DEFİNECİLERİN ARADIĞI MEKANLAR

Resmi Kazı, Teknik ve Yöntemlerinin Yer Aldığı Bölüm
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 58 time
İletişim:

DEFİNECİLERİN ARADIĞI MEKANLAR

Mesajgönderen HayatAğacı » 25 Mar 2010, 11:21

definecilerin aradığı bölge ve yerler saymakla bitmeyecek kadar çoktur...biz sadece bazılarını kısaca sunuyoruz...

Anda dağı

Salanya

Yeşildağ

Bacalı Mağara

Efem Avam Köprüsü

Göksu

Vezir köprüsü

Karatepe

Kurt Tepe

Vezir tepe

Sazlı Göl

Sarı Göl

Emin Ağa Değirmeni

Haramidere

Erikli yayla

Kirazlı yayla

Şeytan dere

Ali Bey Değirmeni

Dağarcıklı değirmen

Halkalı Kaya

Sinekli Mağara

Bacalı mağara

İsli mağara

Ceneviz Kalesi

Kudret Kalesi

Kudret hamamları

Aksu

Akçay Boğazı

Dikenli Boğazı

Karahasan Köyü

Tahtalı Seyran Köyü

Çukurcambaz köyü

Kayacık Köyü boğazı

Kayacık Köyü

Sarı kaya

pamukçu yokuşu

Kirazlı Yayla

Kel Tepe

Karatepe

Vezir Tepe

Kuru dere

Tarihi bent

Kuru duvar

Top Koru

Büyük yığma

Zehirli kuyu

Sulu dere

Ayran pınarı

Hora tepe

Baskılı kaya

Kapı kaya

Sarı göl

İki öküzler

Sarı meşelik

Harami dere

Şeytan dere

Büyük şarlak

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

skyl
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: DEFİNECİLERİN ARADIĞI MEKANLAR

Mesajgönderen skyl » 31 Tem 2010, 15:58

BU YERLERİN BİR KAÇINI BEN BİLİYORUM

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
İletişim:

Mesajgönderen HayatAğacı » 31 Tem 2010, 16:17

skyl yazdı:BU YERLERİN BİR KAÇINI BEN BİLİYORUM

kardeş öncelikle Ailemize hoşgeldin.... madem biliyorsun paylaşımlarınızı bekliyoruz kardeş.... :gül

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

skyl
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen skyl » 31 Tem 2010, 16:43

HATIRLADIĞIM KADARIYLA Ali Bey Değirmeni AFYON İLE KÜTAHYA ARASINDA KALAN ŞİMDİKİ İSMİ BEŞKARIŞ OLAN KÖYÜN SINIRLARI İÇERSİNDE OLMASI LAZIM ANCAK ARANILAN YERLE O DEĞİRMEN İSİM BENZERLİĞİDE OLMUŞ OLABİLİR KESİN Bİ ARAŞTIRMA YAPILABİLİR DİĞERİ İSE Ceneviz Kalesi BURASI DA AFYON İLİ İHSANİYE İLÇESİNE BAĞLI SARICOVA KÖYÜ SINIRLARI İÇERSİNDE OLMASI LAZIM BİR DİĞERİ İSE Kapı kaya YİNE AFYON SINIRLARI İÇERSİNDE KALAN FRİG VADİSİ VEYA GÖYNÜŞ VADİSİ SINIRLARI İÇERSİNDE OLMASI LAZIM BENİM HATIRLADIĞIM KADARIYLA BU ÜÇ YERİN AFYON SINIRLARI İÇERSİNDE OLDUĞUNU TAHMİN EDİYORUM ÇÜNKÜ BU İŞLE BENDE UZUN ZAMANDIR HOBİ OLARAK UĞRAŞIYORUM AYRICA BU SİTE ŞİMDİYE KADAR GÖRDÜĞÜM EN İYİ İÇERİKLER SAHİP BİR SİT BU SİTE İÇİNDE BURDAN SİTE YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİM.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
İletişim:

Mesajgönderen HayatAğacı » 31 Tem 2010, 16:52

skyl yazdı:HATIRLADIĞIM KADARIYLA Ali Bey Değirmeni AFYON İLE KÜTAHYA ARASINDA KALAN ŞİMDİKİ İSMİ BEŞKARIŞ OLAN KÖYÜN SINIRLARI İÇERSİNDE OLMASI LAZIM ANCAK ARANILAN YERLE O DEĞİRMEN İSİM BENZERLİĞİDE OLMUŞ OLABİLİR KESİN Bİ ARAŞTIRMA YAPILABİLİR DİĞERİ İSE Ceneviz Kalesi BURASI DA AFYON İLİ İHSANİYE İLÇESİNE BAĞLI SARICOVA KÖYÜ SINIRLARI İÇERSİNDE OLMASI LAZIM BİR DİĞERİ İSE Kapı kaya YİNE AFYON SINIRLARI İÇERSİNDE KALAN FRİG VADİSİ VEYA GÖYNÜŞ VADİSİ SINIRLARI İÇERSİNDE OLMASI LAZIM BENİM HATIRLADIĞIM KADARIYLA BU ÜÇ YERİN AFYON SINIRLARI İÇERSİNDE OLDUĞUNU TAHMİN EDİYORUM ÇÜNKÜ BU İŞLE BENDE UZUN ZAMANDIR HOBİ OLARAK UĞRAŞIYORUM AYRICA BU SİTE ŞİMDİYE KADAR GÖRDÜĞÜM EN İYİ İÇERİKLER SAHİP BİR SİT BU SİTE İÇİNDE BURDAN SİTE YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİM.

kardeş paylaşım için teşekkürler, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.....bahar ın başlangıcında kurulan sitemiz onlarca define sitesinin kat kat üzerinde bir bilgi paylaşımına sahip.... ve yine on site yapacak kadar arşivimiz mevcut... zaman zaman fırsat buldukca bilgi paylaşımlarımızı ekliyoruz....sizin gibi üyelerimizden olumlu cevaplar almak bizleri memnun etmektedir.....

neyi biliyorsak onu paylaşıyoruz, doğru bildiklerimizden zerre miktarı taviz vermiyoruz....

teşekkürlerimi sunuyorum... :gül

Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
İletişim:

Mesajgönderen KAVAKLI » 31 Tem 2010, 17:31

ustam bu kadar bilinen ve aranan yerler var hiç kimse bulamamışmı. benim tecrübelerime göre bulunanmamasının en büyük sebebi isimlerin aşırı benzerliği olsa gerek. mesala isli mağara diyorlar bizim orda 4-5 tane isli büyük mağara biliyorum.. bakalım buradaki mağaramı. bal kayaları diyorlar oda bizim köy yakınlarında ... gibi bu yerler hep zafiyete uğramışlar ve kördüğüm olmuşlar benim kanım bu yönde.. isli mağarayıda ilerde sizlerle paylaşacağım. saygılarımla

...HER NE ARARSAN KENDİNDE ARA...

yeniask01
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen yeniask01 » 23 Kas 2010, 21:26

Eşkıya belgeleri şu satırlarla başlar;
“ORTA ANADOLU KÜÇÜK ASYA:40 saat içinde olan bölgede Anda dağı Sakarya yeşildağ da denir. Bu merkezde 39 sene 11 ay 29 gün 19 saat eşkıyalık yaptık ve büyük soygunlar yaptık. “
Eşkıya belgelerinin en başında bu işaret verilir.
Anda Dağının da içinde olduğu bölgede çeşitli soygunlar gerçekleştirip bunları bazı işaretli yerlere saklayan eşkiyalar çok büyük miktarda altın paraları saklamışlardır. Defineciler genel olarak bu eşkiyaların çalıp sakladıkları paraların peşindedir. Bu paraları bulabilmek için belgelerde geçen yerlerin neresi olduğunu bilmek gerekir. Belgelerde adı geçen bazı yerler paranın saklandığı bir yer olmayıp bir sonraki adımı gösteren ipuçlarıdır.
Anda dağı ismiyle belirtilen yer Sinop İli Durağan ilçesi merkezinde bulunan ve Kızılırmak ile Gökırmak arasında kalan oldukça yüksek jeopolitik önemde olan "Ada dağıdır". Dağın orijinal ismi Ada dağı olup belgelere biraz da şaşırtma yapmak için Anda dağı olarak işlenmiştir.

tim
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen tim » 23 Kas 2010, 21:53

bu eşkiya paralarını bulduğumuzda kanunen cezası varmı arkadaşlar.

Kullanıcı avatarı
PANORMOS
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
Been thanked: 3 time
İletişim:

Mesajgönderen PANORMOS » 23 Kas 2010, 23:10

Tarihi değeri yoksa ve herhangi bir şekilde rastgele bulduğunu inandırırsan veya bildiğin bir alanda resmi kazı işlemlerine başvurup ve kazı sonunda herhangi bir tarihi değeri olmayan para,altın çıkarsa belli bir kısmını sen, belli bir kısmını arazi sahibi eğer varsa, belli bir kısmınıda devlet almaktadır....

ASGARİ OKUYAN, ASGARİ ÜCRETE TALİM EDER...

tayfun17
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen tayfun17 » 24 Kas 2010, 10:33

arkadaşlar karatepe geğirmenler çukurcambaz isli mağara bacalı mağara bunların hepsi burada ama çok işçilik yaptık buralarda ama sonuç negatif

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici
Been thanked: 1 time
İletişim:

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 24 Kas 2010, 10:41

s.a. GÖKSU ile ilgili bilgisi olan var mı

sanırım aranan göksu burası olmalı kısa bilgi vereyim daha sonra güzel resimler atarım ..

burası göksu nehrinin üzerinde şelaledir ..geniş bir vadi olmakla beraber vadide bir çok kaya mezar bulunuyor ...buranın eskiden eşkiya yatağı olduğu söylenir ...ayrıca yükseklerde roma dönemi kilise kalıntıları ve yaşam izleri bir çok mevcut çok sayıda kaya mezar var ...üzümcülük bir numaralı geçim kaynağıymış bölgede halen de bu aynıdır..bölgede halkımız ve jandarma yoğun şekilde çalışmalarına devam etmektedir... :alayci

Resim

Resim

Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim

Fatlace
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Fatlace » 13 May 2012, 07:35

Bende sizi bilgilendireceğim bir kaç yer var merak eden arkadaşlar kazılarımızı görebilir iz sürebilirler.

zoradam
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen zoradam » 13 May 2012, 12:37

S.A BEN BURDAKİ USTALAR SAYESİNDE BAYAGI BİLGİ EDİNMEYE ÇALIŞIYORUM ÖNCELİKLE TÜM ÜSTATLARA TEŞEKÜR EDERİM EMEKLERİNE SAGLIK ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

hüseyin43
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen hüseyin43 » 04 May 2014, 23:13

ustalarıma çok teşekkür ederim emeklerine sağlık güzel bir site benimkiside kazı yapmak deyil araştırma hobisi bende sarı kaya ile bilgi paylaşmak istedim kütahyanin simav ilçesine bağlı bir köy hudutlarında bulunuyor kayanın alt eteklerinde mezarlar ve kuzeyinde para basılan darp haneler güneyide geniş bir düzlük içersinde tamamen yok olmuş ama kalıntıları duran kilise var ve toprak altında duran ağızları açık büyük küpler var burasi bahsedilen sarı kaya olduğunu bilmem aranan özellikleri yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

baravan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Been thanked: 1 time

Mesajgönderen baravan » 05 May 2014, 19:01

Kayacık Köyü boğazı

Kayacık Köyü

HayatAğacı ustam. Giresun İli Çamoluk ilçesinde bu yerler mevcut. Acaba bahsedilen yer bu ilçedeki yerler mi?

anadolu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Has thanked: 2 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesajgönderen anadolu » 06 May 2014, 00:36

arkadaşlar,sitemizde üyelerimizin istegi araştırması merakı ve benzeri nedenlerten ötürü,elbetteki her yerde malum olan bahsi geçen konular,burada da vardır.elbetteki bu bilğileri paylaşan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
lakin şunuda sizlerle paylaşayım,alan alır katılan katılır.vede şahsi fikrim ve tecrubemdir,sitemizi baglayıcı bir bilği degildir arkadaşlar.
az kaldı arkadaşlar hemde çok az kaldı.üç beş yıl daha ya sürer ya sürmez.
bizler hala aliaga degirmeni falanın çiftliği filanın şelalesi diye diye ömür törpülemege devam edelim.
arkadaşlar.definecilik alanında 'Zemin üstü olarak' (yerleşim,yeleşke,harabe..höyük tümülüs anıt ve anıt mezarlar ve bunların her türlüsü her çeşidi..kaya mezarların(zemin üstü) sandukası odalısı sedirlisi vs vs vs her türlüsü elek gibi elenmiştir,kalmamıştır.
daha unuttugum adını benim bilmeyipte sizin bildiginiz her ne varsa zemin üstü nagmına hiç birşey kalmamıştır.
ne varsa,ne kalmışsa yanlızca ve yanlızca zemin altı kalmıştır.sadece zeminaltı.
kendinizi buna göre bilğilendirin,buna göre donanımlandırın.
bırakın şelaleleri degirmenleri,kimler çıkarmışsa alsınlar başlarına çalsınlar.
haritaları ......... vesairleri,gelin arkadaşlar bu ve bunun gibi bilğileri silkinin yakanızdan düşürün.
dedektör çöplüğüne çevirdiler güzel ülkemi.
1000 tl den 1.5 mlyon tl bandında her keseye göre cihaz ürettiler.adı metal dedektörüdür.tek tek çidir.ama asla parayı söylemez.yanlızca metal içindir,paraya da öter gazoz kapagınada.hayyallerimizi çaldıkları gibi en zenginden en fakirine kadar hitap edecek yelpazeyle en garibanın cebine dahi göz diktiler.
ortalıga attılar bi eşkiya parası,millet dere tepe onu arıyor.
bu şarlatanlar ise harıl harıl şimdi devasa burgularla gece sabahlara kadar sonda vuruyorlar.
bizde eşkiya parası yoktur arkadaşlar,buyuk techir olayı vardır.hatırlatmama gerek yoktur.hatırı sayılır bir gurup bu paralarla kalkınmıştır.bu paralar bulundukça ve eşkiya bilğileri ve haritaları ilede birleşince ortaya koca bir yalandan oluşan çorba çıkmıştır.çok kimseler bu çorba bilğilerin gölgesi perdesi altında ömür sürmüştür.
pek çok arkadaşımız bir oymanın yada bir kesme taşın yada bir kanalın ne oldugunun içinden çıkamazken..türkiyede 2863 sayılı yasa varken vs vs vs.ne diyelim daha fazla yazıp bu bilğiler izinde emek harcamız kardeşlerimizinde hukukuna girmemek için kısa kesmeli diyorum.fazla söze hacet yok.eşkiya bilğileri ortada,yıllarca süregelen ,binlerce belki yüzbinlerce icraat ortada ama ne hikmetse neticesi her daim akim kalmış.selam ve dua ile.

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
Has thanked: 65 time
Been thanked: 41 time

Mesajgönderen TOLUNAY-10 » 06 May 2014, 02:26

S.A.
arkadaşlar ustamızın yukarıdaki açıklamalarda bulunduğu yerler VOLÇAN adlı kişinin altınlarını sakladığı yerler olarak internette geçmektedir.
1- volçan ve arkadaşları kimlerdir?
Bıyıklı paşa ve katır, ve katırancı Azatlıyan ve Lefter ve Manol Hasköylü Emin Ağa, Arnavut Recep Süngütlü Davut Deveci, Konaklı Şerif Pehlivan, Çardak Belli Kara İsmail, Köse Horozlulu Halit, Çöğürdüklü Çövçör Ali, ve Molla İsmail, Üçbeyli köyünden Govaz Sarı Mehmet, Demireli köyünden Nazif Ağanın Ahmet Aztlılı, Cinci Mehmet, İlyaslar köyünden Mahmut Bey, Safranoğlu Ümmet Kavaklı köyünden İzzet Bey, Balcıoğlu Namık, Balıkesirli Susurluklu Kasap Mustafa, Uzun Ali Bay, Erdemitli Köseoğlu Mahmut Havranlıdır.
Bu kişilerin mevcudu 32 tane General Paşa arkadaşları işe başlamışlardır. Bu kişilerin Osmanlı İmparatorluğunun çökerten kişiler Sultan Mahmudu (II Mahmut) öldürdüler. Galata köprüsünün başında parça parça yaptılar.
Katillik koca Yorginin üzerinde kalmıştır. Bu kafile tam manasıyla işe girişmişlerdir. Ne yapmışlarsa açıkçadır.
Bu belgeler Ali Bey tarafından Romanya’da kaleme alınmıştır. (internet bilgileri)

2- bu kişiler bu kadar altını neyle kiminle ne şekilde taşıyarak gömdüler, neden gömdüler. düşünelim. Bence eğer Osmanlı hazinesi çalındıysa İstanbul ilinde o kadar iş yapmadan zengin olan ermeni var düşünmek lazım. o kadar altını gemi ile bir yerden bir yere taşımak yerine bir çoğunu o Ermenilere vermiş olmasınlar.
3- onlarıda geçtim geldiler birşeyleri biryerlere gömdüler. Mesela armutça, armutlu,üçtepeler,karlıtepe,kudret hamamı bunlar çanakkale kalkım tarafında biliniyor. Ama şunu diyeyim. karlıtepe mesela o zaman da karlı bir tepeye kendilerinin verdiği ad olamazmı?. Kurt kayası mesela kaya kurt şekline benziyordu o adı verdiler ama deprem aşınma vs. bu şeklini kaybetmiş olamaz mı? şahin kayası şahine benzeyen bir kaya vardı buraya şahin kayası demişler sonradan aşınma ile başka bir şekile dönüşmüş olamazmı?
4 bu kişiler denizden bu hazineyi getirdilerse ya karadeniz sahili, ya marmara, yada ege sahiline getirmişlerdir. tabiki istanbula yakın yerlere. bence-- ç.kale,erdek,yalova,zonguldak,sinop, bartın,balıkesir kıyı sehir ve ilçeleri olarak düşünmekteyim. bunlarda benim düşüncelerim.

kalın salıcakla.

sinolog77
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen sinolog77 » 27 Eki 2014, 11:49

herkes yanlış yerde arıyor buraları bilgi isteyene verilir detaylı haritası

sinolog77
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen sinolog77 » 27 Eki 2014, 11:51

şeytan deresi ile vezirtepe ve karanlık dere aynı bölge içinde kalıyor

sinolog77
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen sinolog77 » 27 Eki 2014, 12:01

haritada sineklimare yazıyor buyuk ıhtimalle sinekli magara orası bide alibey şekta degirmeni var yakınında yani bu ismi geçen yerler aynı bölge içinde haritada yazan yerleri yazıyım ben size
üçkuranlar
sineklimare
şeytanderesi
karanlık deresi
kuş kayası
kartal kayası
alibey sekta degirmeni
havran deresi
kark kaya
sarı su deresi
....bag kireç ocagı
büyük şarlak
kesiciler deresi şimdilik okuyabildiklerim bu kadar bide göl yazıyoda başını okuyamadım daha

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
Has thanked: 65 time
Been thanked: 41 time

Mesajgönderen TOLUNAY-10 » 27 Eki 2014, 23:28

sinolog77 kardeş. ben bilgi istiyorum detaylı haritayı paylaşırmısın.

sinolog77
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen sinolog77 » 29 Eki 2014, 12:04

haritayı scannerle taratıp atarım sen hangi bölgedesin ama orası önemli

sinolog77
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen sinolog77 » 02 Kas 2014, 23:14

bu küçük bi bölümü