Mezar Tesbitleri

Uzmanları Tarafından Tesbit Edilmiş Mezar Olduğu Kesinliğe Kavuşmuş Arazi Yüzeyleri
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mezar Tesbitleri

Mesaj gönderen HayatAğacı » 22 Mar 2012, 21:55

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

aşağıdakilerde bildiğimiz yığma ;)

Resim

Resim

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Re: Mezar Tesbitleri

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 22 Mar 2012, 22:55

:dede :dede :dede :tsk
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim

Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen malianna » 22 Mar 2012, 23:03

bazen yerdeki otları yakarak sanırım mezar tespitleri daha kolay yapılacak. herşey ortaya çıkacak.
teşekkürler...
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 22 Mar 2012, 23:08

malianna yazdı:bazen yerdeki otları yakarak sanırım mezar tespitleri daha kolay yapılacak. herşey ortaya çıkacak.
teşekkürler...
iyi bi yol değil yangın cıkabilir... :komik
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...

Resim

Kullanıcı avatarı
ZERKAVİ
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen ZERKAVİ » 21 Nis 2012, 01:54

yakarak derken ustam.? ne gıbı bı goruntu cıkar karsımıza yada nasıl anlasılır ızah edersenız ıyı olur :tsk
KENDİNİZ İÇİN İSTEGİNİZİ MÜMİN KARDEŞİNİZ İÇİN İSTEMEDİKÇE HAKİKATEN İMAN ETMİŞ OLMAZSINIZ(hadisi şerif)

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 21 Nis 2012, 08:58

s.a. zerkavi kardeş aşağıdaki resimde göründüğü gibi şüphelendikleri bir yeri yakmışlar (veya yangından sonraki görüntü) ...sebeb bitki örtüsü altındaki araziyi gözlemleyebilmektir ...

Resim

Resim

beşer
Definelerim Piri
Definelerim Piri

Mesaj gönderen beşer » 21 Nis 2012, 15:05

:tsk :tsk :tsk
Bu yolda kalbi temiz olan ortaklar kazanır
Lütfen kaçak kazıdan uzak duralım fi emanillah

Kullanıcı avatarı
ZERKAVİ
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen ZERKAVİ » 21 Nis 2012, 19:44

anladım abicim ilginiz için :tsk
KENDİNİZ İÇİN İSTEGİNİZİ MÜMİN KARDEŞİNİZ İÇİN İSTEMEDİKÇE HAKİKATEN İMAN ETMİŞ OLMAZSINIZ(hadisi şerif)

mustafaemin
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen mustafaemin » 20 Ara 2013, 08:34

selamun aleykum hocam hocam bu tıp mezarlar nasıl yanı ne kadar mesafedır bırde hocam ben bır taş buldum bıldıgımız degırmen taşı ama çok buyuk degıl ortası delık çay tepsisigibi kulpu var ve bunda 3 tane delık yerı var ama sadece 2 delık acık bır tanesı kapalı traktorle tarla sürerken cıkardım iç tarafı ovarlak ovarlak tarafı alttaydı hocam ben bı makına goturdum makıne 3 mezar tespıt ettı 1 tanesınde para var dıyor hocam yanı taşın cıktıgı yerın 2,50 metre zagında cıkarttım tarla aynı tarla hocam bana bı yardım lutfen kararsızım nasıl bı sorım dıyorum nedersıız yardım

“MEZAR TESBİT EDİLMİŞ ARAZİ YÜZEYLERİ” sayfasına dön