işaretler

davut akbaş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

işaretler

Mesaj gönderen davut akbaş » 07 Şub 2012, 17:29

[img]http://i.imgur.com/Zbstq.jpg[/img]
[img]http://i.imgur.com/3s4bL.jpg[/img]

daire içinde daire olanı toprakla belirginleşssin diye işaretledim.burası kıbrısta denizden 1500myükseklikte doğusu batısı güneyi kale duvarını düşünür gibi 1500m dikey,güneyden kuzeye meyilli 1.5 futbol sahası büyüklüğünde işaretler tam güneyede en tepede ,işaretten batıya 20m uçurum 10m güneye uçurum 30m doğuya uçurum,yorumlarınızı bekliyorum,ortası delik yön veren işaret tam karedir tam temizlemedim sanki beton vari dökülmüştü içerisi,ma beton değil...!

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: işaretler

Mesaj gönderen HayatAğacı » 07 Şub 2012, 23:03

S.A,
konu videolu bölüme açılmış ama linkler sanki resim linkleri... onlarda açılmamakta... video yükleyecekseniz, you tube, dailymotion gibi video yükleme sitelerine yükleyip linkini burada paylaşmanız yeterlidir...saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
anatolion
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen anatolion » 08 Şub 2012, 16:27

Resim

Resim

ustalar, işaretlerin biraz uzaktan farklı çekimleri + çevre fotolarını ... isteyecektir. bu haliyle yorum için yetersiz.
Resim acta est fabula![list][/list][/b]

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 08 Şub 2012, 17:35

son resim, Üzüm işliği olmalı.... ilk resim ise yine sıkma veya öğütme işleminde kullanılan bir düzenek parçası olmalı.... gelecek resimlere göre yorumlar şekillenecektir...saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

davut akbaş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen davut akbaş » 09 Şub 2012, 01:01

BBCode (message boards & forums)

bunları bugün buldum,umarım üzümle alakalı değildir:)

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 09 Şub 2012, 10:05

davut kardeş, resimleri yükleyemiyorsun...aşağıdaki linkten bakarak resim yükleyebilirsin...

definelerim-com-da-cevap-yaz-a-resim-yu ... t4242.html

davut akbaş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen davut akbaş » 13 Şub 2012, 21:31

ok işaretiyle üsteki işaretin arası 4 adım anlamı nedir yardımcı olursanız sevinirim ustalar. tşkr edrim...!

davut akbaş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen davut akbaş » 13 Şub 2012, 21:33

Linked BBCode (message boards)

Linked BBCode (message boards)

davut akbaş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen davut akbaş » 16 Şub 2012, 19:58

umarım bu işaretlere mantıklı bir açıklama yapabilecek ustalar vardır bu alanda işaretlerin çok yakınında alan tarama cihazı çok kuvvetli çalışıyor bilgilerinize yorumlarınızı bekliyorum tşkrler.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 16 Şub 2012, 22:21

kardeş ne yüklemeye çalışıyorsun anlamadım?
resim yüklemen için linkte verdim!!

davut akbaş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen davut akbaş » 18 Şub 2012, 13:17

dediğin şekilde yüklüyorum ama yine olmuyor,ilk gönderdiklerimide aynı şekilde gönderdim oldu şimdi olmuyor

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 18 Şub 2012, 13:19

mail ile yolla bana ben yüklerim buraya...
gizemlisehir2009@hotmail.com

herrfremd
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen herrfremd » 26 Haz 2014, 10:29

slm kardeş 2.resimdeki işaretin üzüm çiğneme yeri ile alakası yok bu işaretin dışında ayak izi gibi dikdörtgen oyma olanı elimde var etrafında mezar veya gömü olabilir..nette bu işaretin çözümü altında olduğu yazıyordu ama illa altında olacak anlamına gelmez..

“Roma Dönemi Videoları” sayfasına dön