Pres Hatasından Bilinen Sate Sikkeler

Cevapla
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10609
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19

Pres Hatasından Bilinen Sate Sikkeler

Mesaj gönderen HayatAğacı » 02 Haz 2010, 20:12

Aşağıdaki sikkeler fazla sıcaktan deforme olmuş ve sahteliği görünen yüzeyinden belli olmakta...

Resim

Resim

Resim

Aşağıdaki sikkeler soğuk iken preslenmiş ve sahte olduğu resimde görünen yüzeyinden anlaşılmakta.

Resim

Resim

Aşağıdaki sikke Benim ilk izlenim bunun sadece çok garip büyük yeri metal kuru ve lapa lapa gibi parmak tırnak ile parçaları gözetlemek hissettiği içinde bulundu arasında görünüyor idi. Ben bu parayı mekanik baskı olduğunu söyleyebilirim; çok baskı kenar-Ağırlık etrafında bu kadar çok çatlakların: 7.4g-Çap: 21mm-Bronz açıklamak börek üzerine uygulandı
Resim

Aşağıdaki sikke
Birçok modern sahte vurdu el değil, makine preslenmiş vardır. Preslenmiş paralar normal ve aynı kalınlıkta garip düz alanlar, akış çizgileri eksikliği, hayır katlama, hiçbir kayma, düzgün grev (hayır düz alanlar) var. çok iyi merkezli Genellikle bu paralar da vardır. Hizmetçi sikke (daha fazla para basılmasını arama fonksiyonu ve hizmetçi aramak kullanmak görmek için) basıldığında vardır.
Resim

Bu modern bir makine gibi görünen sahte bastırdı. Feilds yüksek ağızlı akış dair hiçbir ve madalyonun kenarları vardır.
Resim

(gerçek bir sikke üzerinde örnek)
Bu gerçek birsikkedir. Birçok modern sahte vurdu el değildir. Onlar kullanarak basıldığında veya vida pres hidrolik. Bu presler sikke levhası sıkıştırmak ve metal sadece çarpıcı gibi ölmek doldurmak için kuvvet Ancak, süreç ve yavaş genellikle unheated sikke levhası ile yapılır. elle (özellikle gümüş ve ısıtmalı böreklerimizi) ile metal akış hatlarında sonucu olarak kırmızı iç bu parayı görülen çarpıcı alanlar daire. Birçok gerçek paralar bu parayı bellidir, ancak bu parayı çalışma için iyi bir örnek olarak akım çizgileri yok. Bu çizgiler her zaman sıkışık sahte ve eksik genellikle eksik veya dökme sahte azaltıldı.

Resim


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Cevapla

“Sahte Sikkeler” sayfasına dön