Nekropol Alanından Harika Kaya Mezarları

Antik Mezarlık Alanların Paylaşıldığı Bölümümüz
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Nekropol Alanından Harika Kaya Mezarları

Mesaj gönderen HayatAğacı » 30 Oca 2011, 20:06

Resim

aşağıdaki görüntüde taş kesim ocağını andırır bir durum var....hemen hemen her taş kesim ocağında mezar yerleride yapılmıştır...
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

ΕΤΟΥ Ϛ ΓΠΥ (483, yani 434 CE)
ΜΑΡΙΝΑ (isim)
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

akmemet
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Nekropol Alanından Harika Kaya Mezarları

Mesaj gönderen akmemet » 30 Oca 2011, 23:28

bölge türkiye de mi? saygılar.

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 30 Oca 2011, 23:48

ustad hepsi cok güzel eline sağlık
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim

Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen malianna » 17 Nis 2011, 17:37

ustam eğer mümkünse bu resimlerdeki mezarların tarihi hangi dönemlere denk geliyor.? öğrenebilir miyiz?
çünkü kimi yerler bu fotolarda olduğu gibi sanki kendini daha kolay ele veriyor yani yüzeye yakın belki de zeminle aynı gibi bir görüntüsü var bazen de 2 metreye kadar toprak altında girişlerinin olduğunu söylüyorsunuz. o yüzden merak ettim
SAYGILARIMLA
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!

mansur06
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen mansur06 » 12 Tem 2011, 13:22

hocam s.a resimler çok güzel eline sağlık.benim çalıştığım bi yer var.fotolarını gönderecem.aynı senın bu resimlerdeki yer gibi.hocam burası ilk girişte 1.oda arkasında 2.oda var.2.odanın altında 1 oda daha çıktı.bayağı bi çalışma yaptım ama sadece 1 tane iskelet buldum daha hiç birşey çıkmadı.burası genç oma dönemine ait bi yer terebenna diye geçer.antik bi şehir burası.sadece bılgı paylaşmak istedim fotoları en kısa zamanda gönderecem.

“NEKROPOL VE MEZARLIKLAR” sayfasına dön