Muhteşem Süleyman'ın Muhteşem Sikkeleri...‏

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Muhteşem Süleyman'ın Muhteşem Sikkeleri...‏

Mesaj gönderen HayatAğacı » 23 Tem 2010, 10:03

iletisim@definelerim.com a gelen mail i sizlerle paylaşıyorum.....

Sayın Yetkili,

Nilüfer Damalı Vakfı’nın başlatmış olduğu çalışmayla, tüm Osmanlı sikkeleri tek bir eser altında toplanıyor. Ocak 2010’da yayımlanan ilk cildin ardından 2. Cilt de raflarda yerini aldı. Toplam 8 ciltten oluşacak bu dev çalışmanın, 2011’in sonunda tamamlanması planlanıyor. Bu proje ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyor.

Osmanlı Sikkeleri Tarihi’nin 2. Cildi’nde, tamamıyla Kanuni Sultan Süleyman dönemine yer veriliyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun en çok para basan padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın sikkeleri ile para sistemindeki tüm değişiklikler ve yenilikler 2. Cilt’le gözler önüne seriliyor.

Konuyla ilgili bülteni ekte değerlendirmelerinize sunuyorum.

İyi çalışmalar,

Salih BABAYİĞİT

MARKAEVİ

Müşteri Temsilcisi

0212 240 85 85

2. Cilt Künye:

ISBN: 978-975-93279-4-1

344 Sayfa

Yayıncı : Nilüfer Damalı Eğitim Vakfı

GetAttachment.aspx.jpeg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Muhteşem Süleyman'ın Muhteşem Sikkeleri...‏

Mesaj gönderen HayatAğacı » 23 Tem 2010, 10:17

From: HayatAğacı definelerim.com [mailto:gizemlisehir2009@hotmail.com]
Sent: Friday, July 23, 2010 12:58 AM
To: salih@markaevi.com.tr
Subject: RE: Muhteşem Süleyman'ın Muhteşem Sikkeleri...

merhaba,

öncelikle bu kutlu çalışmanızdan dolayı kutluyorum;

konuyu tam anlamadım ama tahminim ekteki osmanlı sikkesinin tarihi ve basımı hakkında fikir alışverişinde bulunmak istiyorsunuz....
ben bu şekilde anladım;

arşivimde birebir bulamadım ama bir benzerini buldum...yurt dışından paylaşımda bulunduğum forumlara resimleride ek olarak gönderdim...net cevap gelirse bilgilendiririm sizi....

ben şahsen arabca bilmemden dolayı osmanlıcaya yabancı değilim.... osmanlı sikkeleri konusunda her zaman için yardımcı olurum......ekteki sizin göndermiş olduğunuz sikke hakkında şahsi kanaatim ;

Evet, tarih ve isim aynı: دمشق ama sizin gönderdiğiz sikke ve , "benim birleşik gönderdiğim resimdeki sikke "( ش ) standart form yerine düz yatay vuruş olarak İngiliz cursive "w" gibi çizilir. Bu olağandışı değildir. sikke yazıtlı bir zarb ("") / Azz nasruhu (" olabilir onun şanlı zaferi ") / olmakta Dımışk ("Şam")/ sanat (" yıl ") / 926 (tarih ).

Resim
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Merhaba,

Osmanlı Sikkeleri Tarihi kitabı toplam 8. Ciltten oluşacak. Daha önce bu tür bir çalışma gerçekleştirilmedi.

Kitabın tanıtımında bizlere yardımcı olmanız amacıyla, bir önceki iletimdeki bilgileri size göndermiştim. Anladığım kadarıyla siz de bir nümismatsınız. Sitenizin takipçileriyle paylaşmak için gönderdiğimiz bülteni değerlendirirseniz, bizleri mutlu edersiniz.

İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar,

Salih BABAYİĞİT

MARKAEVİ

Müşteri Temsilcisi

0212 240 85 85

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Merhaba;
İnternet siteniz varsa kaynak link olarak ekleyebilirim.....
aynı şekilde aşağıdaki yazışmalarımızı osmalı sikkeleri bölümüne sabit konu başlığı olarak ekliyorum...
saygılarımla, hayırlı çalışmalar.....
definelerim.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Merhaba,
Kitabın sitesi: www.osmanlisikkeleritarihi.com
İlginiz ve yardımlarınız için bir kez daha çok teşekkür ederim.
İyi çalışmalar,

Salih BABAYİĞİT
MARKAEVİ
Müşteri Temsilcisi
0212 240 85 85
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“Osmanlı Sikkeleri” sayfasına dön