MELEKLER LAHTİ

Antik Çağlarda Ölüler İçin Kullanılan Lahit Tipi Mezarlar
yavrucita
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

MELEKLER LAHTİ

Mesaj gönderen yavrucita » 30 Tem 2015, 13:53

(BAKARA suresi 248. ayet) (Resmi:2/İniş:92/Alfabetik:11)

وَقَالَ لَهُمْ نَبِيُّهُمْ اِنَّ اٰيَةَ مُلْكِهٖ اَنْ يَاْتِيَكُمُ التَّابُوتُ فٖيهِ سَكٖينَةٌ مِنْ رَبِّكُمْ وَبَقِيَّةٌ مِمَّا تَرَكَ اٰلُ مُوسٰى وَاٰلُ هٰرُونَ تَحْمِلُهُ الْمَلٰئِكَةُ اِنَّ فٖى ذٰلِكَ لَاٰيَةً لَكُمْ اِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنٖينَ
Okunuş Ve kale lehum nebiyyuhum inne ayete mulkihi ey ye'tiyekumut tabutu fihi sekinetum mir rabbikum ve bekiyyetum mimma terake alu musa ve alu harune tahmiluhul melaikeh, inne fi zalike le ayetel lekum in kuntum mu'minîn.
Diyanet Peygamberleri onlara şöyle dedi: “Onun hükümdarlığının alameti, size o sandığın gelmesidir. Onda Rabbinizden bir güven duygusu ve huzur ile Mûsâ ailesinin, Hârûn ailesinin geriye bıraktığından kalıntılar vardır. Onu melekler taşımaktadır. Eğer inanmış kimselerseniz, bunda şüphesiz sizin için kesin bir delil vardır.”

yavrucita
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

MELEKLER LAHTİ

Mesaj gönderen yavrucita » 30 Tem 2015, 14:01

üzerinde Böcek sembolü olan lahit arıyorum.Daha doğrusu lahti buldum ilgiyi araştırıyorum.Yardımı dokunacaklardan yüksek çözünürlüklü fotoğraf göndermelerini isteyecektim. saygılar. Konu: Antakya Lahiti

yavrucita
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

MELEKLER LAHTİ

Mesaj gönderen yavrucita » 30 Tem 2015, 14:02

üzerinde Böcek sembolü olan lahit arıyorum.Daha doğrusu lahti buldum ilgiyi araştırıyorum.Yardımı dokunacaklardan yüksek çözünürlüklü fotoğraf göndermelerini isteyecektim. saygılar. Konu: Antakya Lahiti

maviufuk
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

MELEKLER LAHTİ

Mesaj gönderen maviufuk » 30 Tem 2015, 17:14

Bilmeceye çok benzemiş. Nedir bakalım acaba? ( Bilemedim ) :)
Ya Sonrası! Ölümünde hayırlısı.

“LAHİT MEZARLAR” sayfasına dön