4 yıldır emek verdiğim bir yer...ÖNEMLİ ARKADAŞLAR...

MAN KAFA, CAHİLLİKTE SINIR TANIMAYAN, FANTAZİ ÜRETEN YORUMLARIN ATILDIĞI ÇÖPLÜK ALANIMIZ
Kilitli
firarperest
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

4 yıldır emek verdiğim bir yer...ÖNEMLİ ARKADAŞLAR...

Mesaj gönderen firarperest » 01 May 2013, 13:54

Resim
Resim
Resim
Bu iki resimdeki işaretler yanyana durmakta...
Resim
Resim
Burayı ben açtım...
Resim

Resim
Resim

300 metre sağına doğru farklı mağbet...

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: 4 yıldır emek verdiğim bir yer...ÖNEMLİ ARKADAŞLAR...

Mesaj gönderen HayatAğacı » 01 May 2013, 16:05

S.A,
kardeş emek verilecek bir durumu yok buranın... antik sembol namına birşey olmadığı gibi
işçilik namınada birşey yok... kafa yormanı tavsiye etmem burası için...saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

kasoooo
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kasoooo » 01 May 2013, 18:09

deniz kenarları veya su kenarlarında oluşan oyuklar her zaman yanıltmıştır ilgili arkadaşları..doğal oluşumlar..emeğe yazık..

firarperest
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen firarperest » 01 May 2013, 23:42

6. resim 4 kapaktan oluşan bi yapı üst iki kapağını aldım içerisi içeri doğru 2 metre oyuk...
7. resim bi surat tamamen yapıştırma olarak yapılmış resmin açısından dolayı bellilik oranı az...
8. resim yarım oval bi oyuk dışında üçken var...karşıdan bakıldığı zaman bir noktadan görüle bilen bi üçgen de içinde var...
9. resim bi kuyu 2 metre kadar girdim zamanında ama hala devamı var giremedim...

firarperest
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen firarperest » 02 May 2013, 00:06

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Bu yapıda ilk attığım resimlerle aynı yerleşimde bulunan bi yapı...
Bu yapılara doğal diyebilen insanı kusura bakmayın ama kaale bile alamam arkadaşlar...
Her noktasında emeğim vardır...
Bir çok insan getirdim,bu birçok insanın her birinden farklı bilgiler aldım farklı şeyler öğrendim...
Birçok makine geldi gitti...
Neticede yerleri öğrendim...
Ama zor HİÇ KOLAY DEĞİL...
Buraya danışma amacım belki bu zamana kadar bilmediğim birşeyi öğrenebilmek...
Belki gözden kaçan bir nokta yada ne bilim farklı birşey...
Bu kadar samimi yazıyorum arkadaşlar...
Bu tarz yerler her zaman bulunamıyor...

firarperest
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen firarperest » 02 May 2013, 00:41

http://youtu.be/v0ozHAMif1o

http://youtu.be/v0ozHAMif1o

Bu video kuyunun başında çekildi...Bilen İnsanlar için söylüyorum arkadaşlar seslere kulak verdiğiniz zaman anlayabilirsiniz ne olduğunu...
``Cin ler alemini herkez bilemez``

Kullanıcı avatarı
BoZKurT38
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen BoZKurT38 » 02 May 2013, 00:58

S.a kardeş
burası nasıl bir kuyu ? bu kuyu dediğiniz o üstteki yüklediğiniz fotolala aynı yerde demi. kii farklı yer zaten olamaz gibi. ve dinleyin demişiniz ama 3 kere dinledim ben bişey anlayamadım ! bilmeyenler ve anlayamıyanlar için açıklama yaparmısınız lütfen. siz yada başkaları kulak verdiginde ne duyuyorsunuz ?
Biz Türküz. Tarihimize ve en yakın mazimize dayanarak Türk'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız..!

Ne Mutlu Türk'üm Diyene.!!!

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM !!!

Kullanıcı avatarı
BoZKurT38
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen BoZKurT38 » 02 May 2013, 01:09

7 kere daha dinledim hala bişey anlayamadım :)
Biz Türküz. Tarihimize ve en yakın mazimize dayanarak Türk'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız..!

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM !!!

firarperest
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen firarperest » 02 May 2013, 01:16

Aynı yerdeki ikinci kuyu bu...

inan Bunu bile zor koydum,daha fazla yorum yapamam...

sıkıntı çekiyorum sonrasında...

Kullanıcı avatarı
BoZKurT38
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen BoZKurT38 » 02 May 2013, 01:33

sıkıntılı bir durum evet :arrow:

resumat
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen resumat » 02 May 2013, 17:01

kardes burdakıler anlamaz bu kaya işlerinden sen bı kac bılen daha bul ugras bak nasıl olsa tuzada bulmussun bi tane mezar oyman var oh daha ne ama asıl taviyem sana fıkır veren buyuk beyınlere 100 de 80 verıp onlara yaptırman :)
Ben bir kişiyim. Ama gene de biriyim. Her şeyi yapamam ama gene de bir şeyler yapabilirim. O yapabileceğim bir şeyleri yapmayı asla reddetmem

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 02 May 2013, 17:13

resumat yazdı:kardes burdakıler anlamaz bu kaya işlerinden sen bı kac bılen daha bul ugras bak nasıl olsa tuzada bulmussun bi tane mezar oyman var oh daha ne ama asıl taviyem sana fıkır veren buyuk beyınlere 100 de 80 verıp onlara yaptırman :)
evet, son resimleriniz ve videonuzda da ne sembol var, ne işçilik var.... antik döneme ait hiçbirşey yok... bize güvenin veya güvenmeyin, bizim fikirlerimizi kabul edin yada etmeyin.... burada biri çıkarda işçilk var, tuzak var, kabartma yüz va derse veya diyorsa, o size kötülükten başka birşey yapmıyor demektir...
bizde istiyoruz, defineci kardeşlerimiz birşeyler bulsun, ihya olsun diye..ama boş boş çalışma yapmasınada gönlümüz razı olmuyor... antik insanları ne kadar az tanırsak, o kadar doğal oluşumların peşinden kaşarız...saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

resumat
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen resumat » 02 May 2013, 17:23

Bu yapıda ilk attığım resimlerle aynı yerleşimde bulunan bi yapı...
Bu yapılara doğal diyebilen insanı kusura bakmayın ama kaale bile alamam arkadaşlar...
Her noktasında emeğim vardır...
Bir çok insan getirdim,bu birçok insanın her birinden farklı bilgiler aldım farklı şeyler öğrendim...
Birçok makine geldi gitti...
Neticede yerleri öğrendim...
Ama zor HİÇ KOLAY DEĞİL...
Buraya danışma amacım belki bu zamana kadar bilmediğim birşeyi öğrenebilmek...
Belki gözden kaçan bir nokta yada ne bilim farklı birşey...
Bu kadar samimi yazıyorum arkadaşlar...
Bu tarz yerler her zaman bulunamıyor...

firarperest
DEFİNELERİM ÜYESİ

bende bu yazıya kızdım onca insan gelmıs bakmıs fıkır vermıs insan bosa ugrastırmak kadar ezıyet edıcı bır sey var mıya agzı olan konusuyo madem bır işle ugrasıyosun bır tane akıl insan bul onun yolundan gıt istenmeyen yorum oldumu sen anlamıyosun derler kusura bakmasın o zamn ugras 4 sene degıl 10 sene bos yere kazıranlarada allah razı olsun onlar bıldı amma velakın CINLER GOTURUYO ONLAR NAPSIN DE ALAN RAZI VEREN RAZI OLSUN
Ben bir kişiyim. Ama gene de biriyim. Her şeyi yapamam ama gene de bir şeyler yapabilirim. O yapabileceğim bir şeyleri yapmayı asla reddetmem

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 02 May 2013, 17:57

firarperest arkadaşım, bizi kaale bile almıyorsun.... 4 yılda onca güvendiğin insanla neden bulamadın.... daha ne aradığını bilmiyorusun.... bu kafaylada çok ararısın burada..

bizleri ister kaale al ister alma... biz senden birşey beklemiyoruz... para pul istemiyoruz....karşılıksız hizmet veriyoruz... varmı bunun ötesi... ne aradığınızı bilin... aradığınızın hangi millete ait olduğunu bilin... antik insanlar sembollerine değer vermişlerdir... sembollerini inançlarından dolayı yapmışlardır... bariz semboller olmadan birşeyin peşine düşmeyin.... ayrıca coğrafya bilginizde olsun... doğadaki lapyalaşmaları iyi inceleyin... insanoğlu tarafından yapılan bir iz, sembol ie doğanın oluşturduğu lapyalaşma arasındaki dağlar kadar farkı anlamanız için aşağıdaki linkide inceleyin.

ruzgar-kar-yagmur-asindirmasi-lapya-orn ... t4548.html

su-asindirmasi-lapya-ornekleri-t4545.html

zoradam
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen zoradam » 02 May 2013, 18:57

arkadaşım sen bence hayalperes olarak degiştir nikini sonra çık bu siten bir üfürükçü hoca bul ve yoluna devam et ayrıca sana dost nasihatı labyaları çok ama çok uzun süre oku :dede

nico41
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen nico41 » 02 May 2013, 19:30

slm lütfen üstadlara biraz saygı

zoradam
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen zoradam » 02 May 2013, 22:44

bakın ben yaklaşık 3 yıldır burdayım allahıma bin şükürler olsun kimseden ne bir saygısızlık nede hurafacılık gördüm tam tersi hayat agacı ustam esrarengiz deşifre ustaların insanlardan hiç bir çıkar gözetmeden verdikleri bilgilerin ne kadar dogru oldugunu anlamıyorsa arkadaşlar yapacakları tek şey araştırmak ve ben gerçekten insanlarımıza ne kadar ögretmeye çalışılsa tam tersi hareket edip hala aynı kafada olduklarından kızıyorum tembel bir millet oldugumuzdan avanta peşinde koştugumuzdan haybeci oluşumuzdan gerçekleri görme özürlü olduklarına inanıyorum daha çok fırın ekmek yemek gerekli bu işi ögrenmek için cinler periler sonra gelir cebindekini yerler oda yetmez malı kaydırır giderler :dede :komik :komik

firarperest
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen firarperest » 03 May 2013, 00:28

Resim
Resim

Bu çakıllar buraya nasıl gelip kondu ? ...

Resim

Bu boya neyin nesi ? ... (mavisi beyazıda var)

Resim

Bunu doğamı yapmış ? ...

Resim
Resim

Sol tarafını ben patlattım eski hali bu...yeni hali yukarıda attığım resimlerde var...bu nasıl doğal bi oluşum anlatırmısınız arkadaşlar ...

Resim

Bunun anlamını bilmiyorum...

Resim
Resim

Siz bu kapakları bile doğal yaptınız...Doğa nasıl iki tane aynı cm kayayı yanyana koyup biryeri kapatıyor...ki ben burayı açtım...İşareti yanında delik var...

BENİM DÜŞÜNCEM BU BİLMEDİĞİNİZ Bİ OLUŞUM...Kİ BU GÜN ZANNETMEYİNİZ Kİ ARKEOLOGLAR TÜM UYGARLIKLARI BİLİYOR...SARAY VİZE ARASINDA ORMANLIK ALANDA TRAKLARA AİT KALINTILARI DAHA YENİ YENİ BULUYORLAR BU UYGARLIK HAKKINDA BİLMEDİKLERİ BİRÇOK ŞEYİ ÖĞRENİYORLAR Kİ BU ÜST DÜZEY Bİ UYGARLIK...BENİM TUHAFIMA GİDEN HERŞEYİ BİLİYORMUŞCASINA KONUŞMALARINIZ...

ARKADAŞLAR KORSANLARIN YERLERİ BURALAR...ANADOLUDA GEZEN Bİ İNSAN KORSANLARI BİLEMEZ...HERYERDE KARŞINIZA ÇIKMAZ BU MUABBET...

Ne aradığıni bilmiyorsun demiş bir arakadaş...ne aradığımı söyledim ``belki gözden kaçan bilmediğim farklı bir muabbet devamında farklı düşünceleri açığa çıkartıcak bi başlangıç``

Bir çok yere gittim birçok yerde bulundum...Bu bi çok yerin geneli birbirleriyle aynı emsaldeydi...AMA BURASI FARKLI...BURASI DİĞER YERLERE BENZEMİYOR...
Orjinalinde işciliği çok güzel ama karadeniz kıyısında kalışı ve dalgaların yıllardır kayaları dövüşüyle zamanın yıprattığı bi kesim...

Okuyarak öğrenmedim...görerek koşturarak yaşayarak öğrendim bilgilerimi...bizzat olayların içinde oluşumla sorguladım...

YİNE AMA DİYORUM ÇÜNKÜ AMA SİZ BİLMEMEYİ KABULLENEMİYORSUNUZ...

Bilmediğiniz yerler hakkında orda birşey yok dediğinizde orası hakkında koşturan insanın umudunu kırıyorsunuz...Ki bu en kötüsü...

Kullanıcı avatarı
BoZKurT38
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen BoZKurT38 » 03 May 2013, 00:56

o açtığım yer dediğiniz nasıl bi yer yani kapağı (kapak dediğiniz yada sandığınız) açtınız boşluğu buldunuz mu ? yani mezarı yada başka biseyi ?

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 03 May 2013, 00:58

s.a,
kardeş görmediğim bir sembol olabilir... ben hiçbir konumda hiçbir zaman herşeyi biliyorum demedim... bu bir kere aklına yer etsin.... çok nadir konularda, anlamını çıkartamadım dediklerimde oldu.... tüm yazılarımı iyice oku beni tanı ondan sonra, diyeceğini de.... son gelen resimlerinide yükledin... bu çakılları kim koydu diyorsun, o çakıllar antik bir kalıntı izi değil... bir kere o taş kırıntılarına bak yakın zamnada kırılmışlar... şahsi görüşümde yukarıdan dinamitle ayrık duran kayanın bir kısmını patlatmışlar... her ne şekilde olursa olsun yakın dönemde kayanın bir kısmı patlatılmış... boya dediğin kırmızılı, kahverengili, beyazlı, boya değildir... kayanın bir kısmında öyle bir oksitlenme olmuş...en sondan birinci resimdeki ayak görünen kaya doğal oluşumdur... orada insanoğlu tarafından yanana yerleştirilme gibi bir olay kesinlikle yoktur... böyle basit bir görüntü için yazdığıma bile değmez... sende buna iki tane kapak diyorsan, ben zaten sana birşey anlatamam...senle benim aramda galaksiler kadar fark var demektir...
benim sana var veya yok demem, bana birşeyde kazandırmaz... ben bıurada karşılıksız hizmet veriyorsam, bu senin karına olmalı ve teşekkür etmelisin... ben burada karşılıksız hizmet veriyorum ve kimseye minnettar değilim....
bilmediğim sembol olabilir, belki görmediğim sembolde olabilir, ama bir oluşumun insanoğlu tarafındanmı, yoksa doğalmı olduğunu çok çok iyi ayırt edebiliyorum...ve sendende galeksiler kadar farkım olduğunu bu yazılarınla biliyorum...

sen orayı ister patlat, ister delik deşik et, ne yaparsan yap... bizler sana cahiliz, sen sana göre bilgili insanları bul... karşılıksız hizmetimin karşılığı senden cahillik suçlaması olamaz... ben sana muhtaç değilim... ama sen definecilik yaptığın sürece her zaman bana muhtaçsın.... forumuma üye olarak gelmezsin, ama nette araştırma yaparken her zmana benim yazılarımla karşılaşırsın ve okursun... mekan senin , hayrını gör... bu forumdan senin istediğin ütopik yorumlar çıkmaz... başka sitelerde dolaşmanı tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
BoZKurT38
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen BoZKurT38 » 03 May 2013, 01:08

ağzına sağlık abi :) gülüyordum bende iki gündür ya moralsizlere iyi geliyordu :çatla

firarperest
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen firarperest » 03 May 2013, 01:23

Sabır be kardeşim :) önce sabır ... iki yokladık öldünüz öldünüz dirildiniz ... öyle bir insan arıyorum ki herşeyiyle birşeyler öğrenebiliceğim ... interneti de bi deniyim dedim :) ...

İşin en komedi tarafı ne biliyormusun senin üstüne basa basa doğal dediğin yerden bakır bir levha çıkardım ...

Kayalar insanlardan tilkidir bazen öyle bir doğal görünür gizlerki kendini üstünden milyon kez geç anlayamazsın ama bazende bire birde elle yapılmış dediğin yer doğaldır ...

Hiç bilemezsin...

Bunca insan sana bağlıyor kendini bence bunun ağırlığını al üstüne taşımayı bile bil sözlerin bu insanları etkiliyor ama iyi ama kötü...Bunun farkına var isterim...

Dostca kal...

Daha sarmicam sana :) ...

SABIRLA...

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 03 May 2013, 08:30

Sa
Sana son bir cevap hakkı tanıyıp konuyu öyle kilitlemek istedim. .. son sözünüde yazdın. Sen boş hayal dünyanda çırpınmaya devam et... Nedir bakır levha boş işkembeden at.. bizde yuttuk zaten... Kendine bir falcı sitesi bul... orada bu kayalığa kaş göz çizerek mahseni bulursunuz. ..
Konu kilitli ve hak ettiği yere taşındı .

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 19 May 2013, 11:25

Kardeş bizim ustalar bişey bilmez...bilmediği için bu resmede doğal demişler :D
büyük üstadlar denilen kişiler, hep böyle yorum yaparak büyük üstad oldular...şimdi bende böyle yorum yaptığım için büyük üstadmı oldum :?: :?: :?: ... :lol: :lol: :lol:

Resim
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 19 May 2013, 11:29

Abi turnayı gözünden vurdun.... bir numarasın.... :ok :lol:

Kilitli

“KAYA FALCILIĞI ÖRNEKLERİ” sayfasına dön