Hac İşaretleri

Define Sembolleri
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 63 time
İletişim:

Hac İşaretleri

Mesajgönderen HayatAğacı » 17 Şub 2010, 17:07

Basit ve çok yaygın kullanılan haçtır.karşıdan karşıya geç anlamındadır.
Resim

Yunanlılarda kullanılan hac çeşididir.kolları ölç farklı olan kolun baktığı yöne doğru aştırma yap
Resim

Sırtını haça daya, gözünün gördüğü alanı tara farklı bir yapı bulmaya çalış, (Üç adım ilerle anlamındadır).
Resim

Karmaşık bir olaydır.çevresinde değişik yönlerde araştırma yapmak gerekir.
Resim

En alttaki çizginin meyilli olan yönüne doğru araştırma yap kubbeye benzer bir yapı ara
Resim

Papalık hacıdır. Otoriteyi ifade eder. Çevresindeki hakim tepe üstünde araştırma yap.
Resim

Günah çıkarma hacıdır. Bulunduğu yerde harita olma ihtimali yüksektir. kayanın altına bak.
Resim

Üstünlük ifade eder, bulunduğu bölgedeki hakim tepe üstünde araştırma yap
Resim

Haç (İstavroz): Haç (istavroz) lar uygarlıkların mezarlarını,mezarlık alanlarını ifade ettiği gibi, bu uygarlıklara ait ibadet yerlerinide ifade edebilir. Yabancı medeniyetlere ait haç ve istavrozlar çok farklı şekillerde yapılmıştır. Mezarı ifade ettiği için gömü anlamına gelmez. Fakat eşkiya,ermeni ve yahudilerin haç işaretleri ise kesinlikle gömüyü ifade etmektedir. İşaretin kısa veya uzun kolları istikametinde,bulunduğu yerde araştırma yapılması şarttır...

Resim

Bu işaret gencbizans dönemine ait ve mezarlık anlamına geliyor muş. Her bir topuzun ucundaki halka bir mezarı simgeliyormuş. Burada yaptıgım araştırmada işaretin her yönünde yan yayana gömülmüş 2 şer adet mezar cıkardık ortaya. İşaretin 1 km uzagında aynı işaretten 2 tane daha rastladım.
Ama daha oraları kazma imkanım olmadı. Kazdıgım mezarlardan her hangi kayda deger bir şey cıkmadı. Sadece 7 ADET sikke bulduk onlarında kondüsyonları cok kötüydü. Bu işarete denk gelirseniz cok uzaga gitmeyin hemen cevresinde ücer adım sayarak kazmaya başlayın. Mezarların ortalama derinligi 2,5 ve 3 metre.

Haçın sol üst tarafında oyma var oyma ile haçın merkezinin arası ölçülür.her bir cm bir adım sayılarak yuvarlak oyma istikametine gidilir.toprak altında tek mezar mevcuttur...

Resim

resimdeki haçın üstteki kolu dikkat ederseniz kıvrılmış mezar bu kıvrımın gösterdiği istikamette tepelik bir yerde yığma taşların altında....

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“DEFİNE İŞARETLERİ VE ANLAMLARI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir