hilal kuyruklu ve oymalar

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

hilal kuyruklu ve oymalar

Mesajgönderen alper3737 » 10 Eki 2011, 11:05

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

s.a ustam burda peki kayda deger bir calisma yapilirmi degerli yorumlarinizi bekliyorum
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: hilal kuyruklu ve oymalar

Mesajgönderen alper3737 » 10 Eki 2011, 11:09

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen alper3737 » 10 Eki 2011, 11:11

Resim Resim
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen alper3737 » 10 Eki 2011, 11:13

s.a ustam hilali cobanlar kirmislar ortasi cok hahif sekilde koyruk kismi oymalara bakiyo oyma
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 10 Eki 2011, 11:16

alper3737 yazdı:s.a ustam hilali cobanlar kirmislar ortasi cok hahif sekilde koyruk kismi oymalara bakiyo oyma

burada açılmış mezar varmı :?:
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alper3737 » 10 Eki 2011, 11:22

yok ustam acami calismasi oldu fotoyu cektigim yerde
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 10 Eki 2011, 11:33

alper3737 yazdı:yok ustam acami calismasi oldu fotoyu cektigim yerde

son göndermiş olduğunuz fotoların detaylı resimleri gerekmektedir...böyle orjinal oymalara hastayım...size yardımcı olabilmemiz için uzaklı yakınlı bol foto...biz arazideymiş gibi fotolar çekmeniz gerekmektedir...açılmış yer yoksa,harika...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alper3737 » 10 Eki 2011, 11:40

acilmis yer olsaydi palasirdim gordugunuz gibi usta kesinlikle ellenmemis zaten koyde yaslilar oturuyolar gordugunuz tepenin arkasi koy 4 hane var resimler daha detayly su anda cekemem ustam yalan soylememin anlami yok seneye gidersem cekebilirim ama bir arkadas var o koyde 50 yaslarinda oda cekbilirmi sormam lazim cekerse cok deteyli cektirim cekemese sene ben adim adim cekrim kistmete varsa nasibimiz buyrum ustalar hepbirlikte fadalnalim saygilar
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen alper3737 » 10 Eki 2011, 11:53

ustam ardim makina bulabirse cekecek deniyecekmis yani bide ustam bu oymalar ormanlik gibi yerde fotada gorunuyo duruyo ordalar cekmem icin agaclar engel oluyo oymalarin oldugu yerde gorune bildigim kadariylan ceksekte olurmu oymlarin dort tarfini yani sizce ustam
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 10 Eki 2011, 12:00

alper3737 yazdı:ustam ardim makina bulabirse cekecek deniyecekmis yani bide ustam bu oymalar ormanlik gibi yerde fotada gorunuyo duruyo ordalar cekmem icin agaclar engel oluyo oymalarin oldugu yerde gorune bildigim kadariylan ceksekte olurmu oymlarin dort tarfini yani sizce ustam

taşlarla çevrilmiş yerleri...çökme olan yerleri...yumruk büyüklüğünde mıcırlı alanı...ana kayaların düz olan yerleri...(traşlanmış)fotolayınız...
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alper3737 » 10 Eki 2011, 12:04

ok ustam bu bilgileri veryim umarim ceker aksam bana bilgi vercek bende burda yazrim artik saygilar ustam
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 10 Eki 2011, 12:29

S.A,
kardeş bu tepeliğin bir adı varmı? yaşlılarınız ne der burasına? burası ne amaçla kullanılmakta? koyun çevirmeleri var? yayla olarak mı kullanılmakta burası? yayla dan başka amaçlı kullanılmış mı? değirmen filan türü birşey varmıymış duyumlarınızda?

şimdi aşağıda resimlerde açıklama yaptım... oyma içleri ve kenalarında aşınma izleri mevcut..... oymalar az daha geriden fotolanmalı!!!

Resim

Resim

Resim
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alper3737 » 10 Eki 2011, 12:39

ustam oranin gecmisini ogrenirim o tepeye ne ad vermisler onuda ogrenicem oymalrin derinligi ne kadar onlarini ogrenicem aksam ustam yorumun icin tesekurler ustam
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 11 Eki 2011, 01:04

öyle tek başına herşeyden uzak bir tepe ve de bariz işaretler..
deşifre ustama hak veriyorum.. böyle oymalar hepsi biryerde ve birbirine yakın tek tepede ve de tepe yalnız başına... ne kadar güzel.
arkadaşım bence seneyi falan bekleme..
SAYGILAR
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen alper3737 » 11 Eki 2011, 20:34

ustam resimler icin makina gonderdim fotalari cekmek icin en kisa zamanda resimler verdiginiz bilgi dorultusunda crekilecek desifre 53 ustam hayatagaci ustam sizin verdiginiz bilgileride resimlerlen hepsini yazili bana gondercek ama degirmen varmis cok eskiden mesafe olarak soyluyecek bana tepenin adinida resimlerlen hepsini paylasicam saygilar yorum yapan ustlara emeginize saglik desifre53 ustam hayatagaci ustam hep beraber calisalim burasi ellenmemis bir yer resimleri gonderdigimde anliyacaksiniz arti hilalin icinde cok hahif bir kirik vardi dikat edrseniz coban kirmisti onuda sordurdum orada kabartma hac varmis icinde birsey cikar diye kirmislar ustam bilginize saygilar oymalrin arlarida 25 adim l seklinde dizili
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 11 Eki 2011, 20:50

alper3737 yazdı:ustam resimler icin makina gonderdim fotalari cekmek icin en kisa zamanda resimler verdiginiz bilgi dorultusunda crekilecek desifre 53 ustam hayatagaci ustam sizin verdiginiz bilgileride resimlerlen hepsini yazili bana gondercek ama degirmen varmis cok eskiden mesafe olarak soyluyecek bana tepenin adinida resimlerlen hepsini paylasicam saygilar yorum yapan ustlara emeginize saglik desifre53 ustam hayatagaci ustam hep beraber calisalim burasi ellenmemis bir yer resimleri gonderdigimde anliyacaksiniz arti hilalin icinde cok hahif bir kirik vardi dikat edrseniz coban kirmisti onuda sordurdum orada kabartma hac varmis icinde birsey cikar diye kirmislar ustam bilginize saygilar oymalrin arlarida 25 adim l seklinde dizili

cahillerin eline geçerse işaret tabiki içinde bişey olur diye kırarlar...
ayrıca oymadan ziyade kabartma haç çok daha iyi ve zor...burada kısa vadeli mal alınmayacağınıda belirtmiş olayım...
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alper3737 » 11 Eki 2011, 21:03

ustam yakinda resimler gelecek hepimiz nasiplenelim buraya sizleride goturum bu konuda yetrki sizler oky diyin yerin dibinde kalmasi kime fada olurki cikamsi hepimize faydasi olur saygilar ustam allah kimseyi ac gozli yapmasin ben paylasmaya hazirim ustam yeterki nasibizide olsun
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 11 Eki 2011, 21:32

S.A,
kardeş şahsım adına burada nasıl bir oluşum var bilmem lazım... var olan resimlerinizde mezarla ilgili bir unsur göremedim...oymalarınızın içinde aşınmalar var...bir takım işlemler yapılmış... şimdi resminizde bir şey daha dikkatimi çekti... çizgilerle belirttim..ve okla belirttiğim yerlerin fotoları önemli....
çizgilerde belirttiğim şekil, kaya kare oyma veya ağzı açık oyma yapılmış ve sonrasında yuvarlak oyma yapılmış... detaylı resimleriniz netleştirecek olayı benim açımdan...saygılarımla.

Resim

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alper3737 » 11 Eki 2011, 21:38

oky ustam dikatlen cekcem ustam ayrintili sekilde resimleri cektricem kayde deger yerleri tesbit ederseniz nokta yeri soylemineze gerek yok ustam sizlerlen beraber arzide olmak isterim saygilar kisa zamanda gelecek kismetse ustam
Kullanıcı avatarı
alper3737
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 11 Eki 2011, 22:12

alper3737 yazdı:ustam resimler icin makina gonderdim fotalari cekmek icin en kisa zamanda resimler verdiginiz bilgi dorultusunda crekilecek desifre 53 ustam hayatagaci ustam sizin verdiginiz bilgileride resimlerlen hepsini yazili bana gondercek ama degirmen varmis cok eskiden mesafe olarak soyluyecek bana tepenin adinida resimlerlen hepsini paylasicam saygilar yorum yapan ustlara emeginize saglik desifre53 ustam hayatagaci ustam hep beraber calisalim burasi ellenmemis bir yer resimleri gonderdigimde anliyacaksiniz arti hilalin icinde cok hahif bir kirik vardi dikat edrseniz coban kirmisti onuda sordurdum orada kabartma hac varmis icinde birsey cikar diye kirmislar ustam bilginize saygilar oymalrin arlarida 25 adim l seklinde dizili

kardeş burada değirmenin mesafesi elbette önemli.... hatta değirmenin kalıntı öreni varsa onuda fotolayın.... istenilen yerlerde çalılar kaldırılarak ve temizlenerek fotolansın.... aşağıda oymanızın birini işaretledim...kanal var nereye kadar kanal var önemli!!!

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir