ŞAHİN KAYASINA YAKIN OLASI EŞKİYA YAZISI

Eşkiyalar Hakkında Aranan Yerler ve Bilgilerin Paylaşıldığı Bölüm
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: ŞAHİN KAYASINA YAKIN OLASI EŞKİYA YAZISI

Mesaj gönderen HayatAğacı » 28 Tem 2011, 09:16

S.A,
son resim tam bir ören yeri olsa gerek.. birden çok medeniyete sahiplik yapmış olabilir.... arapça yazı varsa burada daha önceki medeniyetlere ait izlerde mutlaka vardır.... burada nasıl bir yaşam olmuş öncelikle onu öğrenmeniz gerekir güvenilir kaynaklara başvurarak bizleri bilgilendirirseniz , bizlerde neler yapılabilir gereken açıklamalarda bulunuruz...paylaşım için teşekkürler.

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
anatolion
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen anatolion » 28 Tem 2011, 16:55

TÜMÜLÜS yazdı: Resim
şahin kayasının yukarısında bulunan bu yazıyı arazi arama tarama esnasında gördüm.yazı çok eski ve üzerini taşla çizmeye çalıştım.yoruma açıktır.yazının arka ön resimleri mevcut..
selam.
bir mezar kitabesi.şunlar yazıyor:
HALİL OĞLU ... / 1951 DE DOĞDU / RUHUNA FATİHA / GÖNÜL BUNU YAZMAYI İSTEDİ / -197

Allah rahmet eylesin.. bir müslüman mezarlığı. hayatağacı ustanın dediği gibi araştırılırsa etrafta antik uygarlıklara ait izler de bulunabilir.
Resim acta est fabula![list][/list][/b]

Kullanıcı avatarı
Rekancan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Rekancan » 22 Tem 2014, 17:21

anatolion yazdı:
TÜMÜLÜS yazdı: Resim
şahin kayasının yukarısında bulunan bu yazıyı arazi arama tarama esnasında gördüm.yazı çok eski ve üzerini taşla çizmeye çalıştım.yoruma açıktır.yazının arka ön resimleri mevcut..
selam.
bir mezar kitabesi.şunlar yazıyor:
HALİL OĞLU ... / 1951 DE DOĞDU / RUHUNA FATİHA / GÖNÜL BUNU YAZMAYI İSTEDİ / -197

Allah rahmet eylesin.. bir müslüman mezarlığı. hayatağacı ustanın dediği gibi araştırılırsa etrafta antik uygarlıklara ait izler de bulunabilir.

1951 DE DOĞAN VE NE ZAMAN VEFAAT ETTİĞİ BELLİ OLMAYAN BİR MEZAR TAŞINDA NEDEN TÜRKÇE YAZI OLMAZ ACABA?
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.

“EŞKİYA BELGELERİ VE ARANAN YERLER” sayfasına dön