Yığma Mezar İçin Bilgi İstiyorum

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Yığma Mezar İçin Bilgi İstiyorum

Mesaj gönderen HayatAğacı » 17 Ağu 2010, 11:32

solmaz ustam ilklerin forumunda yine bir ilk yaşanmakta ve hiçbir yerde bulunmayacak bilgiler paylaşılmakta....

bu yazınızı genel duyurulardan tekrar;

Boşluk Tebiti nasıl Yapılır başlığı ile sabit başlık yaparak genel duyurulardan yayınlayın....

soru ve cevap olarak yeni başlık altında ilklerimize devam edelim.... saygılarımla. :gül

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
S I R A D I Ş I
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen S I R A D I Ş I » 17 Ağu 2010, 11:45

Arkadaşlar solmaz ustamız parayla elde edilemeyecek bilgileri bizlerle paylaşıyor. Valla ne yalan söyleyim daha önce böyle bir şeyi ne gördüm ne de duydum. Ama uygulanabilir olduğu kesin. Teşekkürler solmaz usta...

kayzer1915
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kayzer1915 » 17 Ağu 2010, 14:31

TEPEDEN AŞAĞI İNME roma dönemine ait güzel bir tümülüs dogo tarafından gir dilim şeklinde kes başka türlü bulamassın bulsanda acamassın ama kayda deer bi yer ve etrafındada biraz mıcır yığması olması lazım bu mezarın ve doğal zeminide ser buranın değilmi

konfakay
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen konfakay » 17 Ağu 2010, 18:09

ewt aynen öyle sizin daha önce böyle bir tecrübeniz oldumu ben daha hiç böyle bişey açmadım denedim vazgectim

konfakay
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen konfakay » 15 Kas 2010, 18:28

tamam arkadaşlar ben çözümü buldum inceledim ve olay tamam yığma mezar hakkında bilgi isteyenleri bilgilendirebilirim özelime mesaj atı toplam 9 tane yığma açtım ve sonuçlar mükemmel benden iyisi yok idda ediyorum bütün yığmalar katman katman fotolanmıştır ve toplam iki ayrı sonuç çıktı

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 15 Kas 2010, 18:31

hayrını gör.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

ladin
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ladin » 06 Ara 2010, 12:03

:toka öncelikle meraba yıgmalarda bilinmesi gereken en önemli etken kazı sırasında ilk önce zemine ulaşmalı yıgma içindede belirti aranmalı ilki kömür yani yanmış odun parçaları mangal kömürü gibi ikincisi hayvan kemikleri küp kırıkları ama hakikiki mezar bulunacaksa yıgma içinde degil zeminde aranmalı çıkan büyük taşlardaki çizgilere dikkat edilmeli başarılar

Kullanıcı avatarı
kursathan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kursathan » 03 Şub 2011, 16:51

konfakay hocam, özeline mesaj atmak istedim ama özel mesaj alımın kapalıymış :) iki ayrı sonucu merak ettim.. Bu forumda sanırım en meraklı ben varım :))

konfakay
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen konfakay » 05 Şub 2011, 13:33

sonuç 1 : Ön ve arka kol kasların, sırt kasların omuz büyük ve küçük baldır kasların çok çalışıyor bir kaç kişi gelse dayak yemezsin korkma
Sonuç 2 : tabanda 40 cm kalınlığında birbirine muazzam yapıştırılmış taşlar çıkıyor altında kırmızı toprak sonra beyaz killi toprak (çimento gibi namussuz :) ) onayapışlı 15 20 cm kalınlığında say altındada çıkarsa bir kaç kap kacak çıkıyor hepsi toprak işlemesiz :(
ben yığma işini bıraktım ha denk geldik ha denk gelecez derken rambo olup gidecez diye korktum boşver en azından konya yöresinden uzak durmak lazım ne tünel vaarrrr ne oda 10. açmayı düşünmüyorum yaz gelsin bi boşa çıkalım şeytan dürterse 10. nunda sonucunu paylaşırım acaba bina mı boşaltsam ki :)))
iki sonuçta bu buradakiler taş yığma bu arada

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 05 Şub 2011, 14:08

konfakay yazdı:sonuç 1 : Ön ve arka kol kasların, sırt kasların omuz büyük ve küçük baldır kasların çok çalışıyor bir kaç kişi gelse dayak yemezsin korkma
Sonuç 2 : tabanda 40 cm kalınlığında birbirine muazzam yapıştırılmış taşlar çıkıyor altında kırmızı toprak sonra beyaz killi toprak (çimento gibi namussuz :) ) onayapışlı 15 20 cm kalınlığında say altındada çıkarsa bir kaç kap kacak çıkıyor hepsi toprak işlemesiz :(
ben yığma işini bıraktım ha denk geldik ha denk gelecez derken rambo olup gidecez diye korktum boşver en azından konya yöresinden uzak durmak lazım ne tünel vaarrrr ne oda 10. açmayı düşünmüyorum yaz gelsin bi boşa çıkalım şeytan dürterse 10. nunda sonucunu paylaşırım acaba bina mı boşaltsam ki :)))

:çatla :çatla

sen olayı çözmüssün bana sorsaydın bende söylerdim... ama yılmak yok yola devam belki bişey çıkar bak hem spor da yapmış oluyorsun bu senin yığmalar ne tarafta karşılasırsak birbirimizi kovalamayalım sonra :komik :komik
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 05 Şub 2011, 16:15

EsRaReNGiZ yazdı:
konfakay yazdı:sonuç 1 : Ön ve arka kol kasların, sırt kasların omuz büyük ve küçük baldır kasların çok çalışıyor bir kaç kişi gelse dayak yemezsin korkma

:çatla :çatla

sen olayı çözmüssün bana sorsaydın bende söylerdim... ama yılmak yok yola devam belki bişey çıkar bak hem spor da yapmış oluyorsun bu senin yığmalar ne tarafta karşılasırsak birbirimizi kovalamayalım sonra :komik :komik
taş yığmalar konusunda EsRaReNGiZ kardeşimiz bayağı yol katetmiştir.... :komik oda olasılığı sıfırdır.... sorusu olan sorsun taş yığmaları EsRaReNGiZ ustamıza gereken açıklamalı sıcağı sıcağına açıklasın sizlere... saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 05 Şub 2011, 20:47

evet arkadaşlar işiniz gücünüz yoksa paranızda varsa vakit geçirmeye bire bir:):):)
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...

Resim

Kullanıcı avatarı
kursathan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kursathan » 07 Şub 2011, 16:45

Stajyer lazım mı ? :))

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 07 Şub 2011, 17:57

kursathan yazdı:Stajyer lazım mı ? :))
maaş yok sigorta yok karın tokluguna olur diyorsan :çatla :çatla

Resim

Kullanıcı avatarı
kursathan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kursathan » 07 Şub 2011, 22:13

bu kadar bilgi birikimi için üste istenir bence :))) şunun kursuna gitsen kaç para verirsin sence ? kıytırık kurslar bile saati 50 lira :))

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 07 Şub 2011, 22:43

kursathan yazdı:bu kadar bilgi birikimi için üste istenir bence :))) şunun kursuna gitsen kaç para verirsin sence ? kıytırık kurslar bile saati 50 lira :))
sen en güzeli ne stajyerlik iste, nede üste iste...keyfine bak, stajyerde çok var burada, üste para istemeyende çok var burada... ihtiyacı olan kardeşlerimiz soruyor, çok şükür cevabını alıyor, ihtiyacı olmayan kardeşlerimize gerekenleri okuyup gidiyor.... en önemlisi biz kimseden ne stajyerlik yap diyoruz nede üste para istiyoruz.... :)

tüm üyelerimiz kardeşimizdir ve bizler gönül verdik bu işe severek hobi olarak yapmaktayız.... Allah razı olsun diyen olursa bizden mutlu kimse yok....saygılarımla. :gül

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 08 Şub 2011, 00:24

HayatAğacı yazdı:
kursathan yazdı:bu kadar bilgi birikimi için üste istenir bence :))) şunun kursuna gitsen kaç para verirsin sence ? kıytırık kurslar bile saati 50 lira :))
sen en güzeli ne stajyerlik iste, nede üste iste...keyfine bak, stajyerde çok var burada, üste para istemeyende çok var burada... ihtiyacı olan kardeşlerimiz soruyor, çok şükür cevabını alıyor, ihtiyacı olmayan kardeşlerimize gerekenleri okuyup gidiyor.... en önemlisi biz kimseden ne stajyerlik yap diyoruz nede üste para istiyoruz.... :)

tüm üyelerimiz kardeşimizdir ve bizler gönül verdik bu işe severek hobi olarak yapmaktayız.... Allah razı olsun diyen olursa bizden mutlu kimse yok....saygılarımla. :gül
...hayatağacı ustamız her zamanki gibi gerekeni söylemiş ...biz (ben) ne ustalık taslarız ne stajer calıstırırız , ama bunu yapanlar da var yok değil... bişey biliyorsak yardım etmeye calısırız ki, yardımcı olabiliyorsak da ne mutlu bize ..hem öyle cok fazla bişey biliğimiz de söylenemez insanoğlu bilgiye her zaman açtır... :gül

Resim

Kullanıcı avatarı
kursathan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kursathan » 08 Şub 2011, 00:29

Kesinlikle Allah bin kere razı olsun üstad, bir kelime öğretenin bin yıl kölesi olurum demiş Hz. Ali... Çok şey öğrendim sizden hatta haddim olmayarak yorum bile yaptım şimdiden :) Bende size bir çok resim yollayacağım inşallah.. Özelliklede yazın, çiçeğin böceğin resmini yollarım artık :))

Zaten benim stajyerlik işin espirisi, düşündükçe yaşanan maceranın yada ulaşılan sonucun hazzını yaşamak.. Ve tavsiye ediyorum ki özellikle kaçak olarak yapan arkadaşlara, bunu bir müzeye teslim edip adınıza bir bölüm açtırmak ondan alacağınız maddiyattan çok manevi tarafınızı acayip tatmin eder.. Parayı yer bitririz belki ama yıllar sonra o müzede adını yaşatmak kadar güzel birşey yoktur bence.. İnşallah bir gün bende bu olaya başlarsam tek amacım bu olacaktır... İnşallah Allahta bana bunu bana nasip eder..

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 08 Şub 2011, 01:03

RABBİM herkezin gönlüne göre versin :gül

Resim

aleyhe
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen aleyhe » 10 May 2018, 16:03

konfakay yazdı:
17 Ağu 2010, 18:09
ewt aynen öyle sizin daha önce böyle bir tecrübeniz oldumu ben daha hiç böyle bişey açmadım denedim vazgectim

“RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ” sayfasına dön