Kudret Kayanın Coğrafyası

Eşkiyalar Hakkında Aranan Yerler ve Bilgilerin Paylaşıldığı Bölüm
Kilitli
Kullanıcı avatarı
BURAKBEY
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Kudret Kayanın Coğrafyası

Mesaj gönderen BURAKBEY » 20 Nis 2010, 16:22

KUDRET KALENİN COĞRAFYASI: Dersadetin güneyinde tam yedi saatle yelkenli ile ulaşan Aksu Boğazı, Dikenli Boğaz, Yeniköy ormanları Kayacık Köyüne ve boğazına çok yakın, dört köyün ortasındadır. Bu köyler:
1- KARAHASAN KÖYÜ
2- TAHTALI KÖYÜ
3- ÇUKURCAMBAZ KÖYÜ
4- KAYACIK KÖYÜ

Kayacık köyünün her iki tarafı sarımtırak ve kabasımdır. Toprağı deve tüyü rengi yaklaşık bir renktir. Deniz kenarındaki yeni köy ormanlarında, kuru bir derede sarp bir yerdir.

Kudret kayanın doğusunda: Sakarya, Pamukçu Yokuşu, Kirazlı Yayla, Kel Tepe, Kara Tepe, Vezir Tepe, Kuru Tepe, Tarihi Bent, Kuru duvar, Top koru, Zehirli Kuyu yer alır. Kudret kayanın güneyinde: Emin Ağa Değirmeni, Kara Dere, Ayran Pınarı, Hora Tepe, Kapı Kaya, Sarı Göl, İki Öküzler, Meşelik, Harami Dere, Şeytan Dere, Büyük Şarlak, Topal Ayılar vardır. Güney batısında ise: Ara Çardağı, Büyük Ayı, Şarlak, Üç Çakıl Yığını, İsli Mağara, Dağarcık Değirmeni, Cineviz Kalesi, Çimenika Kalesi, Oluklu Çeşme (suyu ayakta içilen çeşme), Topkoru, Yedi Mezarlar yer alır. Batısında ise Kiremitli Mandıra, Ömür Kuyusu, Kız Çeşmesi, iki yol ayrımında birde mezar vardır. Kuzey batısında ise: Kurt Kaya vardır

deli_celim
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Kudret Kayanın Coğrafyası

Mesaj gönderen deli_celim » 01 Ağu 2010, 13:48

Burakbey ve çok değerlerli site paylaşanları size bir şey soracağım bir arkadaşım elinde bir harita olduğunu söylüyor.

Kendisine ermnlerden geçtiğini ve SARI GÖL diye bir gölü aradığını, etrafı taşlarla çevrili, ortasında bir taş taşta 2 güvercin birisi su içiyor, diğeri uçacak şekilde, yakınlarında bir asker askere yılan saldıracakmış gibi, aşağılarda 2 dere birleşiyormuş, derenin içinde bir kayada topal ayı, aşağılarda bir değirmen, bir taş köprü, 2 öküz veya inek sırt sırta vermiş bir kız çocuğu onları yemliyormuş falan filan..... bilginiz var mı hurafe mi yoksa bu gerçek payı var mı bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim değerli dostlarım.

Ha bir de bölge neresi olduğu bilinmiyor, Çankırı, Kastamonu ve çeşitli bölgelerde araştırmalar yapılıp bulunamamıştır. 1333 işaretli yer varmış bir yer yakalansa diğerleri çözülürmüş.

Herkeze Saygılar.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 01 Ağu 2010, 15:13

kardeş sarıgöl hikayesini ben çok duydum, duymakla kalmadım tanıdıklarımdan bir sürü para harcayanı gördüm....hatta definecilerin üstadlarından bile senelerce koşuşturtuklarını dinledim....ama nafile......

hurafeden öte gitmeyecek hikayelerden dir....

hatta yurt dışından emekli olup buraya gelen ve ömrünü defineciliğe adayan 70 yaşlarında bir abim var, O bile senelerce koşmuş bu sarıgölün peşinde.....ara sıra sorarım sarıgölden filan, bir sürü hikayesini anlatır.... ne kadar özelliği varsa , şöyle olacak şöyle olacak diye anlatır durur...... ve halende inanmaktadır...... benim dediğim sarıgöl de sivas zara taraflarında aranan bir göldür.....

şahsım adına bu tür kendi ve izi yok olmuş ne olduğu kesin olmayan hikayelerin peşinde ne koşarım nede inanırım....

gördüğüm defineler ve mazarlar yeter bana.....saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

deli_celim
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen deli_celim » 02 Ağu 2010, 17:19

Sağolun değerli hocalarım az daha ben de kaptırıp gidiyordum kendimi ama sizler gibi işini bilen tejrübe sahibi değerli dostlar sayesinde yolumuzdan çıkmıyoruz.

harun_025
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen harun_025 » 09 Ağu 2010, 02:04

bu bahsedilen yerler erzurumda çukur cambaz kudret kalesi ve hamamı ceneviz kalesi ballı kaya kara hasan köprüsü

cem65
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen cem65 » 11 Ağu 2010, 00:35

BEN O SARIGÖLÜ BİLİYORUM.İŞARETLERİ ARAŞTIRAYIM VARSA SANA DÖNERİM

murat_21
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen murat_21 » 04 Eyl 2010, 12:49

selam arkadaşlar ben buraları biliyorum gelmek isteyen varsa gelsin dörüst olan tabi saygılar

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 04 Eyl 2010, 13:00

murat_21 yazdı:selam arkadaşlar ben buraları biliyorum gelmek isteyen varsa gelsin dörüst olan tabi saygılar
Ailemize hoşgeldin kardeş...... :gül
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

murat_21
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen murat_21 » 04 Eyl 2010, 13:08

HayatAğacı yazdı:kardeş sarıgöl hikayesini ben çok duydum, duymakla kalmadım tanıdıklarımdan bir sürü para harcayanı gördüm....hatta definecilerin üstadlarından bile senelerce koşuşturtuklarını dinledim....ama nafile......

hurafeden öte gitmeyecek hikayelerden dir....

hatta yurt dışından emekli olup buraya gelen ve ömrünü defineciliğe adayan 70 yaşlarında bir abim var, O bile senelerce koşmuş bu sarıgölün peşinde.....ara sıra sorarım sarıgölden filan, bir sürü hikayesini anlatır.... ne kadar özelliği varsa , şöyle olacak şöyle olacak diye anlatır durur...... ve halende inanmaktadır...... benim dediğim sarıgöl de sivas zara taraflarında aranan bir göldür.....

şahsım adına bu tür kendi ve izi yok olmuş ne olduğu kesin olmayan hikayelerin peşinde ne koşarım nede inanırım....

gördüğüm defineler ve mazarlar yeter bana.....saygılarımla.
selam evet çok harcayanlar oldu ve sana bişey söyliyecem bukadar para harcıyanlar gelsinler ben onları bir yere götürecem bir son harcamada oraaya yapsınlar benim onları karşılayacak kadar param olsaydı ben getirirdim onları ama okadar param yok cönkü bende çok harcadım yer garanti bir yer gelen varsa gelsin sayg

BU ARADA H.BULDUK USTA

murat_21
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen murat_21 » 04 Eyl 2010, 13:24

SELAM BAK SARI GÖL BEN HERZAMAN GİTİYİM YERDİR KARA GÖL SARI GÖL SÖLÜKLÜ GÖL BEN 7 YILDIR UĞRAŞIYORUM YENİYİM AMA BÖLGE DOĞRU ABİNE MÖJDEYİ VER İSTERSEN SAYGILAR :D

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 04 Eyl 2010, 13:35

murat_21 yazdı:SELAM BAK SARI GÖL BEN HERZAMAN GİTİYİM YERDİR KARA GÖL SARI GÖL SÖLÜKLÜ GÖL BEN 7 YILDIR UĞRAŞIYORUM YENİYİM AMA BÖLGE DOĞRU ABİNE MÖJDEYİ VER İSTERSEN SAYGILAR :D
hayırlı olsun , hayrını gör.... :gül

murat_21
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen murat_21 » 04 Eyl 2010, 13:40

SELAM ABİ BENDE BELGE YOK BEN YERLERİ BİLİRİM AMA BELGE YOK BAK SARI GÖLÜN FOTOSUNU YOLAYACAM AMA FOTO NASIL EKLENİR BİLMEM SAYGILAR

SADECE SİZDEN BİR RİCAM VAR BANA İNANMANIZDIR BAKIN BU KANITLANMIŞTIR KUDRET KALE SARI GÖL KARA GÖL VE CİNEVİZ KALESİ BUNLAR DOĞRU VALLA GERİSİ NE GARANTİ VERMEM

Kullanıcı avatarı
S I R A D I Ş I
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen S I R A D I Ş I » 04 Eyl 2010, 21:49

Yapmayın arkadaşlar, bu bahsettiğiniz SARIGÖL meselesi eşkiya belgeleri denilen yazılardan

alıntıdır. Bu yazıları biz yıllar önce okuduk ve ilk kazığımızı da ilk kez bu belge denilen şeylerden

yedik. Bizim o ilk kazığı yediğimiz aşamadasınız şimdi. Gerisinin ne olduğu malum. Bizi o zaman

kimse uyarmadı ama bak biz sizi uyarıyoruz. Şu anda definecilik yapan her 5 kişinin 3 ya da 4

ünde bu belgeler vardır. Ama "yer neresi" diye de herkes birbirine soruyor. Yol yakınken dönün

arkadaşlar. Bu belgelerden size bir şey çıkmaz. Size abi tavsiyesi.

deli_celim
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen deli_celim » 05 Eyl 2010, 03:16

Sıradışı arkadaşıma katılıyorum. Boş verin arkadaşlar hurafeleri bırakın ben bıktım valla bu hikayeden.

Murat_21 arkadaşım illede ben resimleri çekip yollayacam diyorsan çek koy bakalım, baktırayım ama şunu unutma göldeki kuşları bulamazsan yakınlarında bir kayada asker resmi varmış unutma varsa doğrudur. Haaaa sana birde sır vereyim gölün bir tahliyesi olacakmış tahliyede artı işaretli bir taş olması lazımmış o taşı bulursan kaldır altında biraz hediyesi varmış.Bulursan beni unutma eğer gerçekse ben yazarım sen gider alırsın oralardaki malzemeleri. :komik
Dostum yalnız hayır mübarek gün kendini parçalama sakın :dede
Herkese Selam.

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 05 Eyl 2010, 03:34

alın size sarı göl...benim hiç işim olmaz,çünkü ben varsayımlarla iş yapmiyorum...saygılar...

Resim
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

Kullanıcı avatarı
S I R A D I Ş I
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen S I R A D I Ş I » 05 Eyl 2010, 04:00

DEŞİFRE53 yazdı;

alın size sarı göl...benim hiç işim olmaz,çünkü ben varsayımlarla iş yapmiyorum...saygılar...

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Kuş uçmaz kervan geçmez yerde bu göl'ü nereden buldun? Benim de bildiğim Sarıgöl var, ama ısrar

etmeyin arkadaşlar, kesinlikle söylemem. Sonra hepiniz oraya akın edeceksiniz di mi?

:çatla :çatla :çatla :alayci :alayci :alayci

murat_21
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen murat_21 » 06 Eyl 2010, 12:48

D E Ş İ F R E 53 yazdı:alın size sarı göl...benim hiç işim olmaz,çünkü ben varsayımlarla iş yapmiyorum...saygılar...

Resim
selam bunun neresi sarı göldür onu anlamadım benim anlatığım sarı göl köyde yanında kara göl var ama kara göl kurumuş sarı göl oda şimdilik kurumuş ama yağışlar başlarken doluyor ve dolduğu zaman bir yerinde gizli geçit var dolduktan sonra oradan akıp gidiyor ortasında bir taş var o taşın etrafı şimdi toprak dolmuş biz onu kazacaz etrafını özerinde işaret olmalı ona bakacaz ve o gölün kaybolan suyu nun aşağısında dere var o dereye girip orada bir şelaleye girer ve o şelaleden bir göle akargöl doğal deyil bence yapma yuvarlak bir göl ortasında bir taş var ada gibi ama çok derin göl o gölüde taşıyan su az aşağısında başkabir şelalleye girer ve o şelaleden akan su kaybolur şelalenin altında mağara yapmışlar ve önüne set yapmışlar o su ileri gidemez ve mağaraya girip kayboluyor ve o kaybolan su kallenin altından geçiyor ve o kalenin diyer tarafında bir mağaradan çıkıyor ve onun aşağısında bir değirmen var orada açısu çıkıyor neyse sonra konuşuruz saygılar

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 06 Eyl 2010, 12:53

hayrını gör murat_21... konu kilitlenmiştir.

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 06 Eyl 2010, 13:12

kardeş sarı göl ismi birkaç yerde var.hayallerin peşine düşüp boş zamanını heba etme...bizden söylemesi,sen istediğini yapmakta serbestsin...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

Kilitli

“EŞKİYA BELGELERİ VE ARANAN YERLER” sayfasına dön