Roma Devletini Anlamak İçin Güzel Bir Belgesel-Yabancı Dilde

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Roma Devletini Anlamak İçin Güzel Bir Belgesel-Yabancı Dilde

Mesaj gönderen HayatAğacı » 13 Ağu 2010, 01:18

arkadaşlar anlamamız şart değil, görsel olarak seyredelim ve üzerinde düşünelim....bu şekilde bile yeterlidir...saygılarımla.

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/ ... oms-Grenze

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Roma Devletini Anlamak İçin Güzel Bir Belgesel-Yabancı D

Mesaj gönderen KAVAKLI » 13 Ağu 2010, 22:30

ustam çok güzel bir paylaşım gerçektende bu insanlara gıpta ile bakıyorum bunlarda nekadar gelişmiş bir teknolojileri var be ne kadarda yerinde kullnıyorlar. birde işlerine nekadar samimi ve içten gelerek yapıyorlar. düşününsene bunlar bir antik kalıntısıyla ne kadar çok ince ve ayrıntılı çalışıyorlar. demekki bizim memleketimizde olsalar kafayı yiyecekler. bizdeki tarihi zenginlik hiçbir ülkede olmadığına o kadar çok kanaat getirdimki... bunlarda teknoloji var bizde mallar ve malzemeler var ve inanıyorumki bizim her köşemizdeki tarihi kalıntıları bir bir bizden çok ve çok iyi biliyorlar uydudan bizim eviniçindeki karoları bile bilmiyorlarsa ben birşey bilmem şimdi kültür bakanlığı yetkilisine sorsan ülkemizde kaç tane tümülüs var diye belkide bilmiyorum diyecek.. ama bunlar bizim ülkemizdeki altınların gömülü olanları gramına kadar biliryorlardır çok eminim onun için avrupanın gözü bizim ülkemizde ve saniye saniye izliyorlar. tek kelimeyle helal olsun diyorum başkada birşey demiyorum. paylaşım için tekrar teşekkürler usta saygılarımla....
...HER NE ARARSAN KENDİNDE ARA...

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 13 Ağu 2010, 22:51

KAVAKLI Abim bakma sen bunların bilmiyoruz dediklerine....türkiyede ne kadar tümülüs var biliyorlar ,hemde nasıl biliyorlar hangi döneme ait ve hangi krala ait ona kadar biliyorlar....en basitinden İl Özel İdarelerinde tanıdığın varsa O bölgede ne kadar tümülüs var ne kadar höyük var hepsini önüne sersin.....

ama bilmeleri birşey ifade etmiyor işte....peşkeş çekilmekten başka bir şey yapıldığı yok....

yabancılara gelince onlarda gerçekten işlerini dört dörtlük yapıyorlar ve özellikle atalarımızın mezarları diyerek büyük önem vermekteler.....

dünden bir haber ve yapılan yorumları okudum... hürriyetin avrupa baskısı olan; hurriyetdailynews de...

burada tekirdağda yapılan bir kazı ve bulunan tapınak hakkında kültürel haber verilmekte....ingilizce olarak...

ve bu habere yunanlıların yorumları, kıskançlıkları, çekememezlikleri ve kendi atalarımız diyerek sahiplenmeleri....çeviri olarak aşağıya kopyalıyorum....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antik tapınak Türkiye'nin batısında ortaya çıkarıldı
Yazı Tipi Boyutu : Büyük|Daha küçük
Pazartesi, Ağustos 9, 2010
TEKİRDAĞ - Anadolu Ajansı
Tekirdağ batı ilinde Heraion - Teikhos antik kent kazıları devam eden kentin akropolü bir tapınak ortaya çıkarıldı var. Tapınak , antik Trakya medeniyetine , düşünülen 2 M.Ö. meydana gelen bir yangında yok oldu ait . tapınağında çalışmalarını sürdürmektedir bugüne kadar pek çok ilginç eserler ortaya koymuştur , kazı başkanı diyor

sanat çok önemli parçaları bildirildi Tekirdağ kuzeybatı eyaletinde bir tapınakta daha önce bir yangında 2 M.Ö. tahrip sanılmaktadır çıkarıldı edilmiştir

Tekirdağ 's Karaevlialtı ilçesinde Heraion - Teikhos antik kentin panteon içinde devam eden kazılar bu yıl Ağustos başında , kazı başkanı göre başlamış , Profesör Neşe Atik Ahi Evran Üniversitesi Arkeoloji Bölümü'nden .

ilk kez antik Trakya medeniyeti ortaya çıkarıldı 2000 yılından beri yürütülmektedir kazılar , var, Atik , işçilerin , öğrencilerin , arkeologlar ve antropologlar da dahil olmak üzere 40 kişilik bir ekip , çalışma yürüten da sözlerine ekledi.

O ki akropol ( en yüksek tepesi ) kentin de tapınağı ortaya çıkarmak için çalıştığını söyledi. " Elimizdeki verilere göre , bu tapınak aşağı ateşe yandı düşündüm. Biz de bronz sikkeler, Kybele , Eros ve Afrodit gibi tanrıların bugüne kadar kaldırıldı heykelleri var amfora ve tapınak benzer parçalar "dedi.

Bu yılki kazılarda , kentin kuzeydoğu kesiminde devam ediyor , profesör ki , surlar benzeyen ilk kazılar sırasında ve iki- buçuk metre derinliğindeki duvarları ile bir kare kule bulmuştu başlamıştı sözlerine ekledi kule ortaya çıkarmak . " kule ciddi bir yapıdır. Bu kuzeydoğusundaki bir kapı bir parçası olmalıdır. Ama bu kule bağlı surlar bulamadı. Bu kule büyük çünkü Biz duvarları savunması için inşa edilmiştir , anlıyorum, " Atik , bu akropol ve 300 metrelik bir alanı kaplıyordu surlarla çevrili olduğunu sözlerine ekledi.

"Bu mümkün kıyısında bu duvarların devamı görmek mümkündür. Tepenin bir bölümü koruma altında , kule gibi olan , "dedi .

Köpekler iyi şans için öldürüldü

sanat çok ilginç parçalar vermiştir eserin sadece bir hafta içerisinde, tapınak vardır , Atik , Trakya medeniyet bu köpek mübarek idi hayvanlar kaydetti. " Köpekler bu dönemde iyi şans için kurban edildi. Biz ne zaman ilk kazılar başladı yeryüzünde açık sarı lekeler gördüm. Ve sonra adak vadiler bulundu. Biz geçen yıl da , "dedi, bu tapınağın üç farklı aşamadan oluşmaktadır kaydetti bir boğa başı bulundu.

"Bizim araştırma göre, burada kutsal bir yer olmuştu 6 yüzyıldan beri . Bu muhteşem tapınak 2. yüzyılda inşa edilmiş , " Atik dedi. "Bu tapınak korunaklı birçok kültür . "

Atik önceki kazılarda ki akropolün kuzeybatı kesiminde farklı tümülüs mezar olduğunu gösterdi ve onlar bu mezarların ortaya çıkarmak istediğini söyledi. "Bu olağanüstü mezarlar bulunmaktadır. Bu yılki projede biz açmak istediğiniz bir veya iki bozulmamış mezar . Bu şekilde biz , tarihçi Heredot'a göre , Trakya erkekler birçok eşleri vardı çünkü Trakya erkekler eşleri ile toprağa verildi kanıtlamak mümkün olacak "dedi . " Onlar öldü , eşleri onlarla gömülmek istiyordu . Bir konsey bu eşleri arasında seçmiş ve bu kadınların erkeklerle gömüldüler. Ancak, bu bilgiler teyit olmamıştı. Biz rahatsız mezar kazmaya kesin bilgi almak gerekiyor. "

kazılar bir ay boyunca devam edecek ve bölge kenara iş, Atik ekledi devam etmesi için ayarlanmalıdır.

Destek kazı için aranan

Bu arkeolojik kazılar para ve sabır gerekir belirten Atik onlar Tekirdağ Valiliği desteği ile çalışmaya devam dedi.

" Kültür Bakanlığı ve Turizm bu kazı için 30.000 Türk Lirası bize tahsis edildi. Biz bu paranın şimdiye kadar yarım aldık. Imkansız bize bu miktarı ile devam etmek için ise, " Atik dedi. "Diğer arkeologlar benimle aynı sorun var. biz bir şans temizlik ve resmi bir belgede yeme gibi günlük harcamaları göstermek zorunda değilsiniz bu yana, büyük bir sorunumuz var. Biz geçmişi ortaya çıkarmak için destek gerekiyor. "

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

haber için yorumlar:

Konuk - Elsie
2010-08-11 17:40:12

Orada herhangi bir nedenle tüm duyarlı almak olduğunu düşünmüyorum , herkes için . Bu müthiş bir keşif olduğunu . Peki "Yunan "nedir? Atina ? Spartan ? Makedon ? Hatta Trakya ? Ben kazmak lideri sadece diğer Yunan kültürlerden Trakya ayrımında olduğunu eminim. "Yunanistan" antik geçmişi i emin Dinos ve Dimitris önce şehir devletleri arasında birbiri ardına büyük bir mücadele olduğunu biliyoruz. Türkiye'de yaşayan ve biz "Yunan " her zaman söylüyorlar. Ve Sylvia , hükümet , ben, DOES ilgili antik bakım Türkiye'de bulur inanıyorum. Kesinlikle pek çok destek görüyor. emin için 30.000 TL yeterli değildir bu kazmak için , ben daha olsun umut , ama biz çok bu ülkede artık bittiğini ve ne yazık ki bazı şeyler acı çekmek var. Ben de nefret ediyorum. Türkiye'nin bir hazine sandığı olduğunu un- tarih inceledik. Biz , Yunanistan gibi diğer ülkelere çok yüksek ama kaybettik umarım bu değişiyor.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konuk - Dinos
2010-08-11 11:59:32

@ Erol - Hayır, hiçbir kıskançlık olduğunu . Büyük olasılıkla gurur daha kazı önemi , Yunan medeniyetinin Küçük Asya'nın gelişmesinde oynadığı teyit gibi . Aslında Türkiye onlar değerinin doruk temsil çünkü bu tür keşifler Yunan karakteri kucaklamak gerekir; değerinde maksimum . Roman ya da temelde onlardan değer çıkarılarak burada yourslves turist varlıklar olarak geliştirmeye çalışırken daha fazla zarar yapıyorsun Doğu Roma veya Bizans onlara isim çalışıyorum. Sadece onlar Yunan ve o ( size bir beğenilmeme kendinizi yapıyoruz çünkü ) Bunu söylemekten korkmayın sopa söylüyorlar.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konuk - Erol
2010-08-10 22:38:31
Yasu Kiriye Dimitri ......... Seni orada daha Yunan kalıntıları ve Türkiye'de Yunan archiological sitelerdir gerçeğini kabullenmek gerektiğini düşünüyorum , daha orada Yunanistan bulunmaktadır ... Seni bu bir hareket kabul gerektiğini düşünüyorum. kıskanç ki Türkiye'de eski Yunan kalıntıları sürü olmayın!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konuk - dimitris kipouros
2010-08-10 13:26:23

Tekirdağ ilinde Heraion - Teikhos antik kentinde, " Süregelen kazılar kentin akropolü bir tapınak ortaya çıkarıldı var. tapınak , antik Trakya medeniyetine ait M.Ö. 2 yılında gerçekleşen bir yangında yok olduğu düşünülüyordu. " Eğer her zamanki gibi kalkışmak korkunç kelime -Yunan önlemek için bazı problem var. Ama Heraion - Teikhos [ Ηραιον Τειχος - ortalama Wall Hera - Onun Yunan Godness , herhangi bir itiraz var mi? ] Trakya kıyısında Samos VII M.Ö. adasından Rumlar tarafından inşa bir şehirdi. herhangi bir uygarlık ile ilgili olarak, ne kadar Yunan tapınağı "x" uygarlığa ait? O aptal bugün atatürkçü tarzı arkeoloji unearted mermer herhangi bir parça ile işlemek için , sadece birini kullanarak kaçınıyorum kadar çok kelime -Yunan tehlikeli .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
KAVAKLI
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen KAVAKLI » 13 Ağu 2010, 23:35

haklısın ustan bizimkiler ancak elimizden giden değerlerle kendilerini avuturlar. başkada bir şeye yaramazlar zaten bizimkilerede ancak çanak tutmak yakışır...
...HER NE ARARSAN KENDİNDE ARA...

“Roma Dönemi Videoları” sayfasına dön