Yapılan çalışma!!! Acil yardım

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz
Keops222
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Yapılan çalışma!!! Acil yardım

Mesaj gönderen Keops222 » 19 May 2018, 23:29

Çalışmaya küçük kare kanalı oymanın kanalını takip ederek bu duvarlar cıktı
Resim
Resim
30-40 cm topraktan sonra bu duvarlar ile karşılaştık topraktan sonra kare şeklinde çatı niyetine kullanılmış gibi tuğlatuğlanın altı horasan Horasan tabakasından sonra kaya parçaları cıktı duvarı dışarıdan 2.30 kadar yer altına iniyor bu mezar ise ne kadar yerin altındadır

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Yapılan çalışma!!! Acil yardım

Mesaj gönderen HayatAğacı » 21 May 2018, 14:41

orası mezar değil kardeş, yaşam kalıntısı (ören) olan ev temel taşları, böylesi yerlerde arkeolojik kazı sistemi olmadan birşey bulamazsınız, kaya parçaları dediğiniz doğal katmana gelmişsiniz daha altta birşey aramayın, böylesi yerlerde şurasında şu var burasında bu var demek yanlış olur, neresinden ne çıkacağı belli olmaz...tekrar diyorum kaba kazı sistemi ile kolay kolay birşey bulamazsınız.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ” sayfasına dön