Bilgi Edinme

Doğal Kaya Çeşitleri ve Özelliklerinin Yer Aldığı Bölüm
gizmo
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Bilgi Edinme

Mesaj gönderen gizmo » 30 Nis 2015, 21:21

Arkadaşlar merhaba.Uzun zamandır kafama takınlan bi soru var.Acaba bazalt taşı eski dönemlerde oyulabilir yada kesilebilirmiydi.Kesilebilirse düz bi şekilde kesmek isteseler hangi yöntemle kesiyorlardı.Yakın zamanda cok düz bi bazalt taşı gördüm aşırı düz bi şekilde.Kafama takıldı.Bilgisi olan var mı acaba

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Bilgi Edinme

Mesaj gönderen HayatAğacı » 02 May 2015, 12:23

sa,
nasıl bir düzlükte bilmiyorum ama bazı doğal kayaç yüzeyleri oluyorki insanoğlu bile öyle yapamaz... aşağıda antik taş ocakları bölümü var isterseniz bir araştırın...

madencilik-tarim.html
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

murattekin
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Bilgi Edinme

Mesaj gönderen murattekin » 18 May 2015, 22:51

hocam madencilik tarım diye paylaştıgınız syfayı cok faydalı buldum site adeta okul gibi teşekkürler

“DOĞAL KAYA ÇEŞİTLERİ” sayfasına dön