lahit..

Antik Çağlarda Ölüler İçin Kullanılan Lahit Tipi Mezarlar
quentus
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

lahit..

Mesaj gönderen quentus » 01 Ara 2013, 22:03

S.A. arkadaşlar.. sit alanı olmayan fakat kazaen 1.80'de (mesela) lahit çıkmıs ama sonra ruhsatlı calısma yapılması icin üzeri tekrar kapatılmıs bir yere alan kontrolu icin gelen muze ekipleri tarafından herhangi bir emareye rastlanması halinde yasal kazı onayı verilirmi?

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: lahit..

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 01 Ara 2013, 22:19

quentus yazdı:S.A. arkadaşlar.. sit alanı olmayan fakat kazaen 1.80'de (mesela) lahit çıkmıs ama sonra ruhsatlı calısma yapılması icin üzeri tekrar kapatılmıs bir yere alan kontrolu icin gelen muze ekipleri tarafından herhangi bir emareye rastlanması halinde yasal kazı onayı verilirmi?
Sit alanı belirtmemişlerse yasal kazı izni olur ama 1.80 lahit mezar çıkması akıl işi değil...sakın dolandırılma...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

kalpsiz
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen kalpsiz » 01 Ara 2013, 22:27

quentus yazdı:S.A. arkadaşlar.. sit alanı olmayan fakat kazaen 1.80'de (mesela) lahit çıkmıs ama sonra ruhsatlı calısma yapılması icin üzeri tekrar kapatılmıs bir yere alan kontrolu icin gelen muze ekipleri tarafından herhangi bir emareye rastlanması halinde yasal kazı onayı verilirmi?
S.a: ilk etapta izin verilir ama mezar,ören,çanak ve çömlek kalıntıları çıktıgı an derhal durdurulur izin iptal olur. :dede
Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

quentus
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen quentus » 01 Ara 2013, 23:10

D E Ş İ F R E 53 yazdı:
Sit alanı belirtmemişlerse yasal kazı izni olur ama 1.80 lahit mezar çıkması akıl işi değil...sakın dolandırılma...
/ sizde haklısınız bu kadar martaval'ın bol olduğu bir faaliyet dalında:) ama gözümle görmesem bende inanmazdım.. kazı izni verilirse calısma esnasındaki videoyu burada paylasacagım..

quentus
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen quentus » 01 Ara 2013, 23:15

canak comlek degil ama önünde -arkasında ve kademeli olarakta yanlarda örgü duvarlar cıkacak.. öyleyse doğal olarak bu is yatar sanırım: (

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 01 Ara 2013, 23:22

Zaten inandırıcı olmak için gözünüzle gösterirler size...mesajlarımdan araştırırsanız konuyla alakalı bilgi bulursunuz...kimsenin kaderininin önüne geçemeyiz...biz birkez daha söyleyelim...UZAK DURUN...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

quentus
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen quentus » 02 Ara 2013, 00:24

D E Ş İ F R E 53 yazdı:Zaten inandırıcı olmak için gözünüzle gösterirler size...mesajlarımdan araştırırsanız konuyla alakalı bilgi bulursunuz...kimsenin kaderininin önüne geçemeyiz...biz birkez daha söyleyelim...UZAK DURUN...
/ doğru söylüyorsun abim.. aklıma gelmisken bu arada insallah siteye mobilden bilgi amaclı cesitli ve kaliteli gorseller paylasabilecek duruma geliriz... zira mobil tarayıcılar desteklemiyor sanırım..

arsızbela
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen arsızbela » 04 Ara 2013, 17:48

ustalarım ben bir yere gittim ve orada yaşam izleri vardın kalın kalın köp kiremit kırıkları bir hayli çoktun yani hiç abartısız söylüyorum allah ta şayitimdir ki 36 tane ayrı ayrı kayalar üzerinde kare oymalar vardın metre kare olarak 3 dönüm arazi icerisindeydi hatta yer de cok net hilal ve cocuk ayak izi dahil vardın ama yerin sit alanı oldunu söylediler ne yalan söylüyeyim korktum fotolama dahir yapamadım her kare oymanın 3 metre altın da küçük taşlardan oluşan çakıl yıgıntıları vardın çok ama çok güzel bir yerdin inşallah yanıma arkadaşımıda alıp arabayla gidim foto cekcem ama arazi tel örgü ile cevrili degildin benim sorum şu böyle yerde araştırma yapmak foto cekmek yasakmı sit alanına girmek yasakmı ustalarım saygılar :ağlamak :dede

beşer
Definelerim Piri
Definelerim Piri

Mesaj gönderen beşer » 05 Ara 2013, 00:14

:gül görsel amaçlı foto çekebilirsin sanırım
Bu yolda kalbi temiz olan ortaklar kazanır
Lütfen kaçak kazıdan uzak duralım fi emanillah

“LAHİT MEZARLAR” sayfasına dön