YUVARLAK OYMALARIN ÇÖZÜMÜ...

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz
Kullanıcı avatarı
ByMobmanTr
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: YUVARLAK OYMALARIN ÇÖZÜMÜ...

Mesaj gönderen ByMobmanTr » 09 Eki 2013, 23:02

ottoman1453 kardeşim başka fotoları varmıdır buranın yakın uzak çevre ? Resim Bulanık Kayanın Diger Kısımlarını Bile Göremiyoruz Ustalara Biraz Çıraklık Yapıp onlardan Önce Ben İsteyim Rahat Yorumlayabilmeleri için :D :D

gakkos
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen gakkos » 01 Oca 2014, 13:32

Hocam arkadasin yukarda yazdigi adimi mt olarak diyor ben kac cm cikmisa adim olarak o mesafe gidilir biliyorum yanlismi

Tufantufan
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Yuvarlak delik

Mesaj gönderen Tufantufan » 13 Şub 2015, 11:04

Üstad bu ufak olan delik ağaçta mevcut olabilir mi

cyprus
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen cyprus » 16 Şub 2015, 16:43

Ustalar ben bir adada yasiyorum bu adada venediklilerde yasamis zamaninda deniz kenarinda bor magara bulduk dogal bir limanin karaya basan noktasinin alti magaradir fakat denizden biriken kumdan dolayi girisi bulamadik bu magaranin ustunde kaya yuwarlak o seklinde oyulmus fakat oyuklar borden fazla amabirtanesi varki daha derin ve bir yon belirtiyor sizce bu nedir bir mezarmi yoksa korsanlarin bir oyunumu

murattekin
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen murattekin » 16 Şub 2015, 21:17

güzel bi paylaşım emeginize saglık

Kullanıcı avatarı
garipyaren
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen garipyaren » 25 Şub 2015, 01:04

Bilgi için her zaman aç olmak gerekir. Öğrenmek bu devir de çok kolay. Emeginize sağlık. Yaradan.cc. gönlünüze göre versin. .
Yasalara saygı, insana saygı ile başlar..

shadow
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen shadow » 26 Şub 2015, 00:29

içinde degerli eşya olmamasına ragmen mezarları kaya üzerine oymalar yaparak neden şifrelerler.. mezara yakın bir yere işaret konmasının sebebı nedir?

hakkarihabertv
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen hakkarihabertv » 06 Nis 2015, 19:24

bende büyük kanallı oyuk ve aşağı doğru inilen merdivenler vardı merdivenler kazı sırasında çok tahrip oldu..

ExcalibuR
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen ExcalibuR » 19 May 2015, 15:45

desifre53 özel mesajı tarayıcınız desteklemiyor diye hata verdigi icin buradan yazıyorum.
açtıgım konuyu bi incelermisin rica etsem.yorumlarını bekliyorum.
ileti54843.html#p54843

basamak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen basamak » 19 Ağu 2015, 12:12

uSaygıdeğer ustalarım bu fotoları mardinin bir köyünden bir arkadaş yolladı. bende musait zamanda gidip detaylı çekeceğim. ama şimdilik bizi azda olsa yönlendirecek yorumlarınıza ihtiyacımız var. kayadaki iki yuvarlak oymanın hemen alt köşesindeki farklı renkteki kaya yapısı acaba bir giriş olabilir mi birde. hürmetler

Kullanıcı avatarı
bloud
BaNNeD
BaNNeD

Mesaj gönderen bloud » 19 Ağu 2015, 13:05

kardeş sana da hürmetler. yanlız resim yok. görmeden kimse bişey diyemez.

basamak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen basamak » 19 Ağu 2015, 16:52

Resim

Resim

sağ olsun bir arkadaştan yardım aldım biraz. ama fazla bilgiden zarar gelmez. ustalarıma sormak isterim. ilk planda ne anlama gelebilir bu oymalar. şimdiden tşk, hürmetler

Kullanıcı avatarı
bloud
BaNNeD
BaNNeD

Mesaj gönderen bloud » 19 Ağu 2015, 17:23

Slm kardeşim. öncelikle ustalardan yorum için acele etme. 2. resmin güzel. ama ne kadar ekmek o kadar köfte yani bol resim. hele hele sitede emmiye yakalanma derim :D

emmi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen emmi » 19 Ağu 2015, 20:42

bana kızıyorlar ama bu resme ustalar nasıl yorum yapsın, işaret mezarla ilgiliyse mezarı nasıl tarif etsin, nereye baksın sadece yuvarlak oyma var görünürde.. dediğin gibi ne kadar cok resim o kadar cok yorum.. ama bu resmi cözecek birini tanıyorum ben, buram buram sanat kokuyor :komik

Kullanıcı avatarı
bloud
BaNNeD
BaNNeD

Mesaj gönderen bloud » 19 Ağu 2015, 21:20

emmim benim iyi daa anladık :D arkadaşada arkadaşı yollamış kendisi sonradan yeni fotoları gönderecek o zaman kavga ederiz. :D

emmi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen emmi » 19 Ağu 2015, 21:30

arkadaşa bişey demiyorum daa, okudum orayı emanet resimler..ben misal veriyorum.. sadece bu işareti cözse cözse aklıma bi kişi geliyor, onada ulaşmak cok zor :komik

Platinsiz olmaz
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Platinsiz olmaz » 19 Ağu 2015, 22:25

S.A kardeş elimden geldiğince yorumlamaya çalışacağım.
Resim 1: Oymaların olduğu yerden yüksekliği tam ne kadar? Buda önemli diye düşünüyorum kaya düz bir kaya olmadığı için önünde
bir düzlük olmaz diye tahmin ediyorum .Mezarlığı gösterebilir mezar yerleşkesini gösterebilir.Farklı bir bakış açım daha var
sol üstteki oyma tamamlanmadan bırakılmış olabilir mezarlığa veya mezar yerleşkesine yön vermek için. Veya O oyma yön işareti
verebilir. Bunları baz alarak araştırma yapmanı tavsiye ederim kardeş.
Resim 2:
Çift yuvarlak oyma işareti direk mezar işaretidir.Burda gördüğüm kadarıyla her iki oymada eşit büyüklükte genelde. Genelde ise
mezarlar bu oymaların parelelinde çıkar( Bu paralel tavan yüksekliğimi yarıçaplarından geçen bir doğrumu bunu bilemiyorum)
oymalar eşit büyüklükteyse iki adet mezar var demektir. Buda eğer orası kayalık değilse düz yerse genelde sandık şeklinde
mezar çıkar düz kayanın içi oyulmuştur ve üzeri kapatılmıştır veya taşla örülmüş halde olup üzeri kapatılmıştır(Taşla
örüldüyse gariban olabilir):).
Tavsiyem 5 metre çapında arama yapman. Kolay gelsin
Alim ile sohbet edersen alırsın mertebe , Nadan ile edersen muhabbet dönersin merkebe..!!!.

basamak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen basamak » 20 Ağu 2015, 09:17

yorumlar için tşk ustalarım. demekki tam detaylı ve geniş açılı foto getirmem gerek size. birşeylerde sormak isterim müsadenizle. duvardaki bir kare oymanın içi dış yüzeyden farklıysa yani sıvalı gibi birşeyse kare oymanın içi kırılmalımıdır. birde iki kenarı eşit olan oyma bir ok her zaman 70 mt geriyimi gösterir?. Şİmdiden tşk ve hürmetler.

kahraman46
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen kahraman46 » 20 Ağu 2015, 13:25

çok merk ettm kim o emmi vecdi çobanmı
elbistanlı

basamak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen basamak » 21 Ağu 2015, 16:22

http://www.dailymotion.com/video/x32h3r ... k_creation

saygıdeğer ustalar. yarın buraya gidiytoruz. kare oyma, kanal yuvarlak oyma hepsi bir arada. bu video için yarıdm eden olursa çok makbule geçecek. şimdiden tşk

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 21 Ağu 2015, 20:25

basamak kardeş, videon bir tür sunak yeri gibi sadece belli zamanlarda ayin yapılmış gibi bir yere benziyor, yakınlarda kilise kalıntısı filan varmı, ayrıca o yayvan kayaların toprakla birleşen yerlerinde dolgu ve toprakla karışık mıcırlı yzeyler ara....
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Platinsiz olmaz
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Platinsiz olmaz » 21 Ağu 2015, 23:02

S.A Kardeş
Açık havada ibadet yapılan yer olabilir, Mezarlık olabilir, Mezar olabilir. Tavsiyem Hayatağacını izlersen odayı bulursun.
Alim ile sohbet edersen alırsın mertebe , Nadan ile edersen muhabbet dönersin merkebe..!!!.

basamak
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen basamak » 22 Ağu 2015, 08:40

peki ustalar diyelim ki mezar kapağına denk gelsek ayırt edebiliriz değil mi. hani aynı tonda yapmış ve biz es geçebilirmiyiz. yoksa denk gelsek bariz bellimidir mezar kapağı? oymaların 5 metre her yönünü toprağından temizleyeceğiz. bu işlem ilk aşamada uygun mudur hayat ağacı ustam. birde burada dik kayada kare oymalar ve açılmış odaları var. acaba bu kare oymaların içi dışına göre sıvalı gibiyse kare oymanın iç tarafı kırılmalımıdır? şimdiden sağ olun.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 22 Ağu 2015, 12:35

orada altta mezar varsa oda mezar var demektir, onuda kaya yüzeyi traşlamalarından dolgu toprağından ayırt edebilirsiniz diye düşünüyorum, tabii varsa mezar, sonuçta yeraltını bilemiyoruz.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

oguztan79
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen oguztan79 » 29 Eyl 2015, 11:16

BU İŞARETLERİ ÇÖZECEK VARMI? ÇOK GİZEMLİ BİR YER BOLCA İŞARET VAR?

“RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ” sayfasına dön