Yuvarlak Oyma? Kare Oyma?

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz
emo_57
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen emo_57 » 27 Eki 2013, 20:05

Merhaba arkadaşlar. Elimde bir kaç tane darire ve daireye 20 metre uzaklıktaki kare oyma var. Beni yönlendirecek yorumlarınızı bekliyorum. Resimlerin boyutları biraz büyük resimlerin açılması uzun sürebilir biraz bekleyebilirsiniz
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Arkadaşlar yuvarlak oymanın bulunduğu kayanın yere uzaklığı 70-80cm var. Daire oyma ise tam karşıya bakıyor. Oralarda çam ve meşe ağaçları var. Sonbahar olduğu için daha yapraklarını dökmemişler. Ama kare oymanın baktığı tepede hafiften 20cm çökmüş 2m karelik alan var.

Burası tam o kayanın karşıları.
Resim

Resim

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. Oymalar doğal mı? Değil mi? Bana göre o yuvarlak oyma doğal olmaması lazım. Tabikide siz benden daha tecrübelisiniz. Eğer herhangi bir anlam içermiyorsa sizce ne için yapılmıştır. En azından ne olduğunu öğrenelimde tecrübe sahibi olalım. Herkese şimdiden teşekkürlerimi ediyorum.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Yuvarlak Oyma? Kare Oyma?

Mesaj gönderen HayatAğacı » 30 Eki 2013, 19:00

s.a,
mezar sembollerinden değiller kardeş....
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Murat 4747
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Murat 4747 » 11 Oca 2018, 18:03

kanallı oyma işareti neyi temsil eder bilgisi olan lütfen yorum yapsn

cihankaradeniz
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen cihankaradeniz » 21 Oca 2018, 12:17

Kardes bu gibi yuvarlak kare oymalar veya zımba isaretleri zemin altı kaya mezarı temsil eder

cihankaradeniz
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen cihankaradeniz » 21 Oca 2018, 12:19

Bu gibi isaretlerde fazla uzaga gitme en fazla 50 veya 70 metre bu alan icerisinde arastirmalarini surdur

“RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ” sayfasına dön