KİLİSE KALINTILARI

Kilise-Manastır Yapılarının Bölümleri Ve Kilise Mezarlıkları hakkında Bilgi Paylaşımının yer Aldığı Bölüm
Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

KİLİSE KALINTILARI

Mesaj gönderen TOLUNAY-10 » 11 Ağu 2014, 00:47

S.A. arkadaşlar.
Bir problemden dolayı yapı kalıntılarına ait fotoğrafları 3. bir kişi görmemesi için HAYAT AĞACI ustanın özeline 03 agustosta gönderdim.
neden gönderdiğimide kendisine notta yazdım. bu gün ayın 11'i ve 2 defa bakabildinmi diye mesaj göndermeme rağmen ilkine cevap 06 sında daha bakamadım gülümseme. hala bana bir cevap gelmemiştir.

1. Ustalardan yada moderatörlerden yorum konusunda zorlayıcı bir tavrım yoktur. Mecburda değillerdir.

2. Ben formda bir arkadaşınızım. Her gün yorumlarını okumama ve forma girmesine ragmen benim resimlerime yorum yapılmamasını anlayamadım. Unutulsa veya zamanı olmasa diğerlerine de yorum yapmazdı.

3. Özel mesaj kullanılmaması gerekiyorsa yada zaman kaybıysa bu panelde bulunmaması gerekir.

4. Konyadan gelen bir sahısta benim fotolarımın işi ne diye kendi kendime sordum. formdan kopyalayabilir. Bir konuya daha parmak basmak istiyorum. Formda yetkili kişilere kopyalama yetkisi verilmesini ve bizlerin formdan kopyalama yapamamamızın saglanmasını rica ediyorum. 3. kişiler bölgeleri az cok biliyorsa yada kopyalama yaparak bölgenin insanlarına ( ormancı-çoban vb.) sorduklarında hemde etraflıca fotoladığımızda yeri bulabilirler. buda bizim için dezavantaş ve gizlilik kurallarını ihlal olur.

Yönetimin konu hakkında düşüncelerini bu konu başlığında görmek isterim. Saygılar.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: KİLİSE KALINTILARI

Mesaj gönderen HayatAğacı » 11 Ağu 2014, 10:17

s.a,
Abicim genellikle cepten girdiğim için özellere pek bakamıyorum.... yaz ayında işler yoğun olduğundan pc den pek girmeye vaktim olmuyor.... bu yüzden genellikle cepten giriyorum.... pc den günde bir kere giriyorum....

hem esnafım hem sınavlarım var, hem akrabalar izinde burada, düğünler, kopturmacalar, v.s v.s..... ancak zaman buluyorum yaz ayında....

resimlerinize şimdi baktım.... kilise diyorsun ama çalışma yapılan yer 1,5 mterye, 1 metre çapında ve 1,5 metre derinliğinde çalışma yapılmış.... kocaman kilise yerinde sadece böyle bir çukurda samanlıkta iğne aramak gibidir....

çevre resimleri yok kilisemi değilmi benim açımdan kesin değil ama orada bir yapı olduğu her halinden belli... eğerki kilise ise ermeni kilisesidir yada bizansın son dönemlerine takabül eden bir kilisedir.... böyle bir durumda çalışma şekli yalnış....

mutlaka bir metal bulma cihazı olmalı ve önce taranmalı, sonra çalışma yapıldıkca taranmalıdır.... sonrasında yüksekce bir yere çıkıp kilisenin sınırları tesbit edilmeye çalışılmalı.... doğusunda mihrabı olur, doğusunda yoğunlaşılmalı.... bahçe alanı mutlaka vardır ve bahçe alanında mezarlar olur... oralarıda es geçilmemeli.... sonrasında papaz evi kilise dışındamı diye bir kaç yüz metrede yada birkaç km alanda ufak bir ev kalıntısı aranmalıdır....

kilise ile bilgiler forumumuzda fazlaca bilgi mevcut.... kilise bölümümüzden araştırma yapabilirsiniz.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen TOLUNAY-10 » 13 Ağu 2014, 00:22

S.A. Definelerim com Yönetimi.

Resimlerinin kopyalanması konusunda yorum ve öneri yazılmamış olduğunu gördüm. sizden cevap bekliyorum.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 13 Ağu 2014, 00:31

TOLUNAY-10 yazdı:S.A. Definelerim com Yönetimi.

Resimlerinin kopyalanması konusunda yorum ve öneri yazılmamış olduğunu gördüm. sizden cevap bekliyorum.
Yazıları kopyalamaz yapabilirim... Resimleride sadece misafirlere görünmez yapabilirim.. Ama üye olarak girenlere resim kopyalama özelliğini kaldırma diye bir mod varmı bilmiyorum..
Forum yazılımının temelinde yok boyle bir özellik kaldırma sistemi.. Yinede araştırayım..
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
nirvana_jr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen nirvana_jr » 13 Ağu 2014, 20:26

HayatAğacı yazdı:
TOLUNAY-10 yazdı:S.A. Definelerim com Yönetimi.

Yazıları kopyalamaz yapabilirim... Resimleride sadece misafirlere görünmez yapabilirim.. Ama üye olarak girenlere resim kopyalama özelliğini kaldırma diye bir mod varmı bilmiyorum..
Forum yazılımının temelinde yok boyle bir özellik kaldırma sistemi.. Yinede araştırayım..
olsa bile print screen yapılabilir.. resmi almak isteyen her türlü alır
Şerefsizce söylenen yalanlar hoşumuza gitmişti bu yüzdendir onurlu bir doğruyu kabullenemedik..

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen TOLUNAY-10 » 14 Ağu 2014, 00:12

S.A. arkadaşlar
Başka herhangi bir şekili resimi kopyalamaya kalktığınızda işaret çıkıyo kopyalanmaz diyor. ondan söyledim.

“KİLİSE - MANASTIR YERLEŞİMİ VE MEZARLARI” sayfasına dön