İşaret ve Kapak Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum

Kaya Mezarları Hakkında Bilgilerin ve Resimlerinin Paylaşıldığı Bölüm
ExcalibuR
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ExcalibuR » 16 May 2015, 12:44

Resim
Resim
Resim

Çukurun soluna dogru üç adet üçgen belirgin.
Bu çukurun sagında bir dere var aktif sürekli su akmakta.
Bu derenin sag kenarında ise yani cukurun karsı yakasında o kapak görünümlü yer var.
Çukurun yanındaki Oklar batıyı gösterirken bu kapak gibi yer ise tam tersinde dogusunda kalıyor.
Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden tesekkurler

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: İşaret ve Kapak Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum

Mesaj gönderen HayatAğacı » 18 May 2015, 20:25

s.a,
mezarla alakalı bir durum yok, emek harcamayın, boş yere külfet olmasın size.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

ExcalibuR
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ExcalibuR » 19 May 2015, 15:30

Şüphelendiğim yere 7-8 metre mesafede 3 çukur.
Resim

Şüphelenilen yerin 15 metre civarı altında yuvarlak çukur ve sol tarafında dikdörtgen cukur
Resim

Şüphelenilen yerin 20 metre aşagısında bir deve nalı ve 2 çukur aynı hizada.
Resim

Şüphelendiğim yer ile tam karşı karşıya olup daha onceleri keşfedilmiş yer.
Resim

Şüphelendiğim yer
Resim

ExcalibuR
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ExcalibuR » 19 May 2015, 15:55

Bu resimde sırayla deve nalı ve 2 çukur var. ortadaki çukur diğer cukurlara göre daha orjinal ve işçilikli.
diğer cukur daha dar ve bunun kadar derin degil.

Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 27 May 2015, 09:09

s.a,
son resimlerdeki oymalar doğal değildir, belki mezarla ilgili oymalardır, bir kaç yüz metre alanı iyice gezmek lazım, bizim gelemeyeceğimize göre siz geniş açılı fotolar çekin, belki dikkat çeken bir takım emareler görebiliriz, toprak yüzey varsa oraları resimlerinide çekin.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Platinsiz olmaz
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Platinsiz olmaz » 19 Ağu 2015, 21:29

S.A kardeş
Yuvarlak oyma çeşitleri o kadar çok ki elimden geldiğince yorumlamaya çalışıcam.
Resim 3:Yuvarlak oymanın yanında iki adet küçük oyma varsa yön tarifi verir büyük olanın arkasına geçilip küçük olana
bakılır Ana oyma değil (büyük, normal, küçük) sen küçükten normale doğru bakacaksın. Ve sunu çanağı arayacaksın.

İki oyma olan yere geldiğin zaman sırtını doğuya dönük şekilde şüphe duyulan mezar bölgesine doğru ilerle.
Bu tip mezarlar engebeli arazilerde suyu gören yerlerdedir. Fakat derenin taşma ihtimaline karşı mezarı etkileyebileceği
yere kadar inilmemelidir. Şüphelendiğin yerlerde sunu çanağı ara toprak yüzeyde mucur kalıntıları veya yüksek taş
yığıntıları aramanı tavsiye ederim. Kolay gelsin kardeş.
Alim ile sohbet edersen alırsın mertebe , Nadan ile edersen muhabbet dönersin merkebe..!!!.

Kullanıcı avatarı
bloud
BaNNeD
BaNNeD

Mesaj gönderen bloud » 19 Ağu 2015, 23:47

3 aydır burdan haber gelmemiş aramızda kalsın işi gördü bu kardeşimiz ellaam.

Platinsiz olmaz
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Platinsiz olmaz » 20 Ağu 2015, 00:34

Çok özür yorumu düzelteyim kafam karıştı
Yuvarlak oyma çeşitleri o kadar çok ki elimden geldiğince yorumlamaya çalışıcam.
Resim 3:Yuvarlak oymanın yanında iki adet küçük oyma varsa yön tarifi verir büyük olanın arkasına geçilip küçük olana
bakılır Ana oyma değil (büyük, normal, küçük) sen normalden küçüğe doğru bakacaksın. Ve sunu çanağı arayacaksın.
Alim ile sohbet edersen alırsın mertebe , Nadan ile edersen muhabbet dönersin merkebe..!!!.

“KAYA MEZARLARI” sayfasına dön