MEZAR TESBİT YARDIM

Uzmanları Tarafından Tesbit Edilmiş Mezar Olduğu Kesinliğe Kavuşmuş Arazi Yüzeyleri
koyuuncu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

MEZAR TESBİT YARDIM

Mesaj gönderen koyuuncu » 24 Kas 2010, 12:42

ARKDAŞLAR BU RESİMLER NE ANLAMA GELİYOR YARDIMCI OLABİLECEK VARMİ İÇİNİZDE BANA TŞKLER

Resim

Resim

Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: MEZAR TESBİT YARDIM

Mesaj gönderen HayatAğacı » 24 Kas 2010, 12:48

S.A
kardeş, ilk iki resim doğallık arz etmekte...son 3. resmin detaylı açılarardan görmemiz lazım... tüm resimlerinizdeki görüntüye baktığımda kaya yüzeyinin düzlenmiş olduğunu görmekteyim... bu iyiye yorumlanabilir...

tam olarak ne olduğunu bilmemiz için az daha geriden fotoları lazım.. 10-20-30 metre geriden her yönden arazi yüzeyini fotolayın...olumlu yada olumsuz kesin sonuçlara ulaşmamız kolay olacaktır....saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

koyuuncu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen koyuuncu » 24 Kas 2010, 13:32

KARDEŞ BURASI DAG ETEGİ HAC İŞARETİ İLE AYAK İŞRETİ ARASINDA YARIM METRE MESAFE VAR İLK İKİ RESİM YANİ 3 ÜNÇÜ RESİM İSE AYAK İŞARETİNİN TOPUK KISMINA YANİ ARKA TARAFINA 30 METRE GERİDE KALIYOR AMA KAYA COK BÜYÜK

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 24 Kas 2010, 13:55

S.A
kardeş, anlattığınız işaretleri ve evre fotolarıyla yükleyin... arazi yüzeyini sembollerle beraber görelim..bu haliyle bir sonuca varamayız...saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

koyuuncu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen koyuuncu » 24 Kas 2010, 13:56

TAMAM KARDEŞ SAOL

hero
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen hero » 09 Ara 2010, 18:34

selam.ben dev bir kare şeklinde kayanın üstünde biri dikdörgen oyuk,50cm uzunluğunda,oyuğun devamınında10 cm sonra başka bir dikdörtgen oyuk,ve bu oyuğun tam ortasında bir dik oyuk.ters t şeklinde.ve bu dev dikdörtgen kayanın hemen üstünde yere bitişk kayanın kenarında küçük bir oyma yuvarlak,3 metre üstünde yere dik yuvarlak başka bir derin olmayan oyuğun ne anlam taşıdığını bilen bir arkadaş yazarsa memnun olacam.

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 09 Ara 2010, 18:46

hero yazdı:selam.ben dev bir kare şeklinde kayanın üstünde biri dikdörgen oyuk,50cm uzunluğunda,oyuğun devamınında10 cm sonra başka bir dikdörtgen oyuk,ve bu oyuğun tam ortasında bir dik oyuk.ters t şeklinde.ve bu dev dikdörtgen kayanın hemen üstünde yere bitişk kayanın kenarında küçük bir oyma yuvarlak,3 metre üstünde yere dik yuvarlak başka bir derin olmayan oyuğun ne anlam taşıdığını bilen bir arkadaş yazarsa memnun olacam.
kardeş resimleyip getirirsen eminim aradığını bulursun saygılar
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim

murat_001
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen murat_001 » 28 Ara 2010, 12:09

arkadaşım bu resimler güzel roma kaya mezarı nı sembol eder dönem soygunu yememişse güzel ikinci resimdeki işareti n içini boşalt ve tabanının önü arka tarafından biraz daha derin olmalıdır takriben işaretin sağında veya solunda yaklışık en fazla 7 metrede girişi örten kaya bi kapak bulursun başarılar

“MEZAR TESBİT EDİLMİŞ ARAZİ YÜZEYLERİ” sayfasına dön