Hermes Kriophoros ( Ram Taşıyıcı) Heykelleri

Cevapla
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10567
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19

Hermes Kriophoros ( Ram Taşıyıcı) Heykelleri

Mesaj gönderen HayatAğacı » 13 Haz 2010, 00:47

HERMES sürüler, pazarlar, atletizm ve Heraldik tanrısı idi. Onun kült Mora merkezli oldu. Muhtemelen onun en önemli tapınak olduğunu Mount Kyllene of Arkadia, o doğmuş olduğu tanınmış oldu bu.

Klasik ve Hellenistik sanat Hermes ise genellikle yakışıklı, atletik gençler olarak, kısa, kıvırcık saçlı tasvir edilmiştir. O genellikle çıplak, onun omuz ve kol üzerinde elbise bol dökümlü ile tasvir edilmiştir. Bazen kanatlı bir kap ile donatıldı. Büyük Yunan sanat Hermes bir daha olgun, sakallı tanrı olarak) klasik kez kuyunun içine popüler Herma (on fallik büstü ayaklı-heykellerin tepesinde kalan bir temsili resmini yapıldı.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Cevapla

“Heykeller” sayfasına dön