Kayaçların Ayrışması

Doğal Kayaların Çeşitleri, Oluşumları, Hakkında Konuların İşlendiği Bölümümüz
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Kayaçların Ayrışması

Mesaj gönderen HayatAğacı » 10 Eyl 2011, 20:55

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

asensau
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Kayaçların Ayrışması

Mesaj gönderen asensau » 16 Ağu 2012, 13:28

saollasın ustam

Önerk
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Kayaçların Ayrışması

Mesaj gönderen Önerk » 04 Mar 2014, 22:23

GÖK TAŞI konusu da benim ilgi alanım;
Bir jeolog bilgisi benim için önemli.Çünkü son bir buçuk senedir arştımalarım ve jeolojik keşiflerim neredeyse çözdükçe karmaşıklaşan bilmeceye döndü.
Bu aslında güzel bir olay.Basit bir taş bile içinde ne sırlar saklıyor.İnsan içine girince anlıyor.
Ben bulduğum (gök taşı olduğunu düşündüğüm) bir demir yoğunluklu taşın peşine düştüm.Bir çok şey öğrendim.Ve bu macera beni bir kaç kraterimsi yapı keşfetmeye kadar götürdü.Volkan krateri olmadığını (jeolojik araştırmalar o bölgede volkan olmadığını söylüyor) biliyorum.Dolin olmadığını da biliyorum.
keşfettiklerimden en az biri yüksek oranda meteor krateri olma potansiyeli taşıyor.Ama memleketimiz jolojileri ellerindeki aletle bu impact etkiyi ölçemiyor. Şimdi bir meteor krateri bulma peşindeyim.Yani çevresinde gök taşı ve tektit olasn krater..Umarım bulurum..Eğer göktaşları ile ilgileniyorsanız bu konuda bilgilerinizden yaralanmak isterim.
Saygılarımla

“Kayaçlar ve Jeoloji” sayfasına dön