Kilise ve bi kaç işaret.

Kilise-Manastır Yapılarının Bölümleri Ve Kilise Mezarlıkları hakkında Bilgi Paylaşımının yer Aldığı Bölüm
Kullanıcı avatarı
LebregoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Kilise ve bi kaç işaret.

Mesaj gönderen LebregoN » 21 Mar 2013, 07:58

Merhabalar öncelikle resimleri buraya koymak için çekmediğimden dolayı detaylı bi çekim olmadı,ilk resimde 2 işaret dikkatimi çekti ters duran hac'a benzer bi işleme ve hemen üzerindeki anlam veremediğim başka bi simge.ayrıca dikkatimi çeken ilk resimdeki pencerede 6 delik bulunmakta kilisenin diğer pencerelerinin hepsinde 7 delik bulunmakta.son resimlerdeki kuyuya benzer yapıda mihrabın 3-4metre çaprazında kuzey doğuya bakan kısmında.(sitenizden edindiğim bilgilere dayanarak şüphelendiğim birçok kaya mezarı,zemin altı mezarı,mağara girişleri ve kiliseler var..bunların ilerleyen zamanda detaylı bi resimlerini çekip siz değerli üstadlarımızın yorumlarına ve fikirlerine danışmak bilgilenmek isterim şimdiden teşekkür ederim.)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
LebregoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Kilise ve bi kaç işaret.

Mesaj gönderen LebregoN » 21 Mar 2013, 10:19

Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 21 Mar 2013, 10:38

Kilise ibadete açıkmı?önce onu bilelim...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

Kullanıcı avatarı
LebregoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen LebregoN » 21 Mar 2013, 10:52

Kilise şehir yaşamından uzak biyerde yaklaşık 500 metre kuzeyinde deniz var..normal asfalt yoldan giderken araç içinden zor görülcek biyerde iyi kamufile olmuş biyer..yani ıssız biyerde kiliseye ait bi levha yok..içeride bi kaç ayin tarzı bişiler yapılmış ingiliz turistler tarafından..isteyen girebiliyor tabi kapasını kapamışlar ama kilit bölgesi eski yeni yapılan kapıya çakmışlar çivi gibi çekince çıkıyo ve açılıyor kapısı..

Kullanıcı avatarı
LebregoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen LebregoN » 21 Mar 2013, 11:01

çok sık ziyaret edilen bi kilise değil bilindik bi yerde olmaması dolayısıyla..başıboş bırakılmış gbi

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 21 Mar 2013, 11:31

Burası dikkatimi çekti,çökmemi var?
Resim
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

Kullanıcı avatarı
LebregoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen LebregoN » 21 Mar 2013, 12:06

Evet çökme var orada..dha doğrusu resimdeki çukur olan bölgenin üst kısmında kalıyor orası..

Kullanıcı avatarı
LebregoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen LebregoN » 21 Mar 2013, 12:08

bu kilisenin yaklaşık 100'er metre etrafında çok sayıda taş birikintileri var..bugün çekebilirsem detaylı resimleri çekip koyucam.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 21 Mar 2013, 12:28

s.a,
kilise içerisinde tabanda ve duvarsa farklı taşları araştır.. yerinden oynamış görünen taşları es geçme... sıvalı olan taşlar varsa es geçme... özellikle mihrap kısmını araştır.... kilise dışında mezarlık var... iyi bir araştırma ile nokta atışları yapabilirsin... fazla özellikli olmayan bir kilise...ama şirin...

kilise içinden dışarıya açılan tek kapımı var... ikinci tali kapı varmı?

baştan 5 ve 6. resimdeki kazılmış yerler nedir? nereye kadar kazılmış ve kilisenin neresinden itibaren kazılmış..

baştan 4. resimdeki görünen bahçelikte ve varsa benzeri yer mezarlık alanlarıdır.... yarım ile 1 metre alta olurlar....

baştan 3 resim kilisenin mihrap kısmıdır... tek mihraplı bir kilisedir... içerisinde mihrap yönünde farklı taş yüzeyleri araştırın....

kilise dışında da mutlaka gizli geçit olması lazım diye düşünüyorum....kilise kayalığa yapılmış... bahçeliğinin bir kısmıda dogu olarak doldurulmuş ki, düz bir bahçe olsun diye... bu gibi yerde metal bulma cihazı işini çok kolaylaştırır diye düşünüyorum.... bir metre derinliğe kadar çok metal bulabilirsiniz...

gelecek detaylı resimlerinizde tesbit yapma şansımız olur diye ümit ediyorum...saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
LebregoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen LebregoN » 21 Mar 2013, 12:56

5.ve6. resimdeki kazılmış yerler mihrabın güneydoğu kısmında mihraptan 4-5 metre uzaklıkta içe mihrabın doğu tarafına doğru bi yönü var.. deşifre arkdaşın işaretlediği alanın önü resim açısından gözükmemiş.bugn yeni resimler eklicem inşallah.yorumlarınız için teşekkür ederim elinize sağlık.

Kullanıcı avatarı
LebregoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen LebregoN » 21 Mar 2013, 19:39

Bugun sözüm üzerine git gel 120km yol kateddim.kiliseyi daha yakından incelemek için.kilisenin etrafını çit çevirmişler ve yanınada kulube dikmiş belediye sahiplenmiş..fakat bekleyeni yoktu etrafını kazmışlar sonra kapatmışlar.Fakat umduğumdan daha büyük ipuçları buldum.Sanırsam keşfettiğim yerde çok büyük bir servet yatıyor..Kilisenin yakın çevresinde incelemelerde bulunduktan sonra 300 ilerisinde bi tepe vardı ve oraya çıktım tepede sandığımdan çok mezar işaretleri vardı ama beni en çok heyecanlandıran o koca tepenin altı komple mahsen büyük olasılıkla çok varlıklı biri yaptırmış kralın ve kraliyet ailesi için yaptırıldığını düşünüyorum...resimleri paylaşıcam bu akşam..

Kullanıcı avatarı
LebregoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen LebregoN » 21 Mar 2013, 20:13

Resimde görünen kuyu Kilise'nin 10metre güneyinde içi baya bi derin.taş attım ve dinledim 10 metre bi derinliğe sahip büyük ihtimal alt geçit'e iniyor içinde su yok..Diğer Hiç açılmamış kaya mezarı ve Girişi gizlenmiş olan mağaranın olduğu bölgeyi kırmızı işaretledim.Kırmızı işaretli bölgeyle ilgiili çokca resim çektim onları yeni konu başlığı altında yayınlıcam umarım birçok kişinin ilgisini çekeceğine eminim..

Resim
Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 22 Mar 2013, 14:36

S.A,
bolca resim çektim dediniz ama iki resim geldi ;)

kuyu biraz dar... su kuyusu olarak kullanılmış olabilir.... maskesiz ve belinize urgan bağlamadan aşağıya inmeyin... önce can güvenliğinizdir... :gül
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
LebregoN
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen LebregoN » 22 Mar 2013, 19:32

A.S Evet demistim ama basja konu basliginda paylasacagimi soylemistim magaralar bolumunde konu acarak A.paylastm :perpekt o kuyuya inmem 10metre var derinligi tas attm.icine teneke gibi bi metale carpms sesi gelgeldi icinden.

“KİLİSE - MANASTIR YERLEŞİMİ VE MEZARLARI” sayfasına dön