kanadı acık kartal kayası ...

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

kanadı acık kartal kayası ...

Mesajgönderen barbar » 20 Ağu 2010, 06:40

Resim
Kullanıcı avatarı
barbar
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: kanadı acık kartal kayası ...

Mesajgönderen barbar » 20 Ağu 2010, 06:41

sayın ustalarım resım bu yorumlarınız beklıyorum ınsallah saygılarımla ..
Kullanıcı avatarı
barbar
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 20 Ağu 2010, 13:15

kardeş bu site her resme yorum yapacak kadar bilgisiz bir site değil...definecilikle uğraşiyorsanız en azından bu işin ön bilgilerini alıp uğraşmanız gerekli,aksi halde böyle kayaları çeker çeker site site gönderir, yorum alırsın,boşuna emek veririsin.size tavsiyem nerde ne arayayacığınızı bilmezden araziye çıkmayın.çıkarsanız maddi ve manevi kaybınız büyük olur.

NOT:dost acı söyler
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen HayatAğacı » 20 Ağu 2010, 13:39

kardeş bu resim orjinal değil, alıntıdır.... kendi arazide fotoladığınız resimleri yükleyiniz......
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen barbar » 20 Ağu 2010, 13:52

bu resim alıntı degıldır orjınal resımdır benım evımdedır orjınalı cok eskı bı resımdır onu tekrar yuklemek ıcın dıjıtal fotoyla cektım yukledım .. ben kımseyede bu resımı yorumlayacak kadar bılgısız fılanda demedım ıma etmedım kendı kendınıze bunları nerden cıkarıyorunuz anlamadım ben amotor bırı oldugum ıcın bu ıslere yıllaırını vermıs kısılerınde fıkrını almak ıstedım yanlıs bıse mı yaptımkı acaba bılemıyorum neyse .. tekrarda hayatagacı kardesım e sunu demek ıstıyorum bu resım alıntı degıldır orjınaldır eger bunu kanıtlamam gerekıyorsa da kanıtlarım herturlu benım ogrenmek ıstedegım bu resımde sız ne goruyosunuz yanı evet kanadı acık kartal dır dıyebılırmıyız sayın hocam ...
Kullanıcı avatarı
barbar
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 20 Ağu 2010, 13:58

kanadı açık kartal değil...define işareti hiç değil...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen humeze » 20 Ağu 2010, 13:59

:roll: :roll: :roll:
SANA VERECEĞİM TEK AKIL AKLIN VARSA TEK TAKIL
Kullanıcı avatarı
humeze
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 20 Ağu 2010, 14:02

D E Ş İ F R E 53 yazdı:kardeş bu site her resme yorum yapacak kadar bilgisiz bir site değil...definecilikle uğraşiyorsanız en azından bu işin ön bilgilerini alıp uğraşmanız gerekli,aksi halde böyle kayaları çeker çeker site site gönderir, yorum alırsın,boşuna emek veririsin.size tavsiyem nerde ne arayayacığınızı bilmezden araziye çıkmayın.çıkarsanız maddi ve manevi kaybınız büyük olur.

NOT:dost acı söyler

Hocam Taşı yine gediğine koymuşsun ...Tebriklerrr...
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen HayatAğacı » 20 Ağu 2010, 14:30

barbar yazdı:bu resim alıntı degıldır orjınal resımdır benım evımdedır orjınalı cok eskı bı resımdır onu tekrar yuklemek ıcın dıjıtal fotoyla cektım yukledım .. ben kımseyede bu resımı yorumlayacak kadar bılgısız fılanda demedım ıma etmedım kendı kendınıze bunları nerden cıkarıyorunuz anlamadım ben amotor bırı oldugum ıcın bu ıslere yıllaırını vermıs kısılerınde fıkrını almak ıstedım yanlıs bıse mı yaptımkı acaba bılemıyorum neyse .. tekrarda hayatagacı kardesım e sunu demek ıstıyorum bu resım alıntı degıldır orjınaldır eger bunu kanıtlamam gerekıyorsa da kanıtlarım herturlu benım ogrenmek ıstedegım bu resımde sız ne goruyosunuz yanı evet kanadı acık kartal dır dıyebılırmıyız sayın hocam ...

kardeş bende onu demek istiyorum, bu resim bir çercevede asılı ve sen çerçevedeki resimi fotolayıp yüklemişsin forumu...

bizzat bu kayanın yanına gideceksin, uzak, yakın, dört taraflı fotolayacaksın, sonrasında bizden yorum isteyeceksin.

yoksa bu iş ciddiyetten uzak bir iş olur....işimizi ciddi ve samimi yapalım...

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen PANORMOS » 20 Ağu 2010, 16:23

ustadlarım doğru konulara değinerek bir işaret varsa ve bunu kişi forumda paylaşacaksa işaretin orijinali olmasının yanında yakın çevresinin fotolarını yüzey bulgularınıda belirtmesi lazımki burdaki ustadlar yardımcı olmaya çalışşsın. Burda herkes zaten samimi görüşlerini belirtmekte eğer bir şey görünmüyorsa sana boşuna heves getirecek boş bilgiler bilgi olsun diye vermezler. saygılarımla...
ASGARİ OKUYAN, ASGARİ ÜCRETE TALİM EDER...
Kullanıcı avatarı
PANORMOS
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesajgönderen barbar » 20 Ağu 2010, 17:37

evde asılı bı resım degıl bu eskıden kalma oylesıne kendım cektıgım bı resım bu mesaj yazdıgımız yer kadar boyutu var . merak ettım ve dıjıtalle cektım tabıkı yanına gıdecem ustune altına bakıp sıze tekrar o resmlerı gonderırım ınsallah .. saygılar.
Kullanıcı avatarı
barbar
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 20 Ağu 2010, 18:49

tamam kardeş, siz istediğimiz gibi detaylı bir şekilde fotolayın, biz elimizden gelen herşeyi yaparız, üşenmeyiz tüm olumlu ve olumsuz yönlerini yazarız gelecek resimlere göre....saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen hutame » 30 Ağu 2010, 01:54

bakman gereken yerler ...sırtına cık horosan ara...ayak dıbıne bak horosan ara...baktıgı taraftakı yıgmalrın koruyucusudur...yunan işi..yorum bu...saygılar
Kullanıcı avatarı
hutame
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 30 Ağu 2010, 09:31

hutame yazdı:bakman gereken yerler ...sırtına cık horosan ara...ayak dıbıne bak horosan ara...baktıgı taraftakı yıgmalrın koruyucusudur...yunan işi..yorum bu...saygılar

altına bak, üstüne bak, ayaklarına bak, arkasına bak, karşısına bak, kesin birşeyler vardır....bakda bak...

tek resim, resimde , resimden resim çekilme bir resim, bu resimin altını görmeden üstünü görmeden , ayakları varmı yokmu görmeden, bu resimdeki kayanın ebatlarını görmeden, detayını görmeden , yorum yapmak işte ancak olsa olsa yukardaki gibi, sallama bir yorum olur, neydi, altına bak, sırtına bak, arkasına bak, ayaklarına bak, karşısına bak..haaa birde horsanlı..... yunan işidir...

kartal sembolunu en çok roma kullanmıştır.... japon , çin , yunan işi...... kartal sembollerini roma kullanmıştır ve yukardaki ne olduğu kesinleşmemiş kartal lara benzemez..... karşısında yığma olmaz.... kaya mezar semboludur...kralları için güç ve asaletin simgesi olarak kral kaya mezar simgelerindendir.... ama kartal gibi kartal lardır.... yukarsaki ne olduğunu , önünü arkasını , ayakları varmı yokmu, bilinmeyen, kesinleşmeyen resme bakarak yorum yapmak, sallamaktan öte gitmez, öncelikle resim sahibine ihanettir, buradaki tüm üyelere karşı ihanettir...kendi kendini kandırmaktan öte gitmeyecek yorumlardır....

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 31 Ağu 2010, 08:56

:toka :toka :toka
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen OTANTİK » 16 Eyl 2010, 13:18

deşifre ustama katılıyorum saggıLarr :toka
Kullanıcı avatarı
OTANTİK
DEFİNELERİM ÜYESİ