Bu da laz usulü formula 1

Mizahi Konularımızın Paylaşıldığı Bölüm
Cevapla
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10609
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19

Bu da laz usulü formula 1

Mesaj gönderen HayatAğacı » 11 Eyl 2010, 19:33

Rize'de, formula 1'den esinlenen bir grup vatandaş, tahtadan yarış arabaları yaptılar, yarış düzenlediler.

Resim

Rize'nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde, Formula 1'den esinlenilerek yörede ''Formulaz'' olarak adlandırılan ''2. Tahta Araba Şenliği'' yapıldı.

Resim

Beldenin Selamet Tepesi mevkisinde bu yıl ikincisi yapılan şenlikte, katılımcılar, oturağından tekerleklerine kadar tamamı tahtadan yapılan arabalarla yarıştı.

Katılımcıların yaşının 18'in üzerinde olması gereken yarışa 53 kişi katıldı. Yarış öncesi tahta arabalar, araç muayenesi ve bakım onarım istasyonlarından geçirildi.


Resim

Tunca grup yolundaki bin 700 metrelik etapta, katılımcılar altışarlı gruplar halinde yarıştı. Her grupta ilk 2'ye giren yarışmacılar çeyrek final, ardından yarı final ve finalde mücadele etti. Bazı yarışmacılar, arabalarının tekerleği veya diğer aksamlarının bozulması nedeniyle yarışmayı yarıda bırakmak zorunda kaldı.


Resim

Yarışın ilk etabında, Dursun Ali Köse (55) ve İsmail Bayrak (46) adlı yarışmacılar, yol kenarındaki yaş çay bahçesine düştü. Baygınlık geçiren Köse ile omzu çıkan Bayrak, ambulansla Ardeşen Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Yarışmada, Recep Çakır birinciliği, Muhammet Çakırusta ikinciliği ve Murat Çakır ise üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren yarışmacılara kupa ve madalya verildi. Ödül töreninde, dördüncü olan Sinan Aptioğlu'na madalyasını, temsili olarak tahta arabaya binen 90 yaşındaki Hasan Büyüksofuoğlu verdi. Büyüksofuoğlu, törende ''Çanakkale'' adlı şiiri okudu.

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Topal, yarışma sonrasında yaptığı açıklamada, geçmişi canlandırmak için ''Formulaz'' adını verdikleri ''Tahta Araba Şenliği''ni düzenlediklerini belirtti.

Bu yıl ikincisini düzenledikleri şenliğe katılımın oldukça iyi olduğunu, belediye olarak şenliğin gelenekselleştirilmesi için hiçbir çalışmadan kaçmayacaklarını ifade eden Topal, şenlik sayesinde belde, ilçe ve il dışından çok sayıda insanı bir araya getirerek, belde ve bölge halkına birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik mesajı verdiklerini söyledi.

Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Çevre ve Orman Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanı Ahmet Özyanık, eski Çevre Bakanı İmdat Sütlüoğlu ve MHP Ardeşen İlçe Başkanı Muhammet Hacısüleymanoğlu, Belediye Başkanı Topal'a, unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve göreneklerin gün yüzüne çıkarılmasına katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yarışmanın kapanışı, eski Çevre Bakanı Sütlüoğlu'nun temsili olarak tahta araba sürmesiyle yapıldı.


yorum serbest..... :dede


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 3085
Kayıt: 03 May 2010, 23:50

Re: Bu da laz usulü formula 1

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 11 Eyl 2010, 22:52

heeeeeyyyy gidi günler heeeyyy,azmı yapardık bu arabalardan...tekerinin arasına sabun sürmek için evden az sabun araklamadım... bu nedenle annemden çok dayak yemişim :alayci :alayci :çatla :çatla
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

Kullanıcı avatarı
PANORMOS
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 1678
Kayıt: 11 Haz 2010, 11:15

Re: Bu da laz usulü formula 1

Mesaj gönderen PANORMOS » 12 Eyl 2010, 16:12

:komik :komik :komik
ASGARİ OKUYAN, ASGARİ ÜCRETE TALİM EDER...

Cevapla

“MİZAH ve EĞLENCE” sayfasına dön