DEFİNECİLERİN ARADIĞI MEKANLAR

Resmi Kazı, Teknik ve Yöntemlerinin Yer Aldığı Bölüm
Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
Has thanked: 65 time
Been thanked: 41 time

Re: DEFİNECİLERİN ARADIĞI MEKANLAR

Mesajgönderen TOLUNAY-10 » 03 Kas 2014, 23:20

ç.kale

sinolog77
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen sinolog77 » 07 Kas 2014, 13:13

bu sivas bölğesi 3 4 yer haritayla örtüşüyor sinekli mare denen magaraya girdim gercekten sinekten durulmuyo içerde

sinolog77
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen sinolog77 » 07 Kas 2014, 13:17

buda oranın oldugu bölge ortadaki tümsegide hüyük olma ihtimali yüksek

misafir4545
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen misafir4545 » 01 Mar 2015, 23:25

herkese selam kurk tepe bizim burada as tepe burada ege bölgesi manisa

misafir4545
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen misafir4545 » 01 Mar 2015, 23:26

kurk tepe manisa bölgesinde bizim ilçede

resumat
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen resumat » 21 Şub 2016, 15:44

isli magara kutahyadadır belgeleri daha okumadım ama bolgede kayada silah işareti ve 100 mt ilerisinde silah sekline benzer yapı var earttan acıkca ortadadır. 24 metre uzunlugunda yapı

Ben bir kişiyim. Ama gene de biriyim. Her şeyi yapamam ama gene de bir şeyler yapabilirim. O yapabileceğim bir şeyleri yapmayı asla reddetmem

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen TOLUNAY-10 » 22 Şub 2016, 02:46

Selamun Aleykum
Sinagog77 nikli kardeş. Havran deresi, şarlak, alibeyin degirmeni dersen bu bölge burası balıkesir havran-edremit. alibey osmanlı zamanında güre köyünde cok asker bakmış fakat osmanlının gucunude cok kullanmış. zengin bir adam diye anlatıyorlar banker ali bey diye bilinir. şarlak dersen çamlıbel köyünde dir. havran deresi dersen zaten havran ilçesinden akçay a akar. Ama bu belgeler internette dolaşan volçan hazinesi ile uyuşuyor. İnanıyormusun bu haritaya. bu dediğin 3 yer arası düz bir çizgi çekersek yaklaşık 25km. selametle

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 6 time
Been thanked: 3 time

Mesajgönderen radikal555 » 22 Şub 2016, 14:12

Arkadaşlar ister beğenin ister beğenmeyin ister var deyin isterseniz yok deyin inanırsınız veya inanmazsınız bu sizin kendi tercihinizdir,lakin gerçek olan bir şey var,kökü dışarda yerli işbirlikçilerle bu iş için kurulmuş siteler takır takır çalışıyor kimi dedektör satıyor kimi para kimi k..ı kimide gelen bilgi ve belgelerle memketin hazine haritasını çıkarıyor.bizim bu ortamda kafamızı kuma gömüp hiçbirşey yokmuş gibi davranmamız doğru bir davranış olmasa gerek,ne yapa biliriz hiç değilse bu sitelerin şerrinden insanımızı uyarmaya korumaya çalışalım,eşkiya belgeleri vardır manukyanlar--eski vergirekortmeni--- bunu yılarca el altından arattılar bulamayınca ikinci plana geçti internet ortamına aktardılar,buldularmı bence bullamadılar,ama yinede yukarda saydığımız sebeplerle kendi menfatlerine iyi kullandılar kullanmayada devam ediyorlar,bence bu belgeler hakkında açıklanması gereken çok şey var,ve bunun açıklığa kavuşturulması gerek.

Wwlad17
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Mesajgönderen Wwlad17 » 22 Şub 2016, 19:41

Selam arkadaslar benim bu belgere itimadim yok çünki hemen hemen her yörede aynı isimli yerler mevcut benim bölgem de de karatepe isli magara ...... Volcan dediklerinin guya izleri Var ama ortada hicbir sonuc yok. Eskiya parası o da bana hikaye geliyo cunki bolgemin tarihi belli bir grup eskiya varmis onlarida halk vurmus paralarinin cok kayda deger oldugunu düşünmüyorum. Burada savastan kacan yunan ermenilerin musluman mezari şeklinde bıraktıkları paralar veya bağ bahçelerine sakladiklari paralar çıkıyo hatta kacarken adam degerli esyalarini saklamak icin turlu stiller gelistirmisler bence her arkadaşım bölgesinin tarihini iyi bilirse daha iyi işler ortaya çikaracağına inaniyorum bulundugumuz sitede bircok bilgi mevcut hiç bir çikar saglamadan savsatadan uzak akla mantiğa yatkın (bazilarinin hosuna gitmesede) yorumlar ve bilgiler mevcut hazirlayandan ve sunandan Allah razi olsun

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen radikal555 » 23 Şub 2016, 15:32

kardeş açık yazarsan birbirimizle daha iyi iletişim kurarız ,böyle parantez içi imalar yanlış anlaşıla bilir.ayda bir mesajla bu işleri çözemezsin,daha sık yazıcan ki bildiklerinden istifade edelim. :tsk

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen radikal555 » 23 Şub 2016, 15:53

Elbette heryerin bir voçanı olacakki herkes bulunduğu bölgedeki bilgi ve belgeleri göndersin adamlar bunu yapmayı başarmışlar,bunların yapmak istediğide tam bu, oysa orjinal eşkiya belgelerini ellerinde tutanlar çok iyi biliyorki volçan martinin belgelerinde adı geçen bu yer doğu karadeniz bölgesi yani samsun ordu giresun arası,diğer yerler ekstradan aratılıyor.

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen radikal555 » 24 Şub 2016, 15:04

aslında volçan martin bir osmanlı paşa sıydı ikinci mahmudun hazineleriyle sırra kadem basınca volçan tarih sayfasından kayboldu ne zaman ki eşkiya belgeleri ortaya çıktı ozaman volçanın eşkiyalığa başladığı anlaşıldı.lakin işişten geçmişti ölen ölmüş ekipten geriye kalan ali ağa da belgelerle romanyada ele geçti muhemelen ölü olarak diri olsa zaten hazinelerin yerini öğrenirlerdi,diyeciğim şu osmanlı volçanın kendi ismiyle eşkiyalık yaptığını bilseydi onun peşin bırakmazdı belgelerdede yazdığı kadarıyla osmanlı ordusuyla çatışmayada girmiş,osmanlı ordusu ve halk onları rum eşkiyalar olarak tanıyorlardı,onlarda kendilerini çevreye böyle tanıtmışlardır,aksi mümkün değil,sen osmanlı hazinelerini boşaltacan sonra o topraklarda volçan ismiyle eşkiyalık yapacan,bunlar hep asparagas kafa karıştııcı haberler,ermeni manukyanlar üretimi.

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen radikal555 » 24 Şub 2016, 15:34

aslında bunları bu başlık altında yazmam nekadar doğru bilemiyorum konu sahibi üstad la bilgilerimiz çelişebilir kimsenin hakkına hukukuna girmek istemem,muhalifmişim gibide algılanmak istemem,ben eşkiya belgeleriyle iligili piyasada dolaşandan farklı düşünüyorum farklı düşüncemin gerekçeleri var bunları paylaşmak isterim,ama burda vaya farklı bir konu başlığı altında,veya böyle şeylere girmede denilebilir takdir yönetici kardeşlerin,beni yönlendirirlerse menmun olurum. eşkiya belgelerinin tutarsızlığyla ilgili bir örnek vermek istiyorum ikinci mahmudun eşkiya belgelerinde galata köprüsü üzerinde katl edildiği ve bu işte kara yorginin üzerine kaldığı yazıyor, oysa bütün tarih kitapları ikinci mahmudun evinde yatağında veremden öldüğünü yazıyor,bunun gibi onlarca çelişki ,bunları açmak isterim. :tsk

africana01
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen africana01 » 26 Şub 2016, 01:37

....... 1. Sulh Ceza Mahkemesi nin baska isi hic mi yok? Resim koymak yasak,er..ni,jewish...bilimum kefere tayfasinin turkiyeyi disari tasimasi serbes!Ey duzensiz duzenin kanun koyucu/uygulayici kuklalari,birazda bu vatanin evlatlarini dusunerek karar verin......

kardes konunu boldum hakkini helal et,saygilar

mikail07
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen mikail07 » 26 Şub 2016, 12:02

Slm Deve bagirdan yokusu hakkinda bilgisi olan varmi

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen TOLUNAY-10 » 27 Şub 2016, 00:46

Selamun Aleykum
Deve bagırtan yokuşu dersek devenın bulunduğu kullanıldığı yer olması gerekır. mesela Çanakkale aydın balıkesir başlıcaları. Konu ne açıkla yardımcı olayım. Benim de bilgim var. :toka

mikail07
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen mikail07 » 27 Şub 2016, 10:40

Mesela bu deve bagirdan yokusunda 3 deveden bahsediliyor ama definenin yeri siylenmiyor benim merak ettigim define nerde yardimci olursan sevinirim TOLUNAY hocam :tsk

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen radikal555 » 27 Şub 2016, 15:12

muhterem bütün dünyanın aradığı deve bağırtan yokuşunu buldunda hazinelerimi arıyon,varsa bir iki resim gönder de bizde görelim,o zaman ustalar daha kolay yorum yapar,inşallah.

mikail07
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen mikail07 » 27 Şub 2016, 15:42

Muhterem hocam bulmaya calisiyorum suphelendigim bi yer var simdi ben bunu bulursam hazineyi bulmusmu oluyorum saygilarimla

radikal555
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen radikal555 » 27 Şub 2016, 17:43

mikail kardeş bu adamların yerini dediğimiz gibi dünya arıyor bulanada rast gelmedik,yerini bulamıyorlarki hazinesini bulsunlar,bulsakta senin benim çıkarabileceğimiz bir şey değil,adamlar yüz kişiyle gömüş birkaç kişi nasıl çıkarsın,anlıycağın büyük iş,ilaveten şunu söyleyeyim deve böğürten demelerinin sebebi allahu alem dik bir yokuş olmasından yani develer yorgunluktan böğürüyorlar,öyle bir yokuş arıycan,selametle kalın.

mikail07
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen mikail07 » 27 Şub 2016, 20:06

Saol Allah razi olsun verdigin bilgiler icin bulursam fotosunu atarim yalniz ben bu hazineyi cikaracam saygilar

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen TOLUNAY-10 » 28 Şub 2016, 00:12

Selamun Aleykum
Ben,m duyduğum bilgi edindiğim kadarıyla deve bagırtan yokuşu ÇANAKKALE nin ÇAN ilçesinin bir köyünde. tabiki başka yerdede olabilir dik bir yokuş. Yokuşun baş tarafına gelındığınde anlatılan biz cocuktuk keçi yayardık. Bir sofra taşı vardı oturur orda yemek yerdik manzaralı bir yerdi. 45-50 sene evvelini bu olay. Köye yabancı 3 kişi gelir bu bölgede dolaşırken coban ile karşılaşırlar sohpet arasında dik bir yokuşu sorar. Çoban vatandaşta yeri tarif eder. 2 gün sonra keçi otlatırken bakmışlar taş dereye yuvarlanmış. altındada toprakta bir oyuk. ufak bir testi girecek sekilde. Varın siz düşünün dogrumudur yalanmıdır. söylenti bu. Çoban 65 yaşlarında anlattı bize. :toka

mikail07
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen mikail07 » 28 Şub 2016, 08:27

Aleykum Selam saolun hocam verdiginiz bilgiler icin

mikail07
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen mikail07 » 28 Şub 2016, 08:58

Ve ileride gitme ve Osmanlı şehri kasabasına gidip ve DEVE BAĞIRTAN yokuşuna varacağız. Ve buradan iki deve bir eşek devenin arkasına bağlı yoz deve ve bu resimler ana kayada’dır. Bir boy yüksektedir.
Bir eşek iki deve arkadaki deveye bağlı yoz devedir. Yani üçü’de bağlıdır. Deve bağırtan yokuşunun boyu 1,5 saat sürer. Bir hakin tepedir.

“DEFİNECİNİN BİLMESİ GEREKEN TEMEL KONULAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir