve ilginç noktalara tekrar bakın. Yüzü görebiliyor musunuz ?
Bu ölüm tuzağını bulmam ve sizlere tanıtmam ile eminim sizlerinde araştırma bilgi kitabına yardımcı olmuşumdur. Ben bu tip bulduğum tüm ölüm tuzakları bilgilerini ve belgelerini katalog haline getireceğim.
Ölüm maskesi çizilmiş kayalar araştırmalar esnasında bulunabilir. Mesela bu Ölüm maskeleri eski hindistan da çok kullanılmıştır. Eski hint yerlileri bu ölüm maskelerinin kötü ve uğursuz olduğuna inandıkları için hazineyi mağaraya gizleyen kişi mağara girişine bu ölüm maskelerini kazırdı ve yerlilerin bu batıl inançları sayesinde hazineyi onlardan korurdu.

Resim


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

kasım
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 8
Kayıt: 07 Mar 2010, 00:41

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen kasım » 07 Mar 2010, 00:49

yararlı bir bilgi sunmuşsun...emeğine sağlık...Kullanıcı avatarı
CaLDeRoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 50
Kayıt: 23 Nis 2010, 01:11

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen CaLDeRoN » 03 May 2010, 16:35

Önemli ve bilinmesi tecrube edinilmesi muhakkak olan bir paylaşım ellerinize sağlık üstadım teşekkürler...


''Kıyıyı gözden kaybetmeyi göze alamayan insan, Yeni okyanuslar keşfedemez''

emre
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 32
Kayıt: 23 Ağu 2010, 23:40
Has thanked: 1 time

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen emre » 24 Ağu 2010, 21:36

saol ustadim agzina saglik ama bu tuneldeki tuzak nasil gecilmeliKullanıcı avatarı
vicelee
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 88
Kayıt: 21 Eyl 2010, 16:56

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen vicelee » 29 Eyl 2010, 12:14

uzaktan bi fünyeyle patlatsak olurmu acaba


herseyden biraz var ama hicbirseyden tam yok

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 3085
Kayıt: 03 May 2010, 23:50
Has thanked: 6 time
Been thanked: 20 time
İletişim:

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 29 Eyl 2010, 13:24

vicelee yazdı:uzaktan bi fünyeyle patlatsak olurmu acaba

viçele kardeş,tuzak olduğunu bilmiyorsunki fünyeyle patlatasın :alayci :alayci


YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM


haha
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 1
Kayıt: 25 Kas 2010, 02:11

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen haha » 25 Kas 2010, 02:16

güzel bilgiler tşkbaHİra
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 51
Kayıt: 31 Ara 2010, 17:08

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen baHİra » 07 Oca 2011, 17:43

Değerli Üstadım çok güzel vede bilinmesi gereken çokta önemli bilgileri paylaşmışsınız..Ellerinize vede Yüreğinize sağlık..Allah Razı olsun.....


Eğer nefesi alıpta geri veriyorsak hiç bir şey bizim değildir..

Kullanıcı avatarı
GLATYATÖR 01
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 28
Kayıt: 26 Ara 2010, 15:35

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen GLATYATÖR 01 » 23 Oca 2011, 21:51

:tsk ustam emegine saglık allah razı olsun senden


Resim

Kullanıcı avatarı
ByMobmanTr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 39
Kayıt: 13 Şub 2011, 18:54

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen ByMobmanTr » 13 Şub 2011, 23:11

Ustam Ellerin Dert Görmesin.. Şu Anda Fotolama İmkanım Yok Malesef :S Bizde Buna Benzer Bir Tane Var Ne Yapmamız Gerekiyor Bu Konuda da Aydınlatırmısın bizleri.. Teşekkürler..
türkiş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 17
Kayıt: 20 Ağu 2011, 21:48

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen türkiş » 22 Ağu 2011, 01:12

ben bır yerde bır tuzak gördum allahtan orayı kazanların ustune yıkılmamış.bu tuzak duvarın dış yuzeyıne yapılmış ve halende aktıf haldeydı ve dıkkatımı çektı taşların durumu .gerıye cekıldım ve yumruk kadar taşi duvara dogru attım ve güm duvar yıkıldı ve arkasındabaşka duvar cıktı.yanı dıyecegım degışık sekılde tuzaklar vardır.benım sahsen canlı sahıdı oldugum tuzaktan bahsettım sızlere ınşallah faydası olurFatlace
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 5
Kayıt: 03 Nis 2012, 04:55

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen Fatlace » 03 Nis 2012, 05:35

Allah razı olsun. paylaşım belkide hayatımı kurtardı.salih49
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 4
Kayıt: 19 Nis 2010, 17:06
Been thanked: 1 time

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen salih49 » 02 May 2012, 17:33

:tsk Çok yararlı bilgi paylaşım için ALLAH razı olsun.
muratsal
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 26
Kayıt: 22 Kas 2012, 15:08

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen muratsal » 22 Kas 2012, 15:34

Elinize sağlık .


harita uygulamalarım http://haritaaraci.com/ödemişli28
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 1
Kayıt: 19 Şub 2013, 21:48

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen ödemişli28 » 04 May 2013, 20:32

tek kelimeyle bu tuzak resimlerine gülünür diyebilirim böle bir olay yokki magara girişlerinde böyle bir yapıyok o giriş üzerinde büyük kütle kayası üzerine çekilen kemer yapılı taşı bastırıyoki sag sol ve üzerindekiler çökmesin dengede tutmak için ....Pompeiopolis
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 43
Kayıt: 22 Kas 2013, 19:09

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen Pompeiopolis » 27 Kas 2013, 16:49

ödemişli28 yazdı:tek kelimeyle bu tuzak resimlerine gülünür diyebilirim böle bir olay yokki magara girişlerinde böyle bir yapıyok o giriş üzerinde büyük kütle kayası üzerine çekilen kemer yapılı taşı bastırıyoki sag sol ve üzerindekiler çökmesin dengede tutmak için ....


ama dengede tutulan kaya iki parça gibiarsızbela
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 78
Kayıt: 21 Eki 2013, 21:24

Re: DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen arsızbela » 27 Kas 2013, 17:15

slm ustam bu tür tuzaklar kaya mezarı vede zemin altı oda mezarların da olurmu bilginize saygılar :gül :gül :shock:
fedakar38
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 1
Kayıt: 03 Kas 2016, 00:14

DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen fedakar38 » 03 Kas 2016, 04:42

Merhaba ustam tumuludun sivri tepesinin iki metre altinda mezar olurmu olursa bu ne anlama gelir mezar bos kemik falan yok ayrica horasan ve killi toprak mevcut yardimci olursan sevinirimHayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10522
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 63 time
İletişim:

DEFİNE TUZAK SİSTEMLERİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 05 Kas 2016, 12:42

fedakar38 yazdı:Mesajın kaynağı Merhaba ustam tumuludun sivri tepesinin iki metre altinda mezar olurmu olursa bu ne anlama gelir mezar bos kemik falan yok ayrica horasan ve killi toprak mevcut yardimci olursan sevinirim

mezar olur kardeş, oda boş çıktı ise devir soygunu yemiş demektir, varsa resimler yükleyiniz


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.


“RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 6 misafir