İKİ KOLLU HAÇ İŞARETİ

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

İKİ KOLLU HAÇ İŞARETİ

Mesajgönderen ZERKAVİ » 07 Oca 2012, 19:31

Resim
Resim
BU SAG TARAFTA UFAK AYNI ISARET
Resim
İŞARETİN OLDUGU KAYA
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
BU KAYA İŞARETİN TAM KARSISINDA
Resim
ÇEVRE FOTOLARI
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
KENDİNİZ İÇİN İSTEGİNİZİ MÜMİN KARDEŞİNİZ İÇİN İSTEMEDİKÇE HAKİKATEN İMAN ETMİŞ OLMAZSINIZ(hadisi şerif)
Kullanıcı avatarı
ZERKAVİ
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Re: İKİ KOLLU HAÇ İŞARETİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 07 Oca 2012, 22:43

S.A,
bariz mezar sembolü.... bizans yada ermeni-rum, çatallı haç sembolü..... haç yapımı pek kaliteli değil...buna rağmen bulunduğu kaya çok güzel özenilerek traşlanmış-düzlenmiş, buda tekrardan kalitesini artırmakta.....
arazide bolca mıcır var...bu mıcırların bir kısmı kayanın doğal parçalanması sonucu, bir kısmıda kayalıkta işlem sonucu arta kalan kesim artığı....
mezar olarak iki şekilde aramalıyız.... burada ya kayalıkta bir kaya mezarı var, yada 1 km alan arazi yüzeyi dahilinde blok kesme tipi mezarlar var....
yukarıda ne demiştim arazide bolca mıcır var, ama bu mıcırın bir kısmına doğal parçalanma dedim... eğer ki arazideki mıcırın hepsi kesim artığı ise O zaman kayalıkta büyük odalı kaya mezarı var demektir... böyle büyük bir kaya mezarının girişide küçük bir kapısı olabilir.... bu biraz zayıf ihtimal olmakla birlikte sonuçta ihtimal dahilindedir.... şimdi kayalıkta sıradışı unsurlar aranmalı, arazi yüzeyinde de toprakla kaynaşmış 1-2 metrelik çapında taş birikintileri aranmalı.... resimlerinizi pc me indirdim... gözüme çarpan emareleri işaretlemeye çalışacağım.... sizde burası için başka resimleriniz varsa yükleyiniz ki, iş hedefine daha basit ulaşsın...saygılarımla.
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen ZERKAVİ » 08 Oca 2012, 22:03

YORUMLARIN İÇİN TEŞEKKÜRLER ABİ :gül
ABİCİM O ALANIN ONÜ UFAK BI ALAN DEDİNİZ GİBİDE MICIRLAR ÇOK YANLIZ HEPSİ KAYADAN DÜŞEN TAŞLAR AŞAGIDAKI RESIMDE İŞARETLEDİGİM YERDE ÇUBUKLA BOŞLUK TESPİTİ YAPTIM AMA SİZLERİN TECRÜBESİNE GÜVENEREK RESMİ SİZİNLEDE PAYLAŞMAK İSTEDİM
ÇUBUK NE KADAR DOGRU YONLENDİRİR BİLMEM AMA SİZİNDE TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANIP BILGI ALMAK İŞİMİ DAHA DA KOLAYLAŞTIRACAK İNŞAALLAH
Resim
KENDİNİZ İÇİN İSTEGİNİZİ MÜMİN KARDEŞİNİZ İÇİN İSTEMEDİKÇE HAKİKATEN İMAN ETMİŞ OLMAZSINIZ(hadisi şerif)
Kullanıcı avatarı
ZERKAVİ
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen HayatAğacı » 08 Oca 2012, 23:46

S.A,
mezar bulma konusunda çubukla amel etmenizi tasvip etmem.... kendi bölgemde yıllarını vermiş bir kaç çubukcu ile tecrübem oldu... kesinlikle boş işler... hem 4'lü çubukcularla, hem L çubukcularla, hem moderin ucu antenli alan taramacılarla tecrübelerim oldu.... internette de videolar izliyorum, yok boşluk tesbit ediyorlar, yok mezar tesbit ediyorlar, boş işlerden başka birşey değil.... dedektörlerle birşeyler bulunduğuna şahit oluyorum ama çubuk türevleri ile ne boşluk nede mezar bulunduğunu tecrübelerim dahilinde tesadüften başka ihtimal vermiyorum... hangi arazide olursanız olun, çubukları tuttuğunuzda mutlaka biryerlere gittiğini tecrübelerimle bilmekteyim....ben tecrübelerimi yazıyorum... tecrübe yaşadığım Abilerimede bunları gücümün yettiğince anlattım ve anlatıyorum...ama inanmaktalar çünkü çubuklarının çektiğini hissediyorlar.... bu hissetmeleri, bunlara, burada lahit var, burada mahsen var, burada tünel var yorumlarına sebeb olmakta...oysaki yine şahit olduklarım içinde lahit var deyip, mahsen var deyip kepçe ile kazılmış yerleride gördüm, tamamen doğal ve bol minarelli kayalıkları deştirmekten başka ellerine birşey geçmemiştir....böyle genele anlatamadığım nice nice olaylar.... çubuklar için gerisi size kalmış....

gelelim işaretlediğiniz yere... şüphe duyduğunuz her yeri kontrol etmeniz sizin tecrübe kazanmanıza sebeb olur.... tecrübe olmadan da bu işlerde bir adım ilerlenmez....resimden pek bir emare görünmüyor... çıplak gözle nasıl bir durumu var bilemiyeceğim.... tekrardan resimlerinizi inceleyeceğim...saygılarımla.

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen ZERKAVİ » 09 Oca 2012, 15:28

TECRUBELERINİZE GUVENDIGIM İÇİN SİZE YOLLADIM BENDE ÇUBUKLARIN BOŞLUK TESPİT ETTİGİNE İNANIYORDUM BU SAATTEN SONRA O INANCIM DA KALMADI YİNE SİZ DEGERLİ ABİLERİMİN TESPİT ETTİGİ VE BENIMDE GOZUME CARPAN YER OLURSA BAKARIM ŞÜPHELENDİGİNİZ YERLERİ İSARET EDERSENİZ BENİ ÇOK MEMNUN EDERSINIZ SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
ZERKAVİ
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 09 Oca 2012, 15:33

s.a. cugun bir işe yaramayacağını fakat bazı umutsuz durumlarda da umut olabileceğini birsey bulsa bile %50 şanla bulabileceğini size söyleyebilirim işaretlediğiniz yerde ben bir şey döremedim ama sağ altındaki büyük kayanın komplesini görmek mümkün mü ??
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen ZERKAVİ » 09 Oca 2012, 15:41

ESRARENGİZ ABİ YUKLEYECEGIM RESİMDE KAYANIN KOMPLESİ VAR
Resim
Kullanıcı avatarı
ZERKAVİ
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 09 Oca 2012, 20:20

kusura bakma kardes varmıs resim zaten görmemişim bu günlerde rahatsızım biraz herhalde yaslanıyoz bişey göremeyverdik :))) kaya uzaktan traşlanmış gibi duruyor var mı öyle bişey
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen ZERKAVİ » 10 Oca 2012, 22:02

ÜSTADLAR BU İŞARETLEDİGİM YERLERDE TRAŞLAMA YADA ŞUPHE VARMI

Resim
Kullanıcı avatarı
ZERKAVİ
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen HayatAğacı » 10 Oca 2012, 22:06

S.A,
kardeş sağ taraftaki kayada kaba bir traşlama var..ama kapak gibi bir durum görmüyorum...yinede kontrol etmende fayda var...

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 10 Oca 2012, 22:14

ustama katılıyorum kontrol etmekten zarar gelmez ... o kaya epeyce büyük aşagıdaki resimdekikayanın önünde duran arkadaşın oldugu yerden cekilmiş resimleri varsa daha net olurdu ...

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen Atilla » 11 Oca 2012, 01:02

Dikkatimi çeken yerleri işaretledim... Bence daha ayrıntılı fotolar paylaşsanız sizin için iyi olur... Saygılarımla

Resim
Tüm yorumlarımı araştırmalarınızı yasal zeminde yürüteceğiniz varsayımıyla ve ön bilgi amacıyla yapıyorum... Kaçak kazı yapmayınız...
Kullanıcı avatarı
Atilla
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen ErAy » 12 Oca 2012, 23:18

Atilla ustama katılıyorum.. :gül
" Asıl yetimler anadan babadan değil ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır..." Hz. Ali (R.A)''

===============>LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM<===============

Resim
Kullanıcı avatarı
ErAy
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 13 Oca 2012, 09:16

basit ermeni haç-ı
ilgilenmeni tavsiye etmem...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen ZERKAVİ » 13 Oca 2012, 22:41

İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA DETAYLI RESIMLERI YUKLEYIP DEDIGINIZ YERLERE BAKACAM YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK SAGOLUN ALLAH HEPINIZDEN RAZI OLSUN
Kullanıcı avatarı
ZERKAVİ
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: dram ve 2 misafir