Lapis Lazuli Taşı

Cevapla
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10609
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19

Lapis Lazuli Taşı

Mesaj gönderen HayatAğacı » 01 Nis 2010, 15:04

Lapis Lazuli Nedir?

Lapis lazuli veya laciverttaşı, çok eski çağlardan beri mücevher olarak kullanılan bir taş türü. Koyu mavi renkte, yarışeffaf-opak niteliğinde, özellikle Antik Mısır’da Firavunlar tarafından çok önem verilmiş kıymetli bir taştır.

Lapis lazuli bir mineral değil, kayadır. Çünkü birkaç mineralden oluşmuştur. Gerçek bir mineral olabilmesi için sadece bir mineral türünü içermesi gerekirdi.

Resim

Lapis Lazuli Faydaları

Küçük çocukları korkularından ve solunum yolu hastalıklarından uzak tuttuğu için Çocuk taşı da denir. İskeleti kuvvetlendirir, tiroid bezlerini harekete geçirir. Tansiyon ve kaygıyı azaltıcı, canlandırıcı etkisi vardır. Zihinsel açıklık ve aydınlanma için kullanılır. Yaratıcı ifade, fiziksel yetenekler ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirir.

Lapis taşının fiziksel etkileri

Küçük çocukların solunum yolu hastalıklarından korunmasını sağlar.

Kemikleri kuvvetlendirir.

Tiroid bezlerini harekete geçirir.

Tansiyonu düzenler.

Fiziksel yetenekleri ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirir.

Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, hergün kullanılması durumunda onu taşıyan kişi artık taşın gücüne alıştığı için etkisi azalır. Bu nedenle kullanımında dikkat edilmedilir.

Lapis Taşının metafiziksel ve psikolojik etkileri

Dikkatli kullanılması gereken bir taştır. Yaydığı enerji, hassas kişilerde baş dönmesine neden olabilir. Kararlı ve etkili enerjisiyle, görmezden geldiğiniz olaylara bakmanızı sağlar. Ruhunuzun hakikate ulaşma arzusunu kuvvetlendirir.

Akılcı olmayan düşünceleri netleştirir ve düşüncelerinize yoğunluk kazandırır.

Küçük çocukları korkularından uzaklaştırır.

Kaygıyı azaltır ve kişiyi canlandırır.

Zihin açıklığı ve aydınlanma amacıyla kullanılır. Derin düşünceye yardımcı olur


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Cevapla

“DEĞERLİ TAŞLAR” sayfasına dön