Büyük Eleusinian Rölyefi

Cevapla
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10609
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19

Büyük Eleusinian Rölyefi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 01 Şub 2011, 22:18

Tarih: m.ö. 27 -m.s. 14
Boyutlar: H. 89 3 / 8 inç (227 cm)

Yunan mermer kabartması. Milattan önce 450-425 Eleusis ve şimdi Demeter, tarım bereket tanrıçası bulunan bir peplos ve himation (pelerin) ve bir asa tutan bürünmüş şekilde, solda duruyor. sağda Persephone, kızı ve Hades, yeraltı tanrısı karısı At. O bir chiton ve himation giymiş. Her tanrıça çıplak bir genç olarak işlenmiş, sağ eliyle uzatmakta, ama artık onlar düzenlenen belirlemek mümkündür. Çocuk nasıl tahıl yetiştirmek için erkeklere öğretmek için Demeter tarafından gönderilen Triptolemos, olduğu düşünülmektedir. Çağdaş Atina vazo günü o genellikle onun medenileştirme misyonu üzerinde ayarlamak için, kanatlı bir araba olarak oturmuş sakallı bir yetişkin olarak gösterilir. Orijinal mermer kabartma Eleusis, Eleusinian gizemli şehri, antik çağlarda ünlüydü gizli bir kült de Demeter kutsal mabed de bulunmuştur.

Resim

Resim

Resim


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Ecevitcoskun
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ
Mesajlar: 1
Kayıt: 04 May 2017, 20:28

Büyük Eleusinian Rölyefi

Mesaj gönderen Ecevitcoskun » 04 May 2017, 20:31

:hsg

Cevapla

“RÖLYEF” sayfasına dön