kaplumbağa

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

kaplumbağa

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 20:14

sevgili arkadaşlar ve değerli ustalar fazla yorum yapmadan size fotolar yayınlıyorum lütfen yorumlarınızı esirgemeyiniz
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

alttaki resimde kaplumbağa gibi olan taşın hemen yanında girişe benzer bir yerin önünde yetişmiş bir çiçek var ama bu çiçek buralarda yetişen bir bitki değil ve çok canlı

Resim

Resim

Resim

kaplumbağanın kafasının üstünde bu yuvarlak var
Resim

Resim

Resim

Resim

alttaki reesim kaplumbağanın tam ön tarafı

Resim

altta ise kaplumbağanın hemen yan tarafı var diğer yan tarafı ise kanyon şeklinde yaklaşık 200 metre uçurum

Resim

alttaki resim kaplumbağanın arkadan görünüşü burada kaplumbağa tam sarı kapı gibi duran kısımın üzerinde

Resim

Resim
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: kaplumbağa

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Mar 2011, 20:48

S.A
kaplumbağa olarak lanse edilen benzemekte ama kaplumbağa figürü olarak yapılan bir sembol değil....taş iki parça ve işçilik yani taştaa traşlanmalar olmuş olsa bile kaplumbağa yapmak için traşlanmamış...

resimlerinizin komplesine baktığımda güzel bir yere benzemekte... büyük blok kayalarda sanki traşlamalar var... aşağıdaki resimlerin detayları gerekmekte...saygılarımla.

Resim

Resim
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 21:03

ÜST TARAFTA SORDUĞUNUZ YUVARLAK OYMA BENİM KAPLUMBAĞAYA BENZETTİĞİM TAŞIN TAM KAFA KISMININ ÜZERİNDE DURUYOR
ALTTAKİ KARA OYMA DİYE BELİRTTİĞİNİZ YER İSE BEN DE ŞİMDİ SİZİN GÖSTERMENİZLE FARKETTİM AMA SİGARA PAKETİ KADAR BİR BÜYÜKLÜĞÜ VAR SANIRIM VE O KAYA BOYLU BOYUNCA 15 METRE KADAR UZUNLUKTA VE 1.5 METRE YÜKSEKLİKTE BİR KAYADIR
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Mar 2011, 21:08

malianna yazdı:ÜST TARAFTA SORDUĞUNUZ YUVARLAK OYMA BENİM KAPLUMBAĞAYA BENZETTİĞİM TAŞIN TAM KAFA KISMININ ÜZERİNDE DURUYOR
ALTTAKİ KARA OYMA DİYE BELİRTTİĞİNİZ YER İSE BEN DE ŞİMDİ SİZİN GÖSTERMENİZLE FARKETTİM AMA SİGARA PAKETİ KADAR BİR BÜYÜKLÜĞÜ VAR SANIRIM VE O KAYA BOYLU BOYUNCA 15 METRE KADAR UZUNLUKTA VE 1.5 METRE YÜKSEKLİKTE BİR KAYADIR

oymanın çapı ve derinliği ne kadar??? dikdörtgen oyma ise işaretlemiş olduğum yer, sıgara paketinden çok büyük orası.... yakın fotoları ve bulunduğu kaya yüzeyini, üst- sırt tarafını ve önündeki arazi yüzeyini fotolayınız...saygılarımla.

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 21:10

TAMAM USTAM ARTIK YARINA FOTOĞRAFLARIM
BU YUVARLAK OYMAYIDA YARIN TAM EBAT VEREBİLİRİM AMA YAKLAŞIK 15 CM ÇAPINDA VE EN AZ 5 CM ÇAPINDA
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 23 Mar 2011, 21:17

malianna yazdı:TAMAM USTAM ARTIK YARINA FOTOĞRAFLARIM
BU YUVARLAK OYMAYIDA YARIN TAM EBAT VEREBİLİRİM AMA YAKLAŞIK 15 CM ÇAPINDA VE EN AZ 5 CM ÇAPINDA

tamam kardeş, yuvarlak oymanında 30 metre etrafını detaylı fotolayınız her yönden.... kayalık olmayan toprak arazi yüzeylerinide fotolayın... mıcırlı yerler, tümsek yerler veya çökek yerleri fotolayınız...saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 23 Mar 2011, 21:44

valla burdaki kaplumbağaya benzeyen taş tam bir kanyonun kenarında bulunuyor etrafında 30metre boş bir mesafe yok ama tekrar foto yapabilirim saygılarımla
oraya yakın yerler var biraz 50metre kadar aşağı kısımda onarı gönderebilirim
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 24 Mar 2011, 00:13

bu yeşil bitkinin olduğu yer kaplumbağa gibi olan taşın heman yanında 2 metre kadar aşağıda ve içeri doğru mağara ya da giriş gibi birşey var

Resim

sanki burası iç kısım traşlanmış ve altta da blok taş var gibi doğru mudur ustalarım

Resim
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 24 Mar 2011, 10:57

Hayatağacı ustamızdan kaçmaz bence sen burda yoğunlaş...

Resim
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen malianna » 24 Mar 2011, 14:44

arkadaşlar benim hanım yabancı .
bu resimdeki çiçeği gösterdim çok güzel eve getirmek istiyorum dedim
hanımın dediği aynen şu : o çiçek bizim insanımız tarafından mezara konulan bir çiçektir istemem dedi.
bu çiçekten etrafta başka hiçbir yerde yok

Resim
hanımın söylediği bu çiçek ismini internette türkçeye çevirdim CALLAS diye bir çiçek ismi çıktı
orjinal ismi de KALLI imiş
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 24 Mar 2011, 14:57

kardeş yengeye katılmıyorum,bizim burda(rizede)ganimet gibi :lol:
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen HayatAğacı » 24 Mar 2011, 15:20

çiçek için bilgim yok... roma mezarlık alanlarında bolca zambak vardır... buda zambak değil zaten...saygılarımla. :gül

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 24 Mar 2011, 15:23

bu çiçek hertarafta var suyu sever suyun oldugu yerlerde cok cıkar genelde ... simdi sen diyecen burda su yok orda kayanın arasında kalmıs bir alan güneş görmemiş ve bu mevsimde normaldir diye düşünüyorum ...ayrıca çiçek değil bu ..
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen malianna » 24 Mar 2011, 19:17

arkadaşlar yorumlarınızdan faydalanmak için ve sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bugün tekrar foto yapmaya gittim ve kaplumbağa gibi olan taşın yanından bir giriş buldum ve içini de fotoğrafladım

öncelikle uzaktan kare oyma zannettiğiniz benden fotosunu istediğiniz yerin fotosunu aşağıda ekliyorum
ben birşeye benzetemedim ama sizin tecrübelerinizle belki bir anlamı vardır

Resim

Resim

kaplumbağanın kafasına benzettiğim taşın üzerindeki yuvarlak oymayıda aşağıda elimden geldiği kadar detaylı göstermeye çalıştım
hemen yanında sarı ile işaretlediğim aşağı doğru küçük bir kanal bu yuvarlak oymayla bağlantılı

Resim

Resim

burda da o yuvarlak oymanın hemen ön tarafında küçük fakat derin oymalar mevcut
el feneri koyduğumda bir yuvarlak belirgin ama onun yanında 2 adet çok küçük fakat 5 cm derinlikte 2 tane daha var

Resim

alttada bu kaplumbağa kafasının hemen kuzey tarafında 3 4 metre mesafede bir çöküntü farkettim ve çalılıkları aralayınca belim kalınlığında bir giriş buldum

Resim

Resim

Resim

bundan soonraki mesajda girdiğim deliğin içinin fotolarını yayınlayacağım bana bayağı ilginç geldi
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 24 Mar 2011, 19:50

bunlarda kaplumbağanın yanındaki içine zor zar girebildiğim deliğin içinin fotoları
bu delikten girince mağara kaplumbağanın baktığı yöne doğru büyük kayanın altına kadar gidiyor

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

içine girdiğim delik yaklaşık 5 6 metre ilerleyebildim zemin olarak tam alttaki resimde kırmızı ile işaretlediğim zeminin olduğu yerin altında bu mağara var

Resim
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 24 Mar 2011, 20:10

evet kaplumbağa adını verdiğim taşa yaklaşık 30 metredeki mesafede bulunan çok mıcırlı alanda yuvarlak oyma ve 3 adet çöküntüyü farkettim yorumlarsanız sevinirim

Resim

Resim

alttaki fotoyu tam yuvarlak oymanın bulunduğu yerden çektim

Resim

Resim

Resim
yorumlarınızı bekliyorum.
bu arada yuvarlak oyma çok kaliteli değil gibi geldi bana
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 24 Mar 2011, 21:41

S.A
demekki kaplumbağa olarak lanse edilen taşında altında mezar odası varmış... ne yazıkki orasıda dağıtılmış.... arazi yüzeyi iyi araştırılırsa başka mezarlar bulunabileceği düşüncesindeyim... aşağıda iki resimde açıklama yaptım....saygılarımla.

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 25 Mar 2011, 00:22

O TRAŞLANMIŞ OLAN KAYA BARİZ KENDİNİ BELLİ EDİYOR ZATEN VE DİĞER KAYA VE TAŞLARDAN FARKLI YÜZEYE SAHİP
BEN YARIN AKŞAM FOTOLARI YÜKLEYEBİLİRİM ÇÜNKÜ GÜZEL ZEMİN FOTOLAMAYA ÇIKACAĞIM
YORUMUN İÇİN ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
ŞUNU BELİRTMELİYİM: İŞARETLEDİĞİM YERLER SİZLERDEN ALDIĞIM BİLGİLERDEN FAYDALANARAK GÖZÜME ÇARPAN AYRINTILARDI. NORMALDE BURALARDA SÜREKLİ ZAMAN GEÇİRİYORUM DAHA ÖNCE BAKTIĞIMDA BÜTÜN YÜZEY BENİM İÇİN AYNI İDİ HİÇ BİR ÖZELLİĞİ YOKTU
:tsk :tsk :tsk
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 25 Mar 2011, 00:29

USTAM YANLIŞ ANLAMAZSAN BEN DE ÖĞRENMEK İÇİN SORMAK İSTERİM:
BU MAĞARANIN İÇİNDE MEZAR ODASI OLDUĞUNU VE BU MEZAR ODASININ SOYGUNA UĞRADIĞINI NASIL ANLADINIZ GERÇEKTEN ÇOK MERAK ETTİM
SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 25 Mar 2011, 00:44

ZEMİN FOTOĞRAFLARI BAŞLIĞI İLE YAYINLAMIŞ OLDUĞUM RESİMLERDE DEŞİFRE53 USTA VE xerkex USTAMIN İŞARETLEYİP BURAYI KONTROL ETMELİSİN DEDİĞİ YER AYNEN AALTTAKİ RESİMDE BENİM KIRMIZI İLE HAYAT AĞACININ YEŞİLLE OKEYLEDİĞİ YER İLE AYNI YER DEMEKKİ FARKLI AÇILARDAAN FOTOLAYINCA BİLE BU AYRINTIYI KİMSE KAÇIRMADI (BURADA MAVİ OLARAK İŞARETLEDİM)
TEBRİKLER USTALA SİZLERİN SAYESİNDE BİŞEYLER ÖĞRENİYOZ

Resim
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 25 Mar 2011, 01:25

Resim

HAYAT AĞACI USTAMINN SÖYLEDİĞİ SOYULMUŞ MEZAR ODASI OLARAK BELİRTTİĞİ MAĞARA TAM BU KAYANIN ALTINDA KALIYOR.
SADECE KÜÇÜK BİR AYRINTI OLARAK BELİRTMEK İSTEDİM
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 25 Mar 2011, 09:38

malianna yazdı:Resim

HAYAT AĞACI USTAMINN SÖYLEDİĞİ SOYULMUŞ MEZAR ODASI OLARAK BELİRTTİĞİ MAĞARA TAM BU KAYANIN ALTINDA KALIYOR.
SADECE KÜÇÜK BİR AYRINTI OLARAK BELİRTMEK İSTEDİM

evet kardeş, daha önce belirtmiştiniz...burada 3 taş durmakta, birinin altında mezar odası çıkmışsa diğer iki taşın altında neden olmasın? diye düşünüyorum :)

diğer iki taş ve arazi yüzeyindeki, sık mıcırlı, tümsek ve çökek yerler, 2 metreye kadar yoklanlanıldığında neyin ney olduğu ortaya çıkar...saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen alp 80 » 25 Mar 2011, 12:44

arkadaşlar gereken yorumu yapmışlar,çiçek diye bahsetdigin pancar oyudur,k.maraşın andırın ilçesinde bu ot çok meşhurdur,tirşik isminde yemegı yapılır,çok şifalıdır,hatta ANDIRIN dOKTORU diyede söylenir,bu ot mersin tarafında portakal bahçelerınde çok olur,hayvan zibilini çok sever,ama mersin tarafında yılan otu diye bilinir ve yemegi yapıldıgını bilmezler orda hiç kıymeti yoktur,bizim hemşeriler oraya gider toplar burda satar,kilosu 2 liraya kadar satılır.
Hiç bilenlerle,bilmeyenler,bir olurmu ?
Kullanıcı avatarı
alp 80
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen malianna » 25 Mar 2011, 14:09

HayatAğacı yazdı:S.A
demekki kaplumbağa olarak lanse edilen taşında altında mezar odası varmış... ne yazıkki orasıda dağıtılmış.... arazi yüzeyi iyi araştırılırsa başka mezarlar bulunabileceği düşüncesindeyim... aşağıda iki resimde açıklama yaptım....saygılarımla.

Resim

Resim

ustam burasının mezar odasıolduğunu ve de soyguna uğradığını nasıl anladını gerçekten ama gerçekten çok merak ettim.
yanlış anlaşılma olmasın sadece öğrenmek amaçlı soruyorum
:özür
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen D E Ş İ F R E 53 » 25 Mar 2011, 14:38

eğer buraya girmessen ben sana tekme tokat gireceğim :ok :D :D :gül

Resim
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM
Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Sonraki

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir