DRAMOSLU TÜMÜLÜS GİRİŞ İÇİN YARDIM,BİLGİLERİNİZE.

DRAMOSLU TÜMÜLÜS GİRİŞ İÇİN YARDIM,BİLGİLERİNİZE.

Mesajgönderen ndbndb » 17 Tem 2011, 01:00

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ndbndb
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: DRAMOSLU TÜMÜLÜS GİRİŞ İÇİN YARDIM,BİLGİLERİNİZE.

Mesajgönderen HayatAğacı » 17 Tem 2011, 01:20

S.A,
bu tümülüs değil kardeş.... tepe üstü yığma ve mezar şeklide taş örme yapılmış.... bu tip yerlerin eşyaları eğer iskeletle beraber çıkmamış ise alt veya yan duvarların arkasına başka bir göz yapılmıştır.... arazide görünen ufak ufak taş birikintileride birer mezar olsa gerek...saygılarımla.
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alp 80 » 18 Tem 2011, 13:48

tümülüs degil höyük.
Hiç bilenlerle,bilmeyenler,bir olurmu ?
Kullanıcı avatarı
alp 80
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen Hocca » 17 Kas 2013, 11:49

Selamunaleykum kardes merhaba uzundur kosturuyorum timulusler hususunda acilmislarida var tespit ettiklerimde
Web sitelerine boyle yazilar gondermege useniyorum biraz ama sana yardimci olayim kendi tesbit yontemim %100 kesindir ancak timulus meselesi tezbitinden ziyade orayi acmakki buna imkan bulmakta insan gucluk cekiyo uzatmadan bir yol gostereyim
1. Tesbit: bu islem icin once calisabilecegin eski yerlesim yerlerinden birini bul, sora o yerlesim yerine git sora kibleyi arkana ver karsinda agacsiz bolgeler tepe olur duz olur araziler var olmasi gerekir sora orara git alet olarak bende goruntulusunden tut ne ararsan var ama tesbit husunda kaynak elektrotu uzerine sarili bakir veya demir cubuga guvendigim kadar hicbiseye guvenmem herkezde harekete gecmedigi icin genelde insanlar inanmiyor ben %100 inaniyorum a+pozitif kangrubundan birini bul internette nasil yapilacagi anlatiliyor bilindik yerlerde uzunca alistirmalar yap
Burada cok onemli bilgi ve tecrubemi paylasiyorum cubuklarin kapandigi yerlere isaret koy sagdan gir soldan gir mutlaka isaretlerin toplami ya kare ya yuvarlak yada dik dortgen seklinde cikacaktir kucuk dikdortgen ise mezar kucuk kare ise oda yuvarlaksa kuyu buyuk kare ise buyuk timulus ben hepsindende tesbi ettim dedigim bolgede buyuklerinden mutlaka tesbit edersin isaretleri kare bicimde cikacaktir sora o karenin disindan dogru cubuklarla dolasilsin cubuklar tepki vermeyecektir basassagi olan bolumde ise tepki vericektir buda sitedede bilgiler var guneybati kismi oluyor iste giris bu taraftan yine koridoru isarerlersin
2. Acma: timulusler dogal sit alanidir resmi yapilamaz yapilsada arkeolok kontrolunde yapilir mugla milasta bir soygun olmus youtube den izle tesbit ettigin yerlerde derinlik yaklasik on metredir ama koridor baslangici o kadar diildir sana tavsiyem sondaj vurdur bisluga gelince durdur gerekirse kamera sal turkiyede herkeze yetecekkadar tim var meraketme
Saygilarimla
Kullanıcı avatarı
Hocca
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen beşer » 17 Kas 2013, 18:07

:dede :dede :dede vaaayyy be elekrodla Tümülüs tespitini yeni duyuyorum :alayci :alayci :alayci
Bu yolda kalbi temiz olan ortaklar kazanır
Lütfen kaçak kazıdan uzak duralım fi emanillah
Kullanıcı avatarı
beşer
Definelerim Piri
Definelerim Piri

Mesajgönderen kalpsiz » 17 Kas 2013, 18:47

beşer yazdı::dede :dede :dede vaaayyy be elekrodla Tümülüs tespitini yeni duyuyorum :alayci :alayci :alayci

s.a. gülecek bir şey yok.dogrudur (boşluk tespiti) yapanlar var.
Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM
Kullanıcı avatarı
kalpsiz
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen HayatAğacı » 17 Kas 2013, 22:08

Hocca arkadaş, sana yazacak birşey bulamadım.. Ancak bir misal ile cevap verebilirim..

“Hazreti İsa eline kılıcını aldı, kızını yatırdı, tam kesecek gökten bir sığır indi, o gün de Ramazan bayramı oldu” diye. Aklı sıra “kurban olayını” anlatıyor. Sonra içlerinden biri dayanamayıp; “Allah seni ıslah etsin be cahil. Ben şimdi hangisini düzelteyim? Hz. İsa değil, Hz. İbrahim. Kılıç değil, bıçak. Kızı değil, oğlu. sığır değil, koç. Ramazan değil, kurban.” Peki, ben şimdi hangisini düzelteyim?
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen anadolu » 17 Kas 2013, 22:24

beşer yazdı::dede :dede :dede vaaayyy be elekrodla Tümülüs tespitini yeni duyuyorum :alayci :alayci :alayci

beşer ustama teşekkürler.

Kalpsiz ustam,arkadaş gayet güzel yazmış.her ne kadar ben siteye,konulara yorum yapacak kadar fazla süre giremiyorsamda açılan tüm konuları yapılan tüm yorumları takip ediyorum.

konu açan konusundan,yorum yapanda yorumundan mesuldür.
herkes yazdıgına yaptıgına dikkat edecek,etmesse eger,duyacagına razı olacak.

bir başka konuda bir arkadaş 100 metre yer altına boşluk,lahit,altın, teneke,kap kaçak ne olursa garanti veriyordu.sitedeki müdavim arkadaşlar gereken ikazları yapmışlar.
elbetteki bu tür saçma sapan ve kapkara bir ruh haliyle yapılan yorumlar cevabını alırlar.

Allah aşkına şu yukardaki yoruma bakın.

eski bi yerleşim bulup kıbleyi ardımıza alacagız,böyle olursa karşımızda agaçsız tepeler düz araziler olurmuş,(belkide var ise demek istemiştir herneyse) var ise eger,tespit için bazı işlemlerden geçirilmiş elektrot çubukları konuşturacakmışız.

yani düm düz bir arazide gözümüze gerek yok,çubukla tümülüs arayacagız.
dramoz tünel dese bi parça anlaşılır olabilir ama tümülüs tespiti için çubuk kullanılırmı Allah aşkına.

dümdüz bir arazi,bırakın tümülüsü el kadar bir yıgmanın olmadıgı arazide çubukla bir tümülüs aramak ne kadar akılla mantıkla ve bilgiyle bagdaşır?.

bu yorum sahibine lafı hiç uzatmadan direk tümülüs nedir diye sormak gerekir.
selam ve dua ile.
Kullanıcı avatarı
anadolu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen Atilla » 17 Kas 2013, 22:54

S.A.
tümülüsün doğal sit alanı olmasıyla, arkeolog kontrolünde sondaj vurdurma hadiselerini de es geçmeyin lütfen... kitaplarda yazmıyor bu bilgiler... Allah da seni güldürsün...
. sizin gibileri de yaratan Rabbimin hikmetinden sual olunmaz...
Tüm yorumlarımı araştırmalarınızı yasal zeminde yürüteceğiniz varsayımıyla ve ön bilgi amacıyla yapıyorum... Kaçak kazı yapmayınız...
Kullanıcı avatarı
Atilla
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen zoradam » 17 Kas 2013, 23:16

hocca aman dikkat et müridlerine yanlış bilgi verme çarpışırsın :dede
Kullanıcı avatarı
zoradam
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Dön TÜMÜLÜS GİRİŞLERİNİ BULMA YÖNTEMİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi