Zenginin biri olümüne yakın

Mizahi Konularımızın Paylaşıldığı Bölüm
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Zenginin biri olümüne yakın

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 15 Ağu 2011, 17:43

Resim

Zenginin biri olümüne yakın, biri doktor, biri papaz, diğeri avukat üç yakın arkadaşını çağırmış yanına. Bir ricada bulunmuş:
- "300 bin dolarlık tasarrufum var, demiş, bunu yanımda öteki dünyaya götürmek istiyorum. Ama
kimseye de güvenemiyorum. Size simdi 100'er bin dolar vereceğim. Bu paraları ne olur ben gömülürken kefenimin iç cebine koyuverin..."
Adam ölmüş. Üç arkadaş verdikleri sözü yerine get...irmişler. Bir süre sonra doktor vicdan azabına yakalanmış. Diğer iki arkadaşını çağırarak onlara itirafta bulunmuş:
Doktor:
-"Hastanenin çok acil ihtiyaci vardı, demiş, onun için 100 bin doların 20 bin dolarını hastaneye sarfettim, kefene 80 bin koydum."
Papaz:
- "Maalesef ben de aynı günahı işledim, demiş, paranın yarısını kilisenin inşaatına ayırdım, kefenin cebine 50 bin dolar koydum."
Avukat:
-"Ben sözümü aynen yerine getirdim, demiş, kefenin cebine 100 bin dolarlık çek koydum.":)

Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Zenginin biri olümüne yakın

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 18 Ağu 2011, 19:02

:alayci :alayci :lol: :lol: çek sahtemiydi usta :alayci
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 18 Ağu 2011, 19:10

usta hoşgeldin yaw özletiyon kendini ...Çek mezusuna gelince avukat akıllı ya öbür tarafta tahsilat yapan yok sanıyor :alayci
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 18 Ağu 2011, 20:41

D E Ş İ F R E 53 yazdı::alayci :alayci :lol: :lol: çek sahtemiydi usta :alayci
gerçek olsa, çek koçanı dediğimiz yaprağına yazık...bankalar binbir türlü zahmetle koçanları veriyorlar.... çek aklına geldiğine göre büyük ihtimal sahtesidir.... :dede :komik :komik
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 18 Ağu 2011, 20:54

EsRaReNGiZ yazdı:usta hoşgeldin yaw özletiyon kendini ...Çek mezusuna gelince avukat akıllı ya öbür tarafta tahsilat yapan yok sanıyor :alayci
hoş bulduk usta...okullar açıldımı yine aranızdayım inş... :gül
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

Kullanıcı avatarı
ErAy
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ErAy » 19 Ağu 2011, 18:41

Deşifre53 Üstadım aramıza hoşgeldınn :gül
Esrarengiz ustam paylaşım ıcın çok tesekkurler. Allah cumlesının taksılatını affetsin :alayci :alayci :çatla :gül
" Asıl yetimler anadan babadan değil ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır..." Hz. Ali (R.A)''

===============>LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM<===============

Resim

“MİZAH ve EĞLENCE” sayfasına dön