OYMALARIN ANLAMI NEDİR?

Antik Çağlarda Kurulan Kentler, köyler ve Küçük Yerleşim Alanları
Cevapla
erkan414
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 7
Kayıt: 10 Eyl 2010, 22:41

OYMALARIN ANLAMI NEDİR?

Mesaj gönderen erkan414 » 12 Eyl 2011, 00:53

BU OYMALAR RESİMDEKİ TEPENİN SAĞ BAŞLANGIÇ NOKTASINDA ÇÖKME SEBEBİ İLE AÇILAN BİR TÜNELİN GİRİŞİNDE ÇEKİLMİŞTİR... AYRICA BU TEPE NE OLABİLİR.ÇÖKMEDEN DOLAYI AÇILAN BİR KAÇ YERDE HALA BOZULMAMIŞ KAFA TASI VE DİŞLER HALA ÜZERİNDE OLAN ÇENE KEMİKLERİ BULUNMUŞTUR.AÇILAN TÜNEL ÇOK DAR AMA YİNEDE SÜRÜNEREK İÇERİ GİRMEYİ BAŞARDIM.TÜNELİN SAĞ VE SOL DUVARLARI DİKDÖRTGEN KESME TAŞLAR TAVAN İSE DÜMDÜZ VE PÜRÜZSÜZ UZUN TAŞLARLA DÖŞENMİŞTİR.TÜNEL SONU ORTALAMA 5 M2 BİR ODAYLA SON BULUYOR VE ODANIN ZEMİN ÇOK İNCE KUM VE KUM ÜZERİNE TAMAMEN SU İLE DOLUDUR.O YÜZDEN DAHA İLERİ GİTME ŞANSIM OLMADI.AYRICA 5. RESİMDE GÖRÜLDÜGÜ GİBİ TEPENİN BİR KISMIDA ÇÖKMÜŞTÜR.ÇÖKEN KISIMA BAKILDIĞINDA TEPE TAMAMEN DOLGU MALZEMEDEN VE AŞAĞI DOĞRU SARKAN KEMİKLERLE DOLUDUR.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
BUDA SON RESİM. ÇÖKÜNTÜYÜ BİRAZ İNCELEDİĞİMDE SAĞ KÖŞEDE BUNU FARKETTİM.BİRAZ EŞELEDİKTEN SONRA ÇIKAN KAFATASI.
ResimHayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10585
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19

Re: OYMALARIN ANLAMI NEDİR?

Mesaj gönderen HayatAğacı » 12 Eyl 2011, 09:41

S.A,
ilk resim bir sutun altı... 2 ve 3. resimler güzel ve kaliteli mezar steli(taşı).... sondan birinci resim yarım kalmış dev bir höyük.... payaşım için teşekkürler.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
alp 80
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 820
Kayıt: 20 May 2010, 15:16
Konum: osmanıye

Re: OYMALARIN ANLAMI NEDİR?

Mesaj gönderen alp 80 » 12 Eyl 2011, 18:10

aynen
Hiç bilenlerle,bilmeyenler,bir olurmu ?

Cevapla

“HÖYÜKLER ve ÖREN YERLERİ” sayfasına dön